Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • air

    nagyúr

    válasz Tibe #403 üzenetére

    A deviza alapú hitelben mindenki hibás. Bank, ügyfél, kormányzat (felügyelet) egyaránt. Lehet azt is mondani, hogy a termék is hibás (l. Róna Péter), de ez nem változtat sokat a helyzeten.
    De. Szopóágon csak az ügyfél lehet. A bank is csak addig van/volt nyerő pozícióban, amíg az ügyfél képes fizetni a részleteket. Mivel ezeket a hiteleket erősen alul biztosították, azért ha az ügyfél fizetésképtelenné válik a fedezet - akár ingatlan, akár jármű - értékesítésével sem térül meg a kölcsön. Ekkor már bukik a bank is.
    Ezt valószínűleg a bankok is tudták előre, ezért szinte biztosan nem forgatták át a kölcsönt valósan devizába, mert akkor sokkal többet buktak volna ők is a bedőlt hiteleken.
    Viszont az ügyfélnek lehetett azt mondani, hogy márpedig ő ennyi meg ennyi devizával tartozik.
    Sajnos a magyar ügyfél, vásárló minden tekintetben árérzékeny, ezért mindig az első ránézésre olcsóbb dolgot választja.

    [ Szerkesztve ]

    Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

  • Remekelek28

    őstag

    válasz Tibe #403 üzenetére

    Nem hibás termék,hanem erősen kockázatos. Annyit fizetsz amennyi az árfolyam. Az árfolyamot pedig sokminden befolyásolhatja.
    Összesség már évek óta csak a hátrányát látjuk,holott én pl 7 éve még úgy szálltam ki a chf autóhitelből,hogy 320 ezer ft-ot vissza is kaptam,mert akkor meg pozitiv irányba billent a mérleg.
    Most,ha minden semmis lenne,akkor én meg azt fizessem vissza a banknak ? Ezért nem lehet semmis az árfolyamkülönbözet. Mert azt aláirtuk,hogy az adott árfolyamtól függ mennyit fizetünk. Pozitiv és negativ irányba is.
    Tehát összességébe nem egy törvénytelen termék,csakhát az embereknek sokmindent el lehet adni ami bár kockázatos,de mégis jobban jár vele,mint a másik termékkel. Lásd brókercégek.
    Mégannyi,hogy nem lett volna ekkora a gond,ha nincs a válság. 2008 októberétől ugrott jelentősen a deviza.

Új hozzászólás Aktív témák