Új hozzászólás Aktív témák

  • ddsteel

    aktív tag

    válasz kidnou #102780 üzenetére

    Ilyen nincs. Mármint hogy rajta hajtják be. Ha lenne ilyen, nem kell hagyni. Voltak albérlőim, akik basztak fizetni a saját nevükre bekötött netet (Telekom). Elhúztak, nem fizetés nélkül, de mivel a Telekomhoz közöm nem volt (tudtom és hozzájárulásom nélkül kötötték be - egyébként természetesen hozzájárultam volna), nem is érdekeltek a felszólító levelek, amiket utána a Telekom küldött a lakásom címére (ahol már a következő bérlő lakott). Egyébként az egész ügy a következőképpen derült ki: a következő bérlő a saját nevére be akarta köttetni a UPC-t, de nem hagyták neki, mert lekérték, és egy élő Telekom szerződés már volt a lakásra (az előző bérlő saját nevére ugye). Szóval ezek a szolgáltatók foró drüóton össze vannak kötve egymással :) No panic, a UPC is ezt mondta, semmi baj, küldjem el nekik a tulajdoni lap másolatát (ebből kiderül ugye, hogy nekem mint tulajdonosnak közöm nincs a bérlő nevéhez) és szó nélkül bekötötték az új bérlő nevére a UPC-t.Ezután jött még vagy 2-3 hónapon keresztül fizetési felszólítás az előző bérlő nevére az új bérlő címére. Tudomást sem vettünk róla és elhalt a dolog. Nem én kötöttem a szerződést, nem az én saram, ha nem fizetik (ez ugyanis nem olyan közmű, mint a gáz, meg a villany, ami a lakás szerves észe és természetesen eszemben sincs a bérlő nevére íratni). Csak azért írtam ezt le, segítségként, hogy nálam ez megtörtént eset és nem kell foglalkozni ilyenekkel, meg lehet oldani (minimális utánajárással).

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák