Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Roba

    tag

    Sziasztok!

    A 2 éves Radeon 4850-et tervezem lecserélni egy 6870-re, esetleg egy 5850-re. Talán az utóbbira, mert a 6870 alapon is egy csúcsra járatott kártya kevés tartalékkal. Az 5850 meg jól tuningolható, egy laza tuninggal (Kb. 8%) el lehet érni az alap 6870-et.

    Egy fórumtársat szeretnék megkérni arra, hogy a 6870-ről egy CCC. ATI Overdrive képet tegyen fel legyen szíves. Kíváncsi vagyok a csúszkák szerinti max. beállítható órajelekre. A 6850-ről már találtam előrébb, ott 850/1200 mhz volt, tudom ez nem mérvadó.

    Köszi szépen.

    Zsoltárok Könyve 82/6: "Én mondottam : Istenek vagytok ti és a Felségesnek fiai ti mindnyájan:" "És formálta vala az Úr Isten az embert a földnek porából, és lehellett vala az ő orrába életnek lehelletét"- A halhatatlan lelkének egy darabját neked adta, csak a fizikai test mulandó, a szellemed örök.

  • Roba

    tag

    Üdv!

    Nem rég írtam, hogy a Radeon 4850-esem le akarom cserélni egy 6870-re vagy egy 5850-re. Nem tudom eldönteni, hogy melyikkel járnék jobban. A 6870 kb. 7%-kal gyorsabb, 3D-t tud, újabb technológia, alacsonyabb üresjárati fogyasztású stb.

    Az 5850-ben több stream proci van, jobban tuningolható. Szerény számításaim szerint, ha megemelném az alap 5850-es 725 mhz-es magórajelét a 6850-esére (775 mhz), akkor -- ha egyéb képességeit nem nézzük-- egy Radeon 6870-es teljesítményt érnék el egyszerűen. A memóriát is meghúznám 1050 (4200) mhz-re az azonos memória sávszélesség miatt.

    A vgaspeed.hu láttam egy tesztet, ahol egy 5850-est és egy 5870-est azonos órajeleken járatva a kettő között csak 2-3% teljesítménybeli különbség volt. Nincs garancia az 5850 850/1200 (4800) mhz-es tuning órajeleire (5870), de úgy tudom általában a 800 mhz-es magórajelet elviselik.

    Az 5000-es és 6000-es modelleken is 1250 (5000) mhz-es gddr5-ös memóriák vannak. Ezek a vga-k közül nem mindegyik képes elérni a max. hitelesített memória órajelet.
    Ez annak tudható be, hogy a gyártó a névleges feszültségnél kevesebbet ad a memóriák védelme (a tuning ellen) érdekében?

    El tudom képzelni, hogy a 6000-es modellekre az alacsonyabb gyártási költségek elősegítése miatt lassabb memóriákat szerelnének a későbbiekben, az 5000-es meg eleve kifutó széria és azon még az eredeti ramok lehetnek. Ez csak egy feltételezés.

    Még a karácsony előtt szeretném megvenni valamelyiket, megvárnám a 6900-as széria érkezését, hátha árcsökkentő hatása lenne. A választásomat tovább nehezíti az, hogy az áruk is azonos. Legolcsóbban a neten kb. 63.000 Ft-ért láttam őket.
    Gondolom a 450-es Chiefteh táp elég lesz a konfigomnak, még a E 8500-ös proci húzásakor is.

    Melyik videókártyát válasszam, melyikkel járnék jobban?

    THX!

    Zsoltárok Könyve 82/6: "Én mondottam : Istenek vagytok ti és a Felségesnek fiai ti mindnyájan:" "És formálta vala az Úr Isten az embert a földnek porából, és lehellett vala az ő orrába életnek lehelletét"- A halhatatlan lelkének egy darabját neked adta, csak a fizikai test mulandó, a szellemed örök.

  • Roba

    tag

    válasz Osynho #992 üzenetére

    6850-et nem vennék. Min. 6870 vagy 5850, még akkor is ha kevés hozzá a procim. Emellett még ezzel a táppal be merem vállalni a proci húzását egy hűtőcsere után. A Quad-hoz szerintem már el kellhet az 500-as táp, azt egyelőre cserélni nem akarom.

    Zsoltárok Könyve 82/6: "Én mondottam : Istenek vagytok ti és a Felségesnek fiai ti mindnyájan:" "És formálta vala az Úr Isten az embert a földnek porából, és lehellett vala az ő orrába életnek lehelletét"- A halhatatlan lelkének egy darabját neked adta, csak a fizikai test mulandó, a szellemed örök.

  • Roba

    tag

    válasz Giot #993 üzenetére

    Elégedett lehetsz, ha ilyen jól tuningolható :K . Egy ilyen 5850-nél nem hiányolnám a 6870-et. Azért sem, mert ehhez a teljesítményhez 6870-nek meg el kellene érnie a 990 mhz-es magórajelet és ha ez sikerül neki alapfeszen (csak a legjobban sikerülteknek), akkor az csúcsra van járatva. Ellenben a tiedben lehet még kb. 15-25 mhz ún. biztonsági tartalék, amit nem aknáznák ki. Ezért tartom jobbnak az 5850-et, ha még olcsóbb is nála, akkor pláne.

    Miért tartod jobbnak a tiédnél a 6870-et? A sebessége miatt? Kizárva. Fogyasztása miatt? Nem számottevő a többlet. Egyéb szolgáltatása miatt? ?
    Hát nem jobban mutat a GPU-Z-ben 1440 shader proci, mint az 1120? De már lehet én vagyok elfogult.

    Zsoltárok Könyve 82/6: "Én mondottam : Istenek vagytok ti és a Felségesnek fiai ti mindnyájan:" "És formálta vala az Úr Isten az embert a földnek porából, és lehellett vala az ő orrába életnek lehelletét"- A halhatatlan lelkének egy darabját neked adta, csak a fizikai test mulandó, a szellemed örök.

  • Roba

    tag

    Üdv!

    Olvastam nemrég egy külföldi vgatesztet, ahol a Radeon 6850 és 6870 volt többek között összehasonlítva a Sapphire 5850 toxic-cal és az 5870-nel. Sajnos nem találom az oldalt sehol sem. Megköszönném, ha valaki belinkelné. :R

    Zsoltárok Könyve 82/6: "Én mondottam : Istenek vagytok ti és a Felségesnek fiai ti mindnyájan:" "És formálta vala az Úr Isten az embert a földnek porából, és lehellett vala az ő orrába életnek lehelletét"- A halhatatlan lelkének egy darabját neked adta, csak a fizikai test mulandó, a szellemed örök.

  • Roba

    tag

    Üdv!

    Meglepve olvastam a Hardver-teszt.hu-n a Radeon HD 6850 vs Geforce GTX 460 1Gb, ill. korábban a Geforce GTS 450 vs Radeon HD 5770 teszteket. Náluk mindét esetben a Geforce győzött. (Kíváncsi leszek a Geforce GTX 470 vs Radeon HD 6870-es tesztjükre.)
    Több GTS 450 vs 5770-es tesztből kiderült, hogy csak a túlhajtott GTS 450 hozza a Radeon 5770 teljesítményét (pld. Gamestar szeptemberi száma), sőt az alap GTS 450 ellen elég lehet az Oc-s 5750 is.

    A Vgaspeed.hu szerint a Radeon 6850 7-10%-kal gyorsabb, mint a Geforce GTX 460 1 GB, azonban a Hardver-teszt. hu szerint a Geforce a nyerő. Valószinűleg a csapat Nv-fan, mert más tesztoldalakon a Radeonok győznek mindkét esetben. Nem vagyok elfogult, de szerintem a Hardver-teszt csapata erős Nvidia támogatást kap. Az Nv-nak kell is a reklám, mert már! az azonos teljesítmény nagyobb fogyasztás eladásához reklám kell! :K Nem beszélve arról, hogy a Radeon gyorsabb és kevesebbet fogyaszt. :DD

    [ Szerkesztve ]

    Zsoltárok Könyve 82/6: "Én mondottam : Istenek vagytok ti és a Felségesnek fiai ti mindnyájan:" "És formálta vala az Úr Isten az embert a földnek porából, és lehellett vala az ő orrába életnek lehelletét"- A halhatatlan lelkének egy darabját neked adta, csak a fizikai test mulandó, a szellemed örök.

  • Roba

    tag

    Üdv!

    Egyenlőre marad a Rad. 4850, mert olyan (Gigabyte) 6870-et szeretnék hűtés szempontjából, mint ami a Gigabyte 6850-en van. Úgy halottam, hogy az újabb bios-sal alacsony hőfokon a ventik felváltva üzemelnek és csendesek. Ráadásul 3 év garral, mint az Asus-ok általában. Talán az árak egy picit felfelé mozdultak, valszeg a forint gyengülése és nem a karácsony közeledése miatt. Remélem az ünnepek áremelő hatását kellően fogja ellensúlyozni az új Rad. széria megjelenése a 6870 szempontjából. Ha nem, akkor jövő év február környékén - amikor az árak szintén alacsonyabbak - beszerzésre kerül egy Oc-s 6870. De addig is szívesen olvasnák a VGASPEED.hu-n a jelenlegi tesztrendszerükön egy Rad. 6870 vs. Gef. GTX470 tesztet. Akár úgy is, hogy valaki kölcsönadja egy teszt erejéig a 6870-et, mint ahogy tette Rocket kolléga a 6850-nel. :C :R

    Zsoltárok Könyve 82/6: "Én mondottam : Istenek vagytok ti és a Felségesnek fiai ti mindnyájan:" "És formálta vala az Úr Isten az embert a földnek porából, és lehellett vala az ő orrába életnek lehelletét"- A halhatatlan lelkének egy darabját neked adta, csak a fizikai test mulandó, a szellemed örök.

  • Roba

    tag

    válasz krisztofer55 #4055 üzenetére

    Üdv!

    Én is egy ilyen 6870 vásárlásán gondolkodom. A hűtése alapján jó kis karinak tűnik. Volt vele BS problémád? Tesztet olvastál-e róla (vagy a tied), hogy mennyire tuningolható? Ami a legfontosabb: a teljes hossza hány cm?

    Köszi.

    Zsoltárok Könyve 82/6: "Én mondottam : Istenek vagytok ti és a Felségesnek fiai ti mindnyájan:" "És formálta vala az Úr Isten az embert a földnek porából, és lehellett vala az ő orrába életnek lehelletét"- A halhatatlan lelkének egy darabját neked adta, csak a fizikai test mulandó, a szellemed örök.

  • Roba

    tag

    Sziasztok!

    Krisztofer55 szerint a Gigabyte 6870 OC (GV-R687OC-1GD) vga a doboza alapján kb. 28,5 cm hosszú.
    Azonban mielőtt megrendelném, kellene nekem a vga pontos hossza mm-ben.

    A házban kb. 28 cm hely van, nem tudom biztosra, hogy elfér-e.
    Kérem, hogy akinek ilyen karija van, mérje le legyen szíves.

    Köszi. :R

    Zsoltárok Könyve 82/6: "Én mondottam : Istenek vagytok ti és a Felségesnek fiai ti mindnyájan:" "És formálta vala az Úr Isten az embert a földnek porából, és lehellett vala az ő orrába életnek lehelletét"- A halhatatlan lelkének egy darabját neked adta, csak a fizikai test mulandó, a szellemed örök.

Új hozzászólás Aktív témák