Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tertius

    tag

    Bár kedveltem Clarat, örülök, hogy végre elbúcsúztatták. Az ő igazi korszaka a clever boyos volt, Matt Smith oldalán, nagyszerűen felépítve. Smith búcsúzásakor volt kb. a csúcsa a companionságának, utána az első Capaldis évaddal szépen lecsengett (igaz, nem csak ő . . .).

    Ezzel a két évaddal a készítők háta mögött nem csodálom, hogy pihentetni akarják a témát, mert olyan katyvasz volt, hogy dicséretükre válhat(na). Összevissza írás, volt itt minden, sötét, komorabb Doktor (akit gyorsan el is felejtettek), onnan átmentek rockerbe gitárral, onnan tovább a csavarhúzópótló szemüvegbe, jött a borzadály női Mester (aki szintén eltűnt a balfenéken). Az egész nyakonöntve olyan történetekkel, amelyeket mintha kimostak volna, pont az az apró zsenialitás, out of the box gondolkodás hiányzik belőlük, amelyek miatt szeretem a sorozatot. Mintha valaki kívülálló próbálná leutánozni, milyenek voltak a régebbi részek.

    Magam részéről Peter Capalditól sem estem hanyatt.

    Remélem, ha visszatérnek, jobb lesz. Egy női Doktor már nagyon kéne, 2016 van.

    [ Szerkesztve ]

  • Tertius

    tag

    válasz spammer #2495 üzenetére

    Ki lehetne próbálni, nem ördögtől való dolog. Az általad említett kibúvókkal "természetesen" örökké ki lehet kerülni a dolgot, de semmi nem akadályozná meg őket, hogy legyen egy női változat. Én a halhatatlan csajt is kedvelem, szerintem óriási potenciál lenne benne, ha ő összeállna a Doktorral, ő már majdnem pariban van vele (mínusz időlordság), és akkor még női Doktorról nem is beszéltünk.

    A férfi Doktor - női companion ebben a formában szerintem a sztereotípia és sovinizmus határait feszegeti. Én kedvelem a felállást, de ha a 60-as évek végén a Star Trekben egy néger(!!!) nőt (!!!!) fel tudtak vinni tisztként (!!!!!) egy hajó hídjára, akkor ez sem lehet akadály. A "2016-van" dolgot ebben a kontextusban értettem.

    [ Szerkesztve ]

  • Tertius

    tag

    válasz bambano #2499 üzenetére

    'Ashildr"

    Igen, pont rá gondoltam. A dupla része közül a másodikban nagyon jó volt, és a kémia is működött kettejük között. Következő companionnak nagyon cool lenne.

    A kora meg no comment, ennyi erővel a többiek se lehetnének Doktorok :DDD

    Ami a női dokit illeti: Nem kedvelem a pc hozzáállás túltolását, de a hiányát sem. Ide nagyon kéne egy. Mondjuk ahogy most állunk, úgy tűnik, még a sima felállás se megy, szóval kár lenne vaktában belevágni valami hülyeségbe. De pl. a kopasz generális egy női verzióvá regenerálódott, amikor lelőtte, szóval úgy tűnik - horrible dictu - nők az időlordoknál is vannak :DDD

    [ Szerkesztve ]

  • Tertius

    tag

    válasz consono #2513 üzenetére

    "Persze nyilván ez is tudatos a BBC részéről"

    Én egy ideje azt gyanítom, hogy az írókat és a BBC fejeseit tuti kicserélték a zygonok, de ezek után az is felmerült bennem, hogy már a Doki sem az, akinek látszik.

    Ha egyszer újraindul, adok neki egy pár részt, mert lehet, hogy megkedvelem, de ez így nem néz ki jónak.

  • Tertius

    tag

    válasz Ragnar95 #2545 üzenetére

    Én Capaldiban nem lennék biztos . . . bár nem tudom eldönteni, hogy a doktorának bizarr hangulat-váltásai a béna írásnak, a béna rendezésnek, vagy a béna színésznek köszönhetőek-e . . . az első kettő adná magát, de még ezekkel együtt is nem látom Capaldin, hogy lenne egy konzekvens doktor-képe, akit eljátszik (nem teljesen önjáró módon természetesen, hanem azzal együtt, amit a szájába adnak szövegként és instrukcióként).

  • Tertius

    tag

    Van itt jópár spoiler két résszel kapcsolatban, ALARM

    Megnéztem két részt ebből az évadból, a másodikat és a negyediket, és mindkettőben nagyon gáz morális / erkölcsi hozzáállást éreztem a Doktorkánk részéről. A másodikban otthagy sokezernyi embert (és ha a történet igaz, akkor az emberiség maradékát) az életre kelt emotikon-rajok társaságában, akik élnek és értelmesek, de annyira persze nem, hogy ne öljenek meg egy rakás embert egy olyan logikai buktató kapcsán, amelynek hallatán egy növény is röhögőgörcsöt kap, nemhogy egy AI. Persze, úgy is tekinthetünk rájuk, hogy teljesen eltérőek / alienek, és tanulniuk kell rólunk, és megérteni, mivel ártanak nekünk, ez oké, de még akkor is az a beszéd, amit a végén a Doki levágott a telepeseknek, eléggé gáz volt. Mintha az ő életük nem ért volna annyit, mint egy másik életforma élete. Nagyon bicskanyitogatónak éreztem, hogy a kis kölyöknek majd jópofiznia kell az anyja gyilkosaival, és "megérteni", de rá ugyanez - fordított helyzetben - nem érvényes. Gáz.A Doktor nyugdodtan elvihette volna őket máshova, case closed.

    A negyedikben a járkáló ruhák egy az egyben a Fallout New Vegas egyik dlcjéből lettek lopva, és hozzárittyentve egy szokásosan elmebajos, de viccesnek / elgondolkodtató üzenetűnek szánt valami a kapitalizmusról. Ez még elmenne, nem túl jó, talán nem is rossz, de amikor a végén a companiont visszahozza a plot armor, a csóri csávókám meg nézheti a halott nőjét, aki az elején bevallja neki, hogy gyereket akar tőle . . . a másik 35 halottról nem is szólva ugyebár, nekik ez nem jár. De nem is számít, a Doki jó kis leckét adott az emberiségnek, ő, meg a társai élnek, a többieket ki nem sz****** le?

    Mindkét rész végén végig kellett szendveni ezt a felsőbbrendűsködő " én értetetek harcolok " blablát a Doki részéről, ami egyrészt fárasztó, másrészt, a fentiek tükrében, gyomorforgatóan gáz, a két rész meg olyan volt, mintha ugyanaz lenne, csak kicserélve egy-két elemet, szinte teljesen copy-paste.

    Az imdb alapján még a 6-os, 7-es és 8-as rész tűnik érdekesnek, kíváncsi vagyok, javulni fog-e a helyzet.

    [ Szerkesztve ]

  • Tertius

    tag

    válasz jonnyjoker01 #2725 üzenetére

    Megnéztem azokat is. Sajnos, úgy tűnik, ez már nem az én sorozatom. Legalábbis jelenleg.

    Amikor, mint a Föld elnöke egy helyre vitte a kínai, orosz, amerikai katonákat, hogy tárgyaljanak a világbékéről, annál a résznél írás közben nem zengtek a szirénák, lámpák, harangok, dudák annál, aki írta? Pokolian cheesy volt. Lásd az erkölcsi résznél.
    Hogy legyen pozitívum is, a Veritas sztori eleje tetszett (a szimulációs rész egyenesen jó volt), de a lecsapása (az inváziós résszel) nem sikerült. Megint. Az utóbbi három évadon végig úgy érzem, hogy ha van is jó ötlet, nem sikerül kiteljesíteni a sztorit.

    "de azt sem zárom ki, hogy csak az írók már lassan nem tudják mit írnak)"

    Ez mondjuk bennem is felmerült, mert sokszor kicsit skizo módon viselkedik a Doki. Néha megy a világfájdalom, hogy szegény időlord, de sajnáljuk, mekkora teher blabla, máskor gond nélkül oktat vadidegeneket. Bizarr, mintha kétféle Doktor lenne, és azt kapnák elő a fiókból, aki éppen kell. Nincs koherencia, pedig Capaldi dokija a debütálásakor még egy mogorvább, idősebb, grumpy cat doktorként indult, pici war doktor beütéssel, de ez néha teljesen eltűnik.

  • Tertius

    tag

    válasz bambano #2728 üzenetére

    Emlékszem rá, régen azért a halálokat sem így kezelte. Meghaltak páran? Ehh, nem érdekel. Még egy-két évad, és simán rávágná, hogy le******, megérdemelték.

    Sőt, nagyon nem szerette a halált, ha az ufókok kinyírtak valakit, akkor jött a jó rész, amikor a Doktor elővette magát, hogy megmutassa, nem gyilkolunk ám, értelmes lény nem öl . . . általában teljesen pipa lett egy-egy redshirt halála miatt is (amit egyébként pozitív üzenetnek érzek), Tennant és Smith dokija tuti, hogy sokszor előadta ezt. De legalábbis utána már nem volt timey-wimey és bohóckodás.

    Egyébként emiatt érzem, hogy Capaldi sincs a helyzet magaslatán. Tudom, sokat írtátok, hogy az írók hibája, de ő (Capaldi) ismeri / olvassa / tanulja / eljátssza a részeket, benne a Doktorral, és amikor forgatják, a rendező képbe teszi, nem? Nem zavarja, hogy nem ugyanazt adja elő? Legalább úgy tenne, mintha ugyanaz lenne, nem lengedezne két véglet között. Tudja, kicsodát játszik, ezért nem fura, hogy az egyik részben így, a másikban úgy viselkedik, de akár egy részen belül is tök más? Pláne, ha pár hét alatt veszik fel az egészet. Mintha Rómeó a Rómeó és Júliában 3x szeretne ki és be Júliába egy "jelenet" alatt. . .

    btw Clara tényleg pokolian jó companion volt, maximálisan méltó Pondék lecserélésére. Már az zseniális volt, ahogyan felvezették az időspirálos dologgal, amikor egy évadban sokszor feltűnt . . . nagyon ötletes (és Doktoros) volt.

    [ Szerkesztve ]

  • Tertius

    tag

    válasz #54715584 #2736 üzenetére

    Istenem, de jó lenne, ha Emma Watson lenne a Doktor . . . mellé tehetnének még valakit a Trónok Harcából (azt a fiatal, de nagyon idős csajt is, akit Bambano annyira imád trollolllo ;] ), esküszöm, háromszor néznék meg minden részt, visszafelé is.

    Van egy rakás über szereplő, de nem használják őket. Pont a fent említett nőci (az idős viking csaj) + a szintén fiatal Watson - Doki kavarása is rejtene magában izgalmas lehetőségeket (SWJ+LMBTQ, és ide nem ártana), kiszedné a történetet az állandó (és amúgy elég bizarr) Doktor + "fiatal nőci kompanion, akit sosem fektet meg, mert nem James Bond, de azért kicsit mégis " vonalból. . . Vicces, hogy a korát, meg azt, hogy időutazó, meg azt, hogy időlord, mostanában mennyire nem használják. Missy is jó társ lehetett volna, River is, azokat se.

    [ Szerkesztve ]

  • Tertius

    tag

    válasz bambano #2739 üzenetére

    A Trónok harcából még én sem, de az ott szereplő színésznők elég felkapottak lettek. Natalie Dormer, Emilia Clarcke, Jean Grey az X-menből, stb.

    De én Ashildirre gondoltam, meg Maisie Williamsre.

    Lehet, hogy az én hibám, hogy olyat erőltetnék, amely idegen a sorozattól, de egy női doki szvsz nem kellene, hogy gond legyen. Ez nem a katolikus egyház, ahol a gondolatra is hányják magukra a keresztet, és nem is a XV. század . . . maga a sorozat meg szerintem mindig híres volt a váratlan, "outside the box" gondolkodásáról. Már amennyiben egy nő annak számít ;]

  • Tertius

    tag

    válasz bambano #2742 üzenetére

    Rá mint útitársa gondoltam, nem mint Dokira. Mehetett volna / mehetne Riverrel is, Asldr-rel is, vagy Missyvel is, szerintem mind ütős, pár jellegzetesség kivételével szinte egyenrangú partnerei a Dokinak, nem egyszerű halandók, így tudnának újat mutatni nekünk is, és a Dokinak is. . . Nem kellene, hogy sokáig maradjanak, csak 1-2 évadig, megnyomva egy jó átívelő szállal, ami köréjük épül, és amiből a Doki "tanul", vagy legalább megmutatják egy másik arcát. Pl. Capaldi hajdanán egy morcos grumpy öreg Dokinak indult, ugyebár . . . abban a régen elfeledett évadban, amikor a hüllőnő otthonában indítottak az öreg Dokival, mielőtt még a csavarhúzóból napszemüveg lett, jött a gitár és a rakenroll ( "Szó bennszakad, hang fennakad, / Lehellet megszegik."

    De bocs, nem akarok állandóan panaszkodni, hogy mi lehetne, komolyan :DDD De az igazság az, hogy az ötletes sci-fi (és főleg időutazós) történetek kapcsán pont ez a sorozat emelte meg nálam nagyon az ingerküszöböt.

    [ Szerkesztve ]

  • Tertius

    tag

    válasz #54715584 #2760 üzenetére

    A multiverse*-nek köszönhetően már annyi fajta és féle cyberman van, hogy lassan tarthatnának egy világtalálkozót, ahol elmesélik egymásnak a közös élményeket :DDD

    Ez a rész egészen jó volt. A rómais és a marsos sem volt rossz, inkább közepes.

    (#2757) bambano

    felkészül: dalek
    felkészül utána: síró angyal
    felkészül utána utána: mester ja ő nem, most ő a soros

    Kár, hogy visszahozzák a Mester előző színészét. Missyt kezdtem megkedvelni.

    * ja nem, valójában idővonal persze, méghozzá úgy tűnik, az eleje.

    [ Szerkesztve ]

  • Tertius

    tag

    Szerintetek nem furcsa, ahogy Bill ügyét a Pilótával elintézték? Nekem tetszett ez a megoldás meg minden, de - homokot szórok a fejemre, vétkeztem - a finálé után néztem meg az első részt, amely nekem kimaradt. Így tök értetlenül álltam az első rész végén, tudván, mi lett az utolsóban, hiszen melyik univerzumban írták azt az írók, hogy a lány, akivel Bill szemezett, életben maradt, bármilyen formában, miután a "hajó" / "olaj" valami megette? A Doki azt mondta / a történet, cselekmény, a víz-lány viselkedése, mind-mind azt sugallja, hogy Heather nincs többé, annyi, és a tudatalattijának utolsó akarata maradt meg olyan formában, hogy Billt követte az a valami, utána pedig elment, Billt elengedte, és annyi. Ebből mikor alakult ki az, hogy a lány, vagy a tudata (ami maradt belőle) Pilóta lett (illetve olaj / víz / akármi), sőt, egyáltalán megmaradt (bármi) és még mindig érez érzelmeket Bill iránt? Az egész azt sugallja, hogy önmaga maradt, csak másképpen (ahogy Billből is ez a fajta lény lett, bár, ahogyan kifejti neki, ha akar, lehetne más is), de erről egy szót sem szól egyik szereplő sem, sőt, a Doki az evéses szöveggel még félre is visz. Nekem tetszett ez a megoldás, így Billt is szépen lezárták (?), sőt, itt ő maga is jó volt úgy általában véve is, de az írói munkát ezzel a pocsolyás lánnyal nagyon gyengének éreztem, főleg úgy, hogy a könnyek miatt látható volt már az első részben, hogy terveik vannak Heatherrel. . . .Az első rész egyébként jó volt :DDD

    [ Szerkesztve ]

  • Tertius

    tag

    válasz bambano #2770 üzenetére

    Végleg ki szvsz senkit sem írtak, nagyon látszik, hogy úgy van megcsinálva az egész rész, hogy majd az új gárda onnan folytathassa, akivel / ahonnan akarja (ha akarja, de mindenki meg is halhat). De úgy vélem, Bill szála el van varrva, szerintem sem rá, sem senkire nem számítanak per pillanat, teljesen új kezdés jön. A Mester/Missy párosnál megint csak lóg a lóláb, de Missi (szerintem) halott, viszont azért pici lehetőség legyen folytatni, akárcsak a Mesterrel, akinek a férfiszínészének ezért kár volt visszajönni. Missyért viszont nagy kár, de szinte tudtam, hogy ez lesz a vége. Ritka sablonos volt, a Doctor Who gonoszok nem bírnak kilépni az árnyékukból, és így unalmasak, fejlődésképtelenek. Cyberman off, jöhetnek a köv évadban talán jönnek a Dalekok, utána megint a síró angyalok, még a lore-on belüli skálát sem használják ki, nemhogy újat találnának ki. Épp ezért szvsz a Mester is él, valahol, valamilyen formában.

    Ami a Dokit illeti, a drámázása nekem sem volt érhető, nem nagyon tudtam azonosulni a fájdalmával. Megint ugyanaz a melodráma, bár amikor azt mondta, "nem akar menni", nyerítettem a röhögéstől, hiszen eléggé áthallásos (de igen, Capaldi fiam, repülsz, a showrunnerrel és az írókkal együtt :DDD ).

    Mondjuk ehhez képest a tócsás lány esete az írókkal tényleg csepp a tengerben ;] , de ugyanannak a problémának a része: írás. Lásd az oriic által említett, ott hagyott űrhajót a cybermanekkel . . .

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák