Új hozzászólás Aktív témák

  • DraXoN

    addikt

    LOGOUT blog

    válasz Aljasvip #149345 üzenetére

    "olcsó" volt (85eFt) tavasz végén alaplap+cpu+32GB ram együtt... illetve akkor hiába is akartam eredetileg zen2-őt venni, sehol se volt se 2 se zen+ ... semmi se volt, egy 2-3 hét után meguntam és rányomtam egy ilyenre ali-n. ez az oka, semmi több.

    igazából teljesítményben "elég".. a korábbi FX-nél 1 szálon is jelentősen gyorsabb. Fogyasztás kb. azonos teljes terheléskor (mint amikor a 8 magos FX-em 4.1Ghz-en járt -0.1 offset volt-al).. úgy 320W körüli a maximum egy húzott RX470 (1320Mhz a GPU) társaságában... azt ha "elfogy a turbó" időlimitje visszamegy 270W köré (kitudnám lőni ezt biosmod-al, de játékban nincs jelentősége, VM-el se nagyon.. annyit nem terhel, maximum erősen többszálas alkalmazásokkor lenne, de azt sokszor nem futtatok, így meg jobban kíméli a kínai alaplapot.. ami elvileg ennél a lapnál egészen tűrhetőnek mondott VRM-eket tartalmaz, de sose tudni.. lényegében 3.3-ről 3.0-2.9 körülre megy vissza, az nem olyan sok visszaesés, cserébe akár +50W körüli fogyasztás)..

    de ha nagyon akarom akár egy 6900K vagy még inkább egy 6950X-t is bele lehet rakni a lapba később...

    de semmi "szerelemprojekt" nincs ebben (mindig rühelltem az intelt és fogom is :DDD).. és hogy miért? csak az ára miatt (na meg mert elérhető volt).
    De úgy néz ki nagyon nincs már Xeon 2678v3 CPU-ból túl sok, mert egyre többen kapnak "csak" ES vagy QS példányokat (teljes értékűnek eladva, bár órajelben azonosak, de az ES példánynál nem lehet all-core turbo-t csinálni, de QS esetén is csak a későbbi generációkból).

    [ Szerkesztve ]

    The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

Új hozzászólás Aktív témák