Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • lajthabalazs

    senior tag

    válasz lehel22 #5350 üzenetére

    Köszönöm az infókat. Szerencsére nem kell egyenlőre videokártyán dolgoznom. Igaz, hogy a munkahelyemen foglalkozom 3D-vel, de amiket írok, azokat egy 1GHz-es Snapdragon is elviszi.

    Meglepő módon én látom a különbséget a 35 és az 50 FPS közt. Csináltam egy időben Fraps méréseket, és MW2 multinál amikor úgy éreztem, hogy akad, akkor utólag megnézve a chartokat, ott tényleg voltak 40 alatti FPS-ek. A fejem is fájdul, ha 50 Hz alatt van a frissítés. Szeretem, ha stabilan kijön a 60Hz a játékból. De hogy a fölött mi van, az már mindegy.

    A benchmark lényege, hogy összehasonlítható legyen két eszköz. Én eddig mindig arra használtam, hogy megnézzem, a hivatalos tesztekhez képest hogy teljesít a kártyám. Ebből tudtam, hogy jó a driver, jó a hardver-környezet. Eddig működött, 8600GT, 8800GT, HD4670, HD5750 még az i3-as IGP-m is pont úgy működött, ahogy elvárható volt, 10-15%-al a teszteredmények alatt. Amit el is fogadtam. Viszont 20.000 helyett 15.000, az elég húzós. Persze hogy jobb processzorral teszteltek, ezért holnap lesz CPU tunning is, hogy megnézzem, hogy reagál rá a rendszer.

    A 70 fokot egyébként ház nélkül és 20 fokos szobában mértem. Ismerem a fizikát, úgyhogy tudom, hogy ugyanez 35 fokos nyáron 85 fok lesz, de valószínüleg addigra nem a gyári ventillátor fog erőlködni a hűtőn, hanem két 8cm-es Noctue (éppen van elfekvőben).

Új hozzászólás Aktív témák