Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • proci985

    MODERÁTOR

    LOGOUT blog

    Moderat - II [MTR035/036] - 2013

    Electro / Techno / Glitch / IDM

    A Modeselektor és Apparat kollaboráció második közös albuma. Továbbra is a meleg, analóg hangzás dominál. Modeselektor albumokhoz képest lényegesen úszósabb és kevésbé ugrál a stílusok között (pl a Happy Birthsdayhez képest), ugyanakkor végig precízen és tökéletesen kikeverve.

    Picit vicces, hogy bár évek óta nem a BPitchen ad ki a Modeselektor (ez is a saját labelükön, a Monkeytown recordsnál jelent meg), még mindig mennyire hasonlítanak hangzásban. Ami alapvetően nem egy rossz dolog, ld a szintén idei "Where the wind blows" válogatást (pl a Dillon & Telefon Tel Aviv - Feel the Fallja tökéletes).

    Csúcspont egyértelműen a Bad Kingdom, de nagyon érdekes az idm/breakbe hajló Ilona és a legszebb glitch/microhouse időket idéző Milk. Aki szereti a (berlini) electrot, annak mindenképpen ajánlható, remek darab.

    [ Szerkesztve ]

    Don't dream it, be it. // Lagom amount.

  • proci985

    MODERÁTOR

    LOGOUT blog

    Boys Noize - Mayday (2016)

    Pár napos, friss és ropogós album. Elektronika, berliner techno és iszonyatos mennyiségű acid house.

    A kezdő Overthrowról nekem a Gesaffelstein féle Aleph jut eszembe (Azon belül is a Hate or Glory / Viol / Pursuit hármas), bulinyitónak kb tökéletes. Ott a Dynamite Bengával közösen, tökéletesen telibetalált sötét acid house sláger. És humor, avagy az agyatlan happy hardcore / gabber keverék Hardkotzen.

    A birthday pedig valamennyire Jamie XX féle In Colourra emlékeztet... amin szintén nyoma volt az acidnek, csak messze nem ilyen keményen.

    És akkor ott a Mayday, az Euphoria... és a többi. Zseniális. Viszont innentől az a kérdés, hogy Boys Noizet akarok élőben nézni idén vagy Jamie XXet (Flow@Helsinki és Sziget@Budapest között agyalok).

    Moderat - III (2016)

    Ez viszont már pár hetes, szóval sikeresen odavissza hallgattam párszor. Sokkal nyugodtabb album a korábbi Modeselektor és Apparat (és Moderat) albumokhoz képest.

    Running és Reminder eddig a két EP róla, mindkettő bivalyerős. Gyakorlatilag a korábbi techno/electro/gryme alapjaikat sokkal finomabb férfi vokálokkal keresztezték, amikről az egész album légiesebbnek hangzik. Pár esetben nekem konkrétan a Depeche Mode jutott róla eszembe (bár ez már a II esetén a Damage Donenál is megvolt), de ettől még a feszes alapok megmaradtak. Ezen az albumon a Fool ami kiugrik a lassú tempójával.

    A kedvencem az albumról az Intruder, tökéletes átmenet a korai Modeselektor / Moderat (Auf Kosten der Gesundheit EP / Hello Mom!) és a jelenlegi énekorientált darabok között.

    Nem üt akkorát, mint a Moderat és a II albumok, de így is nagyon erős.

    Don't dream it, be it. // Lagom amount.

  • proci985

    MODERÁTOR

    LOGOUT blog

    Perturbator - The Uncanny Valley (2016) Electornic / Electro / Dark-Synth / (Techno)

    Perturbtorra én véletlenül találtam rá a 2016os sziget fellépőlistáján eldugva egy kisebb sátorban. Annyira nem is volt feltűnő elóadóként (viszont, sziget előtt jellemzően 100+ ismeretlen előadón szoktam magam átrágni egy nap alatt), de végül eljutottunk a koncertjére és a hét egyik csúcspontja volt számomra. Az volt az az este, amikor teljesen váratlanul beestünk egy ravere.

    Az Uncanny Valley az előadó negyedik albuma. Elektronika némi francia techno és rave szósszal, avagy meleg textúrák, meleg szintifutamok és teli dobok. Ehhez társulnak poszthumanista témák, kb Philip K Dick stílusában. Szóval kb olyan, mintha összemosnánk Carpentert, Jarret és a modern francia technot (Mr Oizo, Gesaffelstein). Remekül felépített számok, kibontott témákkal, variálva és szépen tálalva. Külön érdekes, hogy a kultista borítót a spotify kedvéért egy Akira homagera cserélték.

    Egész album (hivatalos youtube forrás, fent van spotifyon is). Számok tekintetében nekem a kedvenceim a Neo Tokyo, a Venger, a Sentient (ennek van egy hivatalos 18+os klippje amire aki akar rá tud keresni), es a She moves like a knife. De gyakorlatilag az egész album úgy jó ahogy van egészében, egyedül talán a Sentient lóg ki felfelé picit.

    Bónuszként az album a Blood Musicon jött ki (finn extrém metál label), szóval Brutal Assaulton is fellépő volt tavaly és idén is. Idén egyébként kétszer játszott Budapesten és jövőre is játszik az A38on.

    Egyébként van új EPje is az album óta, a Tactical Precision Disarray Carpenter és Gesaffelstein legszebb darabjait idézi.

    Ajánlott.

    [ Szerkesztve ]

    Don't dream it, be it. // Lagom amount.

Új hozzászólás Aktív témák