Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • R1200GS

    aktív tag

    válasz nkAAA #3 üzenetére

    Vannak távolsági fegyverek. Még nem próbáltam, de valamelyikkel le lehet lőni szerintem.

    Tudtok hasonló túlélő játékról amiben craftolni lehet, de van valami célja is, és esetleg lehet multiban játszani? A minecraft nem érdekel.

    Egyébként elvagyok ezzel is, eddig tetszik.

    [ Szerkesztve ]

  • R1200GS

    aktív tag

    válasz nkAAA #5 üzenetére

    A hideg ellen jó a heat stone. Többet szoktam belőle csinálni, és ha "bázis" körül tevékenykedek akkor cserélgetem. Rendszerint ég a tűz és mindig van egy meleg kő mellette. Ehhez érdemes erdőket felégeti, hogy legyen szened, gyorsabb mint a favágás. Legelőszőr én is meghaltam a hideg miatt. Akkor még nem tudtam a kőről, és melegedni jártam a tűzhöz, de egy idő után meguntam. A kő miatt is járkálni kell a tűzhöz, de így nagyobb távolságokat megtehetsz.
    Varrtam egy kötött sapit is, de önmagában kevés, kell a kő mellé.
    Ha messzebb mentem valamiért, pl bányászni, vagy pókhálót gyűjteni akkor csináltam egy tűzhelyet a közelben és ott is tartottam egy csere követ.

    A bölényeknek ha piros a hátsója akkor támadnak, de el lehet szaladni mellőlük.

    Itt található a mentés:
    C:\Users\Users\AppData\Local\FLT\Steam\219740

    Időnként ki szoktam másolni, és nem kell teljesen elölről kezdeni ha meghalsz. Vannak helyek amik visszahoznak egyszer halál után. Valamint azt hiszem ez a bábú is arra jó. Én inkább visszamásolgatom, az egyszerűbb.

    Nagyon sokáig csak szárított nyúlhúst ettem, de a főzéssel sokkal jobb kajákhoz lehet jutni.
    Szerintem az egyik legjobb kaja a Pierogi. De kell hozzá tojás, zöldség, és bármilyen hús (szörnyé is jó), meg egy negyedik alapanyag ami mindegy.
    Ha vészesen csökken a sanity arra jó a Taffy. Csak méz kell hozzá, ezért egyszerű, de más módon is lehet védekezni ellene, nekem ez jött be.
    Ha fogsz madarat, és kalitkába teszed, valamint hússal eteted akkor ad tojást, a szörny húsért is. A magokat megújítja, nem eszi meg.

    Ha aranyra van szükséged a disznó király a legjobb megoldás. Húsért, tojásért, és még néhány dologért aranyrögöket ad.

    Egy idő után a kutyatámadások elég bosszantók és halálosak lesznek. A sok favágásért nekem életre kelt néhány Treeguard és a bázis körül ólálkodtak, de előtte le kellett rázni. Ha jöttek a kutyák akkor felé csaltam őket, így megoldotta nekem a problémát.
    Nemrég csináltam egy kőből kirakott folyosót amit csapdákkal telepítettem be. Ha jönnek a kutyák akkor becsalom ide őket. 10-12 csapda majdnem minddel végzett, ha marad is kutya azt már le lehet csapkodni. Utána csak a csapdákat kell visszaállítani, és a maradványokat feltakarítani.
    Végre csináltam pár disznóólat is. Ők is lenyomják a kutyákat. Ha szerencséd van mindkét oldalon lesznek veszteségek, és szórnak el hasznos cuccokat.

    Pókhálót úgy szoktam szerezni, hogy csinálok 6-8 csapdát amit a fészek körül eldobálok, és felé csalom a kispókokat. Ha teljesen kiürült a fészek akkor szétverem. Adhat tojást is amit lerakhatsz. Most a következő terv egy pókfarm létrehozása. Körbe akarom keríteni kővel, és 2-3 tojást lerakni. Így nem kell nagyon messzire menni pókhálóért.

    Ezt mind a wikiből szedtem vagy a youtuberól, nem magamtól jöttem rá.

  • R1200GS

    aktív tag

    válasz nkAAA #8 üzenetére

    Sanity-re jó a Taffy. De ahhoz méhkaptárak kellenek, amihez méheket kell fogni hálóval, meg néhány Bee Hive-ot is szét kell verni. Valamint lepkéket is élve kell elfogni, azokat el lehet ültetni virágnak. Szóval az egész elég hosszú folyamat.
    Ahogy fentebb is írtam nagyon sokáig csak szárított nyúlhúst ettem. Ehhez kell Drying Rack. Először négyel kezdtem de végül csináltam tizenkettőt. Raktam mellé pár ládát, és mikor nem volt szükségem kajára ide pakoltam a nyulakat. A táborom közelében jó pár nyúlüreg van és így nem kell messze mennem. A lényeg, hogy ez 10-el emeli a sanity-t is. Addig jó míg nem tudsz főzni.

    A kutyákról is írtam, hogy valamihez oda kell csalni őket. Mindent megtámadnak, de gyengék. Bár télen veszélyes lehet, főleg ha este jönnek. Mindig tudj fáklyát gyújtani bármit is csinálsz, de gondolom ez alap. 1-2 percig lehet hallani, hogy jönnek a dögök. Olyankor veszek fel esetleg páncélt, és fegyvert, meg ha tél van jól felfűtöm a kövemet a szaladgálás idejére.
    Sisakhoz kell malac bőr. Ezt sokáig nem tudtam csinálni. De páncélt hamar össze lehet dobni, csak fa és kötél kell hozzá. Sokat védenek.
    Malac bőrt úgy tudsz könnyedén szerezni ha szétvered a bódéjukat, akkor fog dobni kettőt. Nem veszik zokon. Kalapáccsal tudod ezt megtenni. De vigyáz ha a kezedben van és bármire kattintasz szétveri. Többször szívtam vele, hogy el akartam raknia dobozba, de ráütött, bár elsőre csak kihúlanak a tárgyak a dobozból.

    Azt elfelejtetem írni, hogy úgy játszok, hogy ami jó abból sokat állítottam be, valamint a nappalt is hosszúra tettem, meg a villámlást kikapcsoltam. A többit defaulton hagytam. Lehet ez kicsit csalás, de meguntam a hosszú éjszakákat. Engem valahogy az nem szórakoztat, ha állandóan szívni kell. Inkább a kraftolgatás tetszik meg a tábor csinosítgatása.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák