Új hozzászólás Aktív témák

  • H.Ezredes

    őstag

    válasz tasiadam #69457 üzenetére

    Miért lenne? 2 éve fel se raktam a téli szettet mert minek. Előtte cserélgettem száraz időben féktávon kanyarban meg akartam halni a téligumin nyeklett nyaklott vele. Continental wintercontact ts 810-vagy 830-ak voltak egy hugy fos volt velük közlekedni esős időben sem éreztem,hogy hú milyen jó minuszban sem. Havas idő itt kb 0 volt. Idán is maradtak a Conti nyári gumik 1x sem volt olyan helyzet,hogy jaj most,hogy állok meg leesek az útról. Pedig én kiszoktam használni az autó teljesítményét. 0C körül is bemelegítve nagyon jól tapadt. Sőt még a Conti előtti Kínai gumikkal se volt bajom hideg időben.Kicsit túl van ez játszva.... Természetesen ha hó van akkor kell !! de itt Pesten ahol én közlekedtem az elmúlt 2 évben kb 1x sem kellett igazán a téligumi ha meg más helyre mentem sosem volt ott akkor hó. Tavaly felraktam kerékkel ugyan olyan méretben 245/40 R18 bridgestone blizzak téli szettet amíg a nyári kerekimet csinálták. Felmentem az M0-ra úgy imbolygott az autó,hogy lementem a lehajtón ,hogy megnézzem lyukas a kerék vagy mi a szar van.... Téli NEKEM egy fos csak akkor nyújt számomra bármi ha hóban kell menni amúgy előbb töröm össze magam a télivel mint a nyárival. Én azt nem értem,hogy tud valaki nyáron is télivel közlekedni. De most ezen biztos sokak kiakadnak én ezt tapasztaltam. Mondjuk mindig új gumijaim voltak az összeset újonnan vettem és sport gumik már már semi slick puhaságúak amik nagyon jól tapadnak csak nagyon kopnak. De kinek a pap kinek a papné...

    #69456
    N_A_S

    Én is felraktam a szettet de elől nem ez a gumi lesz ami most van hanem 245 most még elöl is elférne még plusz nyomtáv. elől van 12mm hátul 20. hátulra ezzel a szettel szerintem a 25 elférne elöl meg ha felkerül a 245 akkor jó lesz.
    style 92 sár nehéz felni 14,3-15,1kg elöl / hátul

    Én a súlyra megyek 8.92kg / felni

    Nem mutat sokat viszont iszonyat könnyű :)

    Tárcsáim is elkészültek holnap mehetek értük Lyuggatva /marva lettek

    ►Herman Ezredes™◄►BMW Garage™◄► BMW szervizelés és tuning ◄► Minden ami BMW !! ◄

Új hozzászólás Aktív témák