Új hozzászólás Aktív témák

  • TeeJay

    félisten

    válasz dchard #102680 üzenetére

    GPON-ra fapados alap ONT-t adtak, gyenge szoftveres tudással, alap router funkcióval... Naná hogy mindenkinek azt javasoltuk Bridge módra kérje és vegyen saját routert mert egy 15ezres AC router is többet tudott a gyári ONT-nél.

    XGSPON esetén mint írtam totál más a felállás mivel már az ONT is tud 4x4:4 AX wifit 160MHz-en tehát 4800-as!!! mellé van rajta 4x1gbit LAN meg 1x10gbit LAN port és raktak bele normális procit hogy külföldi méréseknél kidobja azokat a 8,6gigabit eredményeket.
    Ha gyenge lenne a proci mérni se tudnának ennyit vele. Persze torrent alatt lehet nem bír majd annyit de ott legalább nem kell egyből saját routert venned lévén ha akarnál se tudnál hirtelen... De várom a routerek listáját amin van 10gbit WAN és 10gbit LAN port és WAN-LAN irányban simán tolja a 8-9gigabitet torrent alatt is. Ha van is ilyen 200ezer alatt nem igen adják és még lehet túl optimista árat írtam :U
    Pár év múlva biztos lesz majd 30ezerért 10gbit WAN és 4x10gbit LAN portos 8x8:8-as BE wifis router de addig marad a szolgáltatói eszköz. Telekom 2/1gigás userek is leszoktak a saját routerről mert 2,5gbit LAN porton 1 gépen ki tudják használni teljesen és viszonylag jó az ONT amit adott Telekom így egyelőre nem ölnek 100ezret routerbe minimális előrelépés miatt. Lehet köpködni most ránk, igen én is sokat mondtam hogy bridge mód és saját router, de XGSPON-nál nem azt fogom mondani mert hülyeség lenne :U

    Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

Új hozzászólás Aktív témák