Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • tibor123

    tag

    válasz tsyl #5987 üzenetére

    Ha jól értem, a szünetmentes tápba dugtad a töltő kábelt. Nos, féligmeddig tanácstalan vagyok, csak tippelni tudok, hogy mi lehet a gond. Egyenáramot transzformálni nem lehet, az áramot meg kell szaggatni valamilyen módon (négyszöginpulzus generátor) és az így már transzformálható. De ez a feszültség jelentősen eltér a hálózat a 230v feszültségétől. Előbbinek a képe négyszög az utóbbié szinuszhullám. Úgy gondolom, hogy emiatt az eltérés miatt nincs meg a kimeneten az 5v feszültség, és ezért kapcsol ki a kamera. De, mégegyszer mondom, ez csak tipp.

    [ Szerkesztve ]

  • Ottó58

    senior tag

    válasz tsyl #5987 üzenetére

    és "tibor123"- a mini dv-s korszakomban mindenféle külső megoldással próbálkoztam, akkor még nem tudtam sokszor beszerezni a Sony kamerákhoz olcsó utángyártott akksit. Más típushoz nem is próbálkoztam.
    Volt olyan, hogy megfelelő feszültségű külső akkut csatlakoztattam rá, vagy nagy méretű, nagy teljesítményű elemeket (tölthető ceruzaelemet, vagy laptopakkut) kötöttem úgy, hogy megfelelő feszültséget (Sonynál 6.8-7.4Volt) adjon. El is indult a felvétel, de pár perc múlva bizonyos hibaüzenettel leállt.
    Később beszereztem egy jóval nagyobb utángyártott akkut és próbaképpen rákötöttem a töltőkábel bemeneti pontjaira, ahol valóban egyenáram csatlakozik,mondanom sem kell, itt is később leállt a felvétel egy hibaüzenettel. Az eredeti helyén tökéletesen működött az akku.
    Azóta nem kísérletezem, hiszen Sony kamerákat használok, utángyártott szinte a legújabb típusokhoz is van, és nagyon sok termékkel kompatibilis egy bizonyos akku.
    Például a CX-250-hez több, mint 4 és fél óra felvételi idejű akkuthasználok.

    » facebook nélkül is volt, van, lesz élet «

Új hozzászólás Aktív témák