Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Martin97

    aktív tag

    Sziasztok!

    Néhány tanácsra volna szükségem, pár kukaszökevény javítási kisérletéhez.
    Ezeknek a hardverek javítására már nem költenék.

    Adott: Digitális hőmérő, Állítható hőfokú hőlégfúvó (50-660 °C illetve 250-500 L/perc légáram) és néhány hozzá való fúvóka. [link]

    Arra lennék kiványcsi, hogy hány fokon, meddig havítsem a chipeket, hogy a lehető legnagyobb sikert érjem el?
    Mekkora légáramot használjak, és melyik fejjel használjam?
    Illetve mennyire lehet tartós a házilagos javítás? (Némelyik chip, már lehet hogy újra volt melegítve a nyomok alapján.)

    Ezzel nem állítok senkinek sem konkurenciát, csak saját célt szolgálna. (Illetve egy barátomét, aki egy csíkozó gtx 470 szeretne ily módon életrekeltetni velem.)

    A segítségetek előre is köszönöm!
    Martin

  • Martin97

    aktív tag

    válasz f27 #16347 üzenetére

    Szia!

    Nyilván tudom, mire való a hőlégfúvó. Nem is mondtam, hogy feleslegesek a gépeitek, mert egy kicsit is nagyobb értékű alkatrészt nyilván nem állnák neki kókányolni, de egy értéktelen, elavult kukaszökevény megint más. :)

    Tehát akkor kb. így kellene:
    -először 120-140 fokon felmelegítem az egész kártyát, utána felnyomom a hőt 220-225 fokig, utána meg folyton csökkentem, közben figyelve, hogy ne drasztikusan hűljön. És azt a fúvókát használom, amelyik a legjobban lefedi a chipet.

    Ha netán lenne még valami kiegészítés mire figyeljek, akkor ne tartsátok magatokban. ;)

    Köszönöm a segítséget! :R
    Martin

  • Martin97

    aktív tag

    Köszönöm a sok, építő hsz-t!

    #16351 nahunn:
    Chipet nem tudok cserélni, mert nincs hozzá chipem, reball golyóm és stencillem sem.
    Az én szemléletem így néz ki: Csak menjen, ráfordított pénz nélkül. Mindegyik alkatrész saját használatra lesz, másodlagos gép illetve htpc gyanánt. :)

    #16352 & #16353 KillHates:
    Folyasztószerem van, de nem teljesen tiszta, hogy a mag levétele nélkül hogyan használjam. :F

    Nem maxon fogom égetni a chipet és túl sok reményt sem fűzök a sikerhez, de mindent latba szeretnék vetni az érdekében. :)

    #16354 f27:
    Nem ismerek a környéken reworkos kollégát. (Tata vagy Pécs)
    Egy ajánlott úriembert megkérdeztem telefonon, de annyit nem tudnák ezekre a hardverekre költeni, mint amennyibe kerülne a szakszerű javításuk.

    Akkor így módosult a terv:
    Valami (mondjuk rachlette sütő, vagy főzölap/rezsó) felett alátámasztom a lapot, és átmelegítem 150 °C-ig. Közben figyelve a hőmérsékletet.
    Ezután cca. 2 perc alatt felmelegítem a chipet 220-230 °C hőmérsékletre. Folyton figyelve a hőmérsékletet és az időt.
    Majd kikapcsolom az alsó melegítőt, és a festékégetővel csökkentem a hőfokot kb. 6 °C/sec sebeséggel egészen minimumig, majd kikapcsolom azt is.
    Miután lehült az alkatrész összerakom, és remélhetőleg örülök. :D

    Martin

    [ Szerkesztve ]

  • Martin97

    aktív tag

    #16356 f27:
    Googleban nem találtam gyorsan rákeresve kifejezett bga javításra. Tatabányán van egy szervíz de nem hinném, hogy csokiért javítanak. Ha tudsz adni egy kontaktot, azt megköszönném.

    #16357 nahunn:
    A pákás módszer szerintem az esetemben nem játszik, több okból:
    A pákám egy igazi békebeli szörnyeteg, olyan amire réz drótból kell hegyet hajtogatni (ami legtöbbször elpattan használat közben). Meg a teljesítménye is nulla: 75 va. Annyi hőt meg szerintem el tud vezetni a pcb. Illetve az egyik javítandó alkatrészen (gtx 470) kupak van.

    De ha ezekkel is menne, akkor csak annyi, hogy rányomom a hegyet a magra, aztán hevítem, amég el nem éri a 220 °C-os hőmérsékletet? Ebben az esetben ez lenne a legegyszerűbb. :K

    #16362 f27:
    Azt honnan lehet tudni, hogy melyik forrasztással van a gond? Vagy ha az egyik módszer után nem javul meg, akkor megpróbálni a másikkal, hátha? :F

    Mégegyszer köszönöm az okításokat! Ja és emiatt ne nézzetek kóklernek, mert nem vagyok az (csak szegény). :D

    Martin

Új hozzászólás Aktív témák