Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Gaaboor84

    újonc

    Sziasztok!

    0xc000007b hibakódhoz szeretnék segítséget kérni, gyakorlatilag minden létező, neten fellelhető megbízható megoldási módot kipróbáltam már, de egyik sem segített.

    A nemrég megjelent Act of Aggression játékot szeretném elindítani, de a fenti hibakód miatt nem tudom. Két gépemen is próbáltam, mindkettőn Windows 7 64 bit op. rendszer van. Egyikben Radeon HD 5770, a másikban Radeon HD 4850 a videokártya. Egyik sem mai darab, de a játék rendszerkövetelményeinek megfelelnek.

    A problémát elvileg a 64 bites operációs rendszer okozza és az alábbiakat próbáltam eddig az elhárítására a talált tanácsok alapján:
    - játék újratelepítése C: partícióra (nem a Program Files (x86) mappába)
    - rendszergazdaként történő indítás, különféle kompatibilitási módokban indítás
    - Direct X újrarakása, a 11-es és 9-es is feltéve (a játék elvileg a 2010 júniusi pack-et használja)
    - Microsoft Net Framework frissítése (a 4.6-os van fent most, de felraktam sorban az összes 4.0 feletti verziót, a 3.5-öset viszont már nem engedte telepíteni)
    - az összes 2005 és 2015 között megjelent Visual C++ x86 és x64 verziójának feltelepítése (a játék elvileg a 2012-eset használja, így ezekkel kezdtem)
    - Windows System32 és SysWOW64 könyvtárakban bizonyos dll file-ok lecserélése a neten talált pack-ekben levőkre (xinput1_3.dll, mfc100.dll, mfc100u.dll, msvcr100.dll, msvcp100.dl, msvcr100_clr0400.dll)
    - természetesen a Windows automatikus frissítések be vannak állítva, naprakész a rendszerem

    Sajnos a fenti megoldások egyike sem segített, így teljesen tanácstalan maradtam. Szeretném a játékot elindítani, de csak emiatt nem szeretnék 32 bites rendszerre átállni (ha az egyáltalán segítene). Van vmi további megoldási javaslatotok?

    Előre is köszönöm, ha vki tudna segíteni!

  • Gaaboor84

    újonc

    válasz #65675776 #92529 üzenetére

    Igen. A játék telepítője install után felteszi a játék mappájába a 2010. június 10-i DX telepítőt és a vcredist x64 és vcredist x86 telepítőket, éppen ezért, mert ezek kellenek a futtatásához. Ahogy utánaolvasgattam, ez az esetek 99,99%-ában elegendő is, de 64 bites Windows alatt random generálhatja ezt a hibakódot, aminek az elhárítására nincs általános megoldás, hanem az előző hsz-emben is leírt lehetőségeken javasolják végigmenni. De esetemben ezek sem segítettek... :F

Új hozzászólás Aktív témák