Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Cancer

    senior tag

    válasz nova001 #129 üzenetére

    Amit linkeltél kamera jónak tűnik, szolgáltatások szempontjából. Nekem Canon HG10-em volt és bizony sokat jelentett volna, ha már 35 mm-es a nagylátószög a 41 helyett.

    A merevlemez és sd káryta között használatban nem fogsz különbséget tapasztalni. Illetve annyit, hogy a hdd felvétel közben "morog", de ezt csak csöndes helyen a kamerához közel hajolva hallod, a felvételbe nem zavar. Másrészről a javítása a hdd-nek macerás, míg sd kártyából max veszel egy másikat. Ehhez kapcsolódik még, hogy 60 GB-os vinyónál hajlamos az ember, hogy ritkábban mencsen az ember, mert nem mindegy, hogy lopás/megrongálódás(adatvesztés) esetén mennyi anyagot veszít az ember. Rosszabb olyan felvételeket is bukni, amit mondjuk 1 hete vettél fel, scak "lusta" voltál menteni a tárhely miatt, mintha csak az elmúlt nap eseményei vesznek el. Bár a veszteség mindkét esetben húsbavágó lesz.. :( Persze nem ebből indul ki az ember én ezt tapasztaltam... :(((
    Jah és arra figyelj, hogy ennél csak 25x-ös optikai zoom van, a 25-35x közötti az digitális! És minden zoom, ami nem optikai általában adatvesztéssel/minőségromlással jár.

    A fentieket figyelembe véve szerintem jó kamera, de én nem ajánlok neked, mert Canon fan vagyok. Így ugyanebben a kategóriában a Canon HG20-at ajánlanám, de az 15e-rel drágább.

    A képminőséget pedig youtube-on ellenőrizheted. :)

    Az ügyvédem nélkül nem írok alá semmit...

Új hozzászólás Aktív témák