Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • closedown

    csendes tag

    Adott egy Asus P5VD2-MX alaplap, egy P4 3.06 GHz HT processzor és egy Chieftec CTG-450 táp. Ebbe került most egy vadonatúj - egyszer kb. 10 percre kipróbált - Sapphire HD4850 512 DDR3 Vapor-X kártya (még újszaga volt :) ). A kártya naponta egyszer teljesen véletlenszerűen úgymond megáll (fagy). Kizárólag játék közben (több játékban előfordul), a jelenséget megelőzi a gépben található 4 ventillátor közül az egyik felpörgése és aztán a teljes sötétség, amit csak reset-tel lehet letörölni. Egyszer talán kiírt valamit de elég gyorsan, nem tudtam elolvasni. Van ötletetek, hogy mi lehet az oka? A kártya tényleg garantáltan teljesen új (mármint tényleg nem használták, a srác tápot akart venni, de aztán jött az asszony, a házátalakítás és a gyerek, tápra meg már nem jutott).

    A másik kérdésem, hogy amennyiben egyelőre nem tudok full hd-ban játszani, megfelelő-e a kártya a legújabb játékokhoz, ha egy i5-3570-et rakok alá 8 GB RAM-mal?

    Köszönöm!

  • closedown

    csendes tag

    válasz PeL #25621 üzenetére

    Megnéztem a BIOS-t, Rev. 1016-os, szóval ezek alapján nem ez lehet a ludas.
    Annyi viszont furcsa, hogy olyan mintha hidegindítás után állna le egyszercsak (kb. 10-15 perc elteltével), a monitor lekapcsol és kiírja Power Saving, kép fekete. Reset után kb. 2-3 órás játékot is kiválóan bír, nem fagy be egyszersem. Majd másnap az első indítás után újra. Furcsa. Hogy lehetne kiszűrni, mi a probléma?? Van esetleg valami, ami log fájlba elmentené a dolgokat. Vagy valami rendszereszköz, amivel ki lehet szűrni, hogy mi történhet ilyenkor?? Mert ha leszedem a gépházat és kimeredt szemmel lesem, mi történik, akkor sem biztos, hogy rájövök.

    Lehet, hogy nem bírja az alaplap valami miatt?? A nagy probléma, hogy nem igazán van ismerősöm, akinél kipróbálhatnám a kártyát, hogy ott csinálja-e.

  • closedown

    csendes tag

    válasz PeL #25624 üzenetére

    Win7 volt rajta, de úgy, hogy egy másik kártyát kivettem belőle és betettem ezt. Aztán feltelepítettem a legújabb drivert.

    Most hétvégén újratettem a Win7 helyett az XP-t, teljesen tiszta friss telepítés után a hiba megszűnt. Nincs több fagyás. Szóval ezekszerint driver hiba volt. Mondjuk gondolhattam volna, mert a CCC gyakorlatilag semmit nem jelenített meg mindössze két sor volt a beállításokban. Se tuning, se 3D, se képernyőpozíció beállítás, semmi. Most meg mindent el tudok érni.

    Csak úgy okulásul írtam ezeket le.

  • closedown

    csendes tag

    Adott egy konfig:
    i5-3570
    8 GB RAM
    Asrock H77 Pro4 MVP alaplap
    Samsung SSD 840

    Erre van feltéve egy Windows 7 Ultimate 64. Nos a videókártya egy Sapphire VaporX 4850, 512 MB és a következő jelenséget produkálja:
    Játék (és kizárólag csak játék) közben teljesen függetlenül az eltelt időtől felpörög a ventillátor és elsötétül a kép, a monitor nem kap jelet. Semmit nem lehet vele kezdeni, csak reset és működik újra. Van mikor 10 perc, van mikor 2 hét, van mikor 2 óra múlva csinálja, sosem ugyanolyan idő elteltével. Most kb. 3 hónapja ment ilyen hiba nélkül. A tegnapi nap újra megtörtént, a baj csak annyi, hogy most már sem reset semmi nem segít rajta. A kártya nem büdös, levettem a ventit, az alkatrészek teljesen épnek tűnnek. Újraindítás után kapja az áramot, a venti pörög, de kép nincs. UEFI BIOS-ba belépve az alaplapi képen a PCI-Express slotra kattintva azt írja ki, hogy üres. Felismeri, hogy benne van a RAM, a proci, melyikre vannak a SATA-eszközök rádugva, de a VGA kártyát nem. Egyébként, amikor működik a kártya, akkor hibátlan kép és sebesség.

    Van valakinek használható ötlete, véleménye, mi lehet a gond? Egyébként az előző gépben is ezt csinálta, de nem tudom, nem driver volt-e a probléma. Amúgy a kártya 2009-es, de csak fél éve van használatban.

  • closedown

    csendes tag

    válasz Baryka007 #26478 üzenetére

    Nagyon érdekes az ügy. A kártyát kivettük. 1 nap múlva kártya betesz az elsődleges PCI Express slotba, nem ismeri fel. Kártya betesz a másodlagos PCI Express slotba, gép elindul, minden oké. Kikapcs, kártya kivesz, újra betesz elsődleges PCI Express slotba, gép elindul, minden oké, kártya hibátlanul működik. Mint írtam, a kártya ugyanezt csinálta a régi gépemben is, régi alaplappal, de akkor sosem így, hogy újraindítás után nem akart működni ismét. Szóval ezek alapján én a kártyát tartom a hunyónak, de olyan mintha valami letiltana benne valamiért, aztán a letiltás feloldódik. Vagy valami ilyesmi, bár hülyeségnek hangzik. Ja és az alaplapi képen újra bejelöli, hogy a kártya benne van. Rejtélyes. Mondjuk úgyis másikat akarok venni majd, de azért elég idegesítő egy jelenség.

Új hozzászólás Aktív témák