Új hozzászólás Aktív témák

  • Lacielvtárs

    nagyúr

    válasz MiklosSaS #65492 üzenetére

    bizony bizony... hasonlóan gondolunk a dologra...
    én is hasonlókat gondolok, nem írok összeesküvés elméleteket le, de tartok tőle hogy lesz alapja a kimondatlan aggodalmamnak :K
    isten adja hogy tévedjek...
    de mint írtam nem akarok bele menni a részletekbe, és nem irigylem őket, sőt sajnálom is azokat akik reménytelenségükben erre kell hogy vetemedjenek, de úgy gondolom hamár nekem be kell tartom a szabályokat, akkor nekik is illene....
    sok lesz a pont a mondtam végén, de nem baj, lehet már meg is szokhattátok :P
    épp a napokban szállok fel a villamosra, mert itt nálunk a nagy állomáson elég sokan vannak, bár nem annyian mint Röszkén és Pesten, de azért vannak.
    jön az ellenőr és elmegy mellettük. mondom az ellenőrnek, hogy velük mizujs?
    erre mondja nem tud velük mit tenni, büntetni sem érdemes, meg leszállítani sem...
    mondom neki, tök jó, ha tudom hogy ez így megy akkor nem veszek bérletet (7000 Ft)
    engem megbüntetnek, mert fizetek adót, dolgozom, küzdök a fenn maradásért, ők meg nem tartják be a szabályokat, elhajigálták az irataikat, és szöknek át a határon és nem elég hogy örülnének hogy "biztosságban" kerülnek, még lázadoznak, fenyegetőznek, meg rátámadnak a rendőrökre...
    nem működnek együtt a hatóságokkal, nem regisztrálnak...
    de köteleni, kántálni tudnak...
    hangsúlyozom nem azzal van a bajom hogy ide jöttek, hanem hogy semmilyen szabályt nem tartanak be, annak ellenére sem hogy alapvetően "száműzöttek és reménytelen" a helyzetük, de pofa meg szenvedés, az van...
    az nagyon megy. ok értem a körülményeket sem kedvező rájuk nézve (gondolok itt a tisztálkodásra, élelemre és italra) de értsék már meg, hogy sokan vannak...
    várni meg egyik sem nagyon hajlandó :W

    no de ráhagyom, nem akarom felidegelni magam :U

    "Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

Új hozzászólás Aktív témák