Új hozzászólás Aktív témák

  • Octopus21

    aktív tag

    Közben elgondolkoztam valamin, de akinek van Full HD kamerája az kapásból tudni fogja a választ. Az RTL Klub tegnaptól 16:9 képarányban sugároz, aminek tökre örültem 16:9-es képarányú tv tulajként, nade a kép az nem tölti ki a teljes képernyőt. Alul is, felül is marad hely, vagyis nincs kihasználva így az egész képernyő. Tudom én, hogy ez nem full hd sugárzás de akkor is. Másik, hogy vannak olyan "Full HD" filmjeim, amiknél ugyanez a helyzet, sőt még szűkebb a szélesvásznú kép. De akkor mi a francnak vettem 102 centis tv-t, ha nem tudom kihasználni? Hogy ne legyek OFF, azért írom ezt, mert attól kezdtem el parázni, hogy vajon a kamera is így vesz e fel, és ha visszanézem akkor kitölti e a teljes képernyőt?

    Nem nagyon értek a témához, de azt tudom, hogy egy full hd film az 1920 sorból áll, de így szerintem az nincs meg. Nem ez lenne a full hd lényege, hogy kitöltse a film az egész képernyőt és úgyis szép tiszta kép legyen? Mert ugyebár a képernyő is 16:9 arányú. Nem egy csíkot akarok bámulni a tv-m közepén.

    Várom a véleményeket.

    KÖszi.

Új hozzászólás Aktív témák