Új hozzászólás Aktív témák

  • Dr.OG

    tag

    Sziasztok!

    Teljesen új vagyok, nemcsak itt a fórumon, hanem kamerásként is. Eddig soha nem volt kamkorderem, most gyűlt össze annyi pénzem, hogy tudjak venni egyet, meg a gyerek is óvodába készül, jó lenne megörökíteni az ünnepségeket, esetleg családi rendezvényeket úgy, hogy a Samsung LE40B650-esemen (FullHD LCD TV, 2009-es modell) is mutassanak valahogy. Jópár haszos dolgot találtam itt is, de elolvastam a videopraktika, kamerabázis és a videovágás.hu erre vonatkozó információit, és tájékozódtam a camcorderinfo-n is.

    Szóval mindenképpen FullHD-s, memóriakártyára rögzítő kamerát keresek, belépő szintűt, kb. max. 110-115 ezer forintig. Ez azért lényeges, mert alapvető kiegészítőkkel (pótakku, 16 gigás SD-kártya, esetleg egy olcsóbb állvány) együtt bele kellene férnie 150 ezerbe. Eddig 2 olyan modellt találtam, ami a specifikációk szerint kielégíti az igényeimet:

    Az egyik a Panasonic HDC-SD60-asa, a másik a Sony HDR-CX115-öse. Utóbbiról sajnos csak nagyon kevés infót leltem, talán egy angol nyelvű cikk kivételével, ami konklúzióját tekintve a Pana felé billenti a mérleget:

    http://www.expertreviews.co.uk/camcorders/277600/sony-hdr-cx115e

    Lényeges lenne, hogy mostoha fényviszonyok (belső helyszín neon/kompakt fénycsöves világítással) között is sokat lenne használva, ezért talán jobb ötlet a Pana a maga "1 lux" névleges érzékenységével és színes éjszakai felvételi módjával, valamint a beépített (bár kis teljesítményű) videolámpájával. Emellett a szélesebb látószögű objektív is jól jöhet belső térben.

    A Sonyban (tudtommal) nevesebb optika (Vario Tessar) és EXMOR szenzor dolgozik, valamint nagyobb bitrátával is tud rögzíteni (24Mbps vs. Pana 17Mbps), ezek előnyt jelenthetnek. Az optikai Zoomja 25x-ös, a Panának is (+35x-ös iZOOM). A Sony érzékelőjének mérete és effektív pixelszáma is nagyobb valamivel (1/4", 4,2MP vs. 1/4.1", 3,32 MP). Viszont nincs benne optikai képstabilizátor (?).

    Gondokodtam még Samsungon (HMX H-200) és JVC-n (Everio GZ-HM300), de ezeket végül elvetettem, bár árban kedvezőbbek lennének.

    A Canon Legria HF R106 meg drágább, és kevesebbet is tud, szóval az ár/érték aránya szerintem nem túl jó (bár minőségre lehet kifogástalan).

    Főleg abban kérném segítségeteket, hogy akinek van tapasztalata a fentebb említett Sony kamerával (akár valamelyik picivel nagyobb testvérével, 116-os vagy 155-ös modell), esetleg volt lehetősége összehasonlítani a Panasonic HDC-SD60-assal, az írja le tapasztalatát, főleg a rosszabbul megvilágított belső teres felvételéek kapcsán. Esetleg, ha valami más alternatívát tudtok ajánlanai ebben az árfekvésben, azt is megköszönném. Egyelőre nem sürgős a dolog, még kb. 3 hónapig ráérek a vásárlással, de a Mikulás ünnepségen már filmeznem kéne…

    Segítségeteket előre is köszönöm :R : Gé

Új hozzászólás Aktív témák