Új hozzászólás Aktív témák

  • Martin97

    aktív tag

    Köszönöm a sok, építő hsz-t!

    #16351 nahunn:
    Chipet nem tudok cserélni, mert nincs hozzá chipem, reball golyóm és stencillem sem.
    Az én szemléletem így néz ki: Csak menjen, ráfordított pénz nélkül. Mindegyik alkatrész saját használatra lesz, másodlagos gép illetve htpc gyanánt. :)

    #16352 & #16353 KillHates:
    Folyasztószerem van, de nem teljesen tiszta, hogy a mag levétele nélkül hogyan használjam. :F

    Nem maxon fogom égetni a chipet és túl sok reményt sem fűzök a sikerhez, de mindent latba szeretnék vetni az érdekében. :)

    #16354 f27:
    Nem ismerek a környéken reworkos kollégát. (Tata vagy Pécs)
    Egy ajánlott úriembert megkérdeztem telefonon, de annyit nem tudnák ezekre a hardverekre költeni, mint amennyibe kerülne a szakszerű javításuk.

    Akkor így módosult a terv:
    Valami (mondjuk rachlette sütő, vagy főzölap/rezsó) felett alátámasztom a lapot, és átmelegítem 150 °C-ig. Közben figyelve a hőmérsékletet.
    Ezután cca. 2 perc alatt felmelegítem a chipet 220-230 °C hőmérsékletre. Folyton figyelve a hőmérsékletet és az időt.
    Majd kikapcsolom az alsó melegítőt, és a festékégetővel csökkentem a hőfokot kb. 6 °C/sec sebeséggel egészen minimumig, majd kikapcsolom azt is.
    Miután lehült az alkatrész összerakom, és remélhetőleg örülök. :D

    Martin

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák