Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • KAMELOT

    titán

    válasz MoP_FX 57 #49656 üzenetére

    A Start-stop meg a többszörösen feltöltött motorok, mind azt szolgálják, hogy hamarabb romlik. Mennyi a kocsi fogyasztása idle 2 literke benzin. Automatával még a gázra sem kell lépni csak elengeded és viszi a kocsit. Ilyenkor a károsanyag kibocsátás kicsi. Csak ugye a sok emissziós szakember mást állít.
    Rengeteg turbó is minek. Szerencsétlen 2 literes motor aztán 270 ló. Biztos hosszú ideig fogják használni.

    V1200 - 18CORE - SUPRIMX

  • SeniorTilla

    veterán

    válasz MoP_FX 57 #49656 üzenetére

    Na és miért teszik hátra a vezérlést? Erre milyen épeszű magyarázat van?

    Meg arra, hogy 200e-nél elszakad, mert vékony mint a biciklilánc?

    Ha elöl lenne, sokkal olcsóbban lenne cserélhető. Ja, és a vicc az az egészben, hogy nincs rá gyári előírás, hogy cserélni kellene. Tehát örök életű, kiszolgálja az autót. Mese habbal.

    Ne gondold azt, hogy a tervezők nem építenek bele tervezett avulást a konstrukciókba. Nem hiszem, hogy hülyék, és véletlenül cseszik el. Ez marketing, üzlet és a vásárló megtévesztése. Csak sajnos nem áll ott a jogrendszer, hogy egy 3 éves láncszakadt motort, ami már kifutott a garanciából, megcsináltathass a BMW-vel szavatossági alapon. Ami ugye azt jelenti, hogy a hiba már a gyártáskor benne volt a termékben.

    HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

  • H.Ezredes

    őstag

    válasz MoP_FX 57 #49656 üzenetére

    Továbbra sem önámítás :D Az ne legyen normális,hogy elmelegíti / elégeti / felzabálja a motorolajat az autó :) Új autókról beszéltem ezt értsd úgy,hogy pár ezer km-es tesztautók.... :) Milyen hibás autókról beszélünk ????? 2-3-4-5E Km-es autókra nehéz azt mondani,hogy kopott szar a motor :D De az 50-100E Km közötti motorokra se mondanám adott esetben,hogy kopott szarok.... Megkérdezhetem,hogy te mi alapján írod azt,hogy ezek rossz dolgok ????? Neked milyen személyes tapasztalatod van 6 hengeres motorokkal V8 motorokkal V12 motorokkal szívó / turbós motorokkal ???????? Gondolom azért egy ~20 éves intervallum több száz autóval amik ilyen olajjal mennek / mentek az egy olyan idő / mennyiség ami után én kijelenthetem azt,hogy rossz vagy jó valami.... Mert én leírtam,hogy az elmúlt ~20 évről megszámlálhatatlan személyes tapasztalatom van és nem elméleti hanem GYAKORLATI.... Nem a gép előtt írva,hogy az nem jó hanem a való életben használt dolgok.... De pl 1M-be is 10W60-as motorolaj van több mint 7 éve és köszöni szépen nem zabálja fel nem melegíti el semmi baja úgy,hogy remap is van rajta ~400-420Le / ~550Nm ( Imolában / Slovakiaring-et is megjárta és számtalanszor volt kihasználva a motor teljesítménye... ) . De megszámlálhatatlan autót tudnék még felsorolni.... Neked milyen személyes szar tapasztalatod van???? Vagy csak vaktában dobálózol azzal,hogy ez nem jó???? Nekünk a gyakorlati tapasztalatunk teljesen mást mutat mint az elmélet..... Tudod elméletben jó a 30 ezres olajcsere jó a 60 ezres levegőszűrő csere jó az,hogy soha ne cserélj olajat a váltóba osztóműbe diffibe..... Elméletben lifetime a vezérlés meg minden.... :) Mondom öntsön mindenki azt az autójába amit akar csak ne győzz meg olyanról ami bizonyított és sok-sok éve működik és minden fajta motornál...... Egyébként meg nevetséges az egész ha szar lenne a kenése lecsapágyasodna és tönkremennének a motorok..... Hugy 30-as olajaktól láttam szétmenni motorokat rengeteg ilyet szedtem szét 60-astól nem igen..... Nem gondolod,hogy minden motor szétment volna már rég ha nem lenne jó ? :D Valahogy egyik se ment szét..... Rengeteg motor azért is eszi az olajat mert egy elégeti a szelepszár szimering kikeményedik ,szelepvezetők kikopnak ( olajlehúzó /olajzó gyűrűk lekokszosodnak ( ez a nem megfelelő olajcsere periódusra és a nem megfelelő olaj miatt következik be nem azért mert ez a normális ) Rengeteg motort szedtünk szét újítottunk / javítottunk meg.... Pontosan láttam milyenek voltak a gyári utasítások szerint követve a motorok... Önámítás maximum az ,hogy te elhiszed,hogy ez a jó :D De akkor azt is hidd el,hogy láncot se kell cserélni meg a többit....

    [ Szerkesztve ]

    ►Herman Ezredes™◄►BMW Garage™◄► BMW szervizelés és tuning ◄► Minden ami BMW !! ◄

Új hozzászólás Aktív témák