Új hozzászólás Aktív témák

  • ecx

    tag

    Kapcsolódnék a venti sebesség állításhoz. Nézegetem a BIOS flash-elést a Radeon BIOS Editorral (a legújabb 1.18 verzó már szépen felismeri a 4830-at), emitten tölthető le http://www.techpowerup.com/downloads/1283/TechPowerUp_Radeon_Bios_Editor_v1.18.html
    Nem igényel semmi installt, csupán futtatni kell és megy... :)
    Én a GPU-Z-vel mentettem le a kártya biost és ezt hívtam be a fenti progival, el is kezdtem szerkeszteni a venti beállításokat (1% alapból és akkor nem kell az ATT, 60 foktól fokozatosan erősödik, 95 foknál éri el a 100%-ot, így csendes a film nézéshez...)

    Amin fennakadta, az az órajelek táblázata. Itt nekem 6 (!!!) féle órajelet vázol fel (azt hittem, csak 3 van: 2d, low 3d, high 3d). Ami érdekes, hogy némelyiknél nem ír GPU feszültséget egyáltalán. Íme a screen
    Most akkor melyik micsoda? :(

    Nos, azon túl, hogy 6 féle (az alatta lévő másik 6 slot üres, de le lehet scrollozni oda is), azt sem értem, hogy miért mindenhol 1.044V a fesz (már ahol meg van adva???). Nem lehet/érdemes nagyobb feszkót adni neki? Beállítani be lehet akár 1.158-at is...

    Megnézné valaki a saját Zafírját és MSI 4830-át, hogy ott hogyan néznek ki ezek a beállítások? Lehet hogy így megoldást találhatnánk a 2 kijelző esetén jelentkező órajel visszaskálázás hiányára is...

    Köszi előre is...

    A legjobbakat!

Új hozzászólás Aktív témák