Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Remekelek28

    őstag

    válasz air #494 üzenetére

    De te reagáltál rá indultatosan. Felbőszitve azokat akiknek odalett minden pénzük.
    Bármilyen mezei embernek én se adom oda a pénzem,hogy később majd többet adjon vissza. Amikor bementem a Quaestorhoz egy hivatalos működési engedéllyel rendelkező 24 éve fennálló céghez viszem a pénzem. Tudatában voltam,hogy odáig minden egyes kötvény ellenértékét kifizették az ügyfélnek,tudatába voltam,hogy az Mnb engedélyével működnek,felügyelik őket és annak engedélyével adnak ki minden értékpapirt.
    Tehát nem a mezei csaló haverodhoz vittem a pénzem.

    Véleményem szerint ,erkölcsi okokból is kártalanitanak minket. Mivel a mindenkori Mnb nem kellő rálátással felügyelte a már 10 éve trükköző céget. Ezek után bárki aki perelte volna a q-t vagy mnb-t,megnyerte volna és a kormány jobbnak látta,ha elkerüli az egyénenkénti pert,ezért döntöttet a teljes kártalanitás mellett.
    Az,hogy pl Bajnainak is erkölcsi oka lett volna kártalanitani a hajdú bét károsultjait és nem tette meg ezt tőle kérdezd meg,ő is volt 1,5 évig kormányon. Ja és 10 öngyilkos az ügyben.
    Csak gondold végig józan ésszel a 32 ezer károsultból hányan végeztek volna magukkal,ha megtudják,hogy végzetesen oda minden pénzük.
    Nem a te,meg nem az én pénzemből lesz kártalanitva senki,hanem első körben az mnb adja ki a teljes összeget,majd a q vagyonából os lefogják,ami pénze tehető, egy részét pedig a teljes bankszektor hitelezo egy 10 éves periódusban.
    Tehát amit Csányi mond,hogy átháritják ránk az nem lesz igaz. Lásd a bankadót se adták tovább.
    Részben jobban is járnak a bankok,mert amit a beva visszafizet,annak nagyrészét már inkább a bankokba viszik az emberek,mint egy brókercéghez. Én pl az erstéhez viszem,a devizahitel elszámolásnál kiderült,hogy ők a legkorrektebbek. Csányi meg mehet tovább luxemburgba meg ahova akar.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák