Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • DevKiller

    senior tag

    válasz sifarr #23506 üzenetére

    "Ad abszurdum még azt is elképzelhetőnek tartom, hogy 2G-re kellene átállítani a meglevő teljes frekit, ha a 2G-s hanghívásnál fogyna el a kapacitás. Egy kétkártyás készüléknél könnyebb pótolni más szolgáltaval az internetet, mint az 5 forintos prcdíjat."

    Ez sem jó, mert akkor tényleg csak mobiltelefonszolgáltatás ami max tényleg vagy az idős korosztály, vagy aki keveset netezik és többet telefonál.
    Nekem 3500 ft-ból van 5 giga netem,vodán belül korlátlan,100 perc(igen flotta) de nekem az az 5 giga kell. Ha megveszem feltöltőkártyára, akkor még rosszabbul jövök ki.

    Értem a gondolatmenetedet, de ez szerintem nem megfelelő. Lássuk be az alacsony freki kikerülhetetlen.

    Szerk: nem csak alacsony, hanem a többi is.

    [ Szerkesztve ]

    HONOR 50 5G 128/6 GB (Telekom HU/ Telekom HU)

  • dchard

    veterán

    válasz sifarr #23506 üzenetére

    "De a DIGI mobil jövője inkább üzleti modell kérdése, mint műszaki."

    Ezt a marketingesek szeretik hangoztatni, a valóság viszont az, hogy nagyon is a műszaki realitás az, ami behatárolja hogy mit csinálhat üzletileg és mit nem.

    "1) Bedönti az egészet.... Ez sem perspektíva."

    Ugye az világos, hogy csődbe nem azért mennek cégek, mert az perspektíva, vagy mert szeretnének csődbe menni? Ez nem perspektíva kérdése lesz, vagy a vágyaké, hanem a kőkemény gazdasági realitásé.

    "2) Internettel nem tud konkurálni senkivel. "

    Ha abból indulunk ki, hogy alacsony freki (=beltér) nélkül csak második kártyaként képzelhető el, akkor egy ésszerűen korlátos "korlátlan" csomag mint második kártya még lehet reális. Sebességben kell húzni egy féket, és persze az elbaltázott 2G kapacitást is beletolni.

    "3) Pont a hangszolgáltatás, ami esélyt adhat valamennyire a fennmaradáshoz."

    A gondolat kísérlet kedvéért tegyük fel, hogy így van. A jelenlegi 2G kapacitáson alig lehet normális mennyiségű és minőségű hanghívást kiszolgálni, ha pedig nő az állomás szám és az állomások "összeérnek" majd, akkor az interferi managelhetetlenné válik. Tehát ha fontos terület a hanghívás, annál inkább 4G only-t kéne tolni VoLTE-val. Romániában is évekig csak 3G volt akkor amikor még tényleg drága volta a 3G képes teló (és lényegesen kevésbé fontos a mobilnet). Ha ott működött, itt is működhet. Nem beszélve a jóval olcsóbb üzemvitelről.

    "A te javaslatod egyféle megoldás"

    A tiéd meg az, hogy "2G-re kellene átállítani a meglevő teljes frekit". Szavaztassuk meg? :)

    A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

Új hozzászólás Aktív témák