Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • meroly

    veterán

    válasz Hasaggymeg #7970 üzenetére

    Ezzel nem teljesen értek egyet. A tudást nem a nyelvvizsga erősségében kell mérni, mert sok újat nem tudnak kérdezni, a nyelvtan ugyanaz mindenhol.
    A tudást sok gyakorlással lehet mélyíteni, nekem a papír fontos, mert kell a diplomámhoz. Viszont beszélni is szeretnék legalább társalgási szinten és attól hogy lenyelvvizsgázok az még menni nem fog.

    De hihetetlen, ahogy beférkőzött a mindennapjaimba az intenzív otthoni angolozás, minden mondatomat próbálom magamban angolra fordítani. Pl most beszéltem telefonon és mondtam, hogy "2 éve ilyenkor már megszületett Barni" - "Two years ago Barni was born in time" vagy hogy? :F

    Impossible is nothing

  • attiati

    veterán

    válasz Hasaggymeg #7970 üzenetére

    Őszintén szólva minél gyorsabban kellene egy bármilyen akkreditált nyelvvizsga. Később ráérnék Cambridgezni, főleg, ha majd külföldön is elfogadott vizsgára lesz szükségem. (A pittman már nem akkreditált, úgy tudom) Melóhelyen meg majd a tudás kéne :) Tudás szempontjából én sem szeretem az 1nyelvű könyveket/ vizsgákat, passzív tudást adnak/ tükröznek. De talán egyszerűbbek :) Bár az angolról magyarra fordítást kifejezetten hiányolnám. A németet Origón tettem le (akkoriban még nem volt más). Jó kis izzadós vizsga, szerintem nem sok köze van a való élethez. Arra mennek rá, hogy mit nem tudsz.

    Az a baj, hogy nem kifejezetten tanrend szerint haladó, vagy nyelvvizsgára felkészítő könyvből tanulok (tanár nélkül), és nem tudom meddig kéne elmennem.
    Egyszer végigmentem régebben a kreatív angol 1. kötetén (ami állítólag elég egy gyenge középhez), végigvettem Szalai Nóra Igediők c. könyvét, most meg a 600 oldalas Szamárpad felénél járok. Ez a létező legszárazabb nyelvtani gyakorló. A szerző az írja, hogy közép-felsőfokú vizsgához adja meg a nyelvtani alapokat (de a könyvben nincs megjelölve a határ :), és sztem vannak tök alap nyelvtani részek, amik a vége felé vannak)

    Sok pici alap dolog, és alap szavak hiányoznak még. Nagyobb nyelvtani részek közül tudom, hogy hiányzik a conditional-ok begyakorlása. Nem tudom, hogy most az eddig tanultakat és még a hiányzó pici nyelvtani részeket gyakoroljam be, vagy még nyomuljak ezerrel nyelvtanból.

Új hozzászólás Aktív témák