Új hozzászólás Aktív témák

  • HSM

    félisten

    válasz PuMbA #46142 üzenetére

    Ezt én sem értem egyébként, miért írta. Illetve saját tapasztalatból is mondhatom, hogy ugyanaz a játék, mint a képek, nekem szó szerint bántja a szemem az élesség hiánya, nem esik jól nézni. :N

    #46143 Busterftw: Ahhoz képest értettem, hogy a 3060 WQHD-ban pl. 9FPS Portal RTX-ben, míg a 6800XT csak 2, és hogy ez mennyire reális erőviszony egy átlagos, szép RT-jű játékban. :DDD

    Mit jelent... 3060-ason ugyanabban a gépben kaptam a tesztelt erdei jelentnél FHD-n nagyjából 20FPS-t TAA-val, Quality DLSS-el és jóindulattal 30 körül. A 6800XT-n pici finomhangolással (2.5Ghz GPU, kb. 100Mhz OC kis alulfesszel) TAA FHD szalad 30-35-el, régi driverrel, újabbakkal gyorsabb ennél picivel. Viszonyításként a 6800XT WQHD-n is 25 FPS körül adott ugyanott TAA-val.
    Nem pontos mérések idő hiányában, csak amolyan gyors erőfelmérésnek szántam saját szórakoztatásomra, melyiket tartsam meg, no, meg kipróbálni a DLSS2-t. :)

    A nyerő kombináció nálam egyébként FHD lett TAA-val a 6800XT-n, fix 30FPS korláttal, így ugyanis nincs az RT miatti extra input lag és darabosság, és vajsimán fut fixen ennyivel, nyilván amennyire 30 FPS vajsima lehet. :) Kicsit sajnálom, hogy így marad némi kihasználatlan hely a WQHD monitoromon, de kárpótol a gyönyörű képi világ. :)

    Amúgy ez a csatorna töltött fel szuper összehasonlító videókat. 1440P-n így megy a 3080 [link] , így a 6800XT: [link] és így a 3060 [link] . Annyi lábjegyzet, hogy a 3080-on minden RT ment, a másik kettőn csak az RT-GI. Illetve én is minden RT-t bekapcsolva teszteltem. Szubjektíven ez nálam a 6800XT-nek kedvezett a 3060-al szemben videó benyomásához képest. :)

    #46144 gV: Nem vitatom, én is szívesen kipróbáltam volna, de ~2 FPS-el nem opció. :DDD

Új hozzászólás Aktív témák