Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Ghoula

    senior tag

    válasz colossal89 #36456 üzenetére

    Ok, akkor jó, nekem ment 3 progi együtt, de inkább mákom volt,hogy nem kavarodtak egymásba.

    Előfordulhat,bár nekem eddig csak akkor volt BS,ha nem adtam elég feszt a gpu-nak, és úgy ment fel a mem órajel.
    Ha idle-ben 1V alá nem ment a GPU, akkor bármennyi váltás lehetett, nem volt gond, alacsony fesszel 2-3 sec és BS.
    Nyilván ha load alatt emeltem a mem órajelet,akkor nem,mert ott nem esett le a gpu fesz.

    Sajnos ebből nem derül ki,miért csak azt látja, de a 993 mV az elég magas idle fesz, annyi van neked a biosban? Akkor ezért tudod stabilabban feltolni úgy a mem-et, nekem 968mV
    Másik verzió jó ötlet, sajnos passzolom nekem mi van. De az 1.27V már jó kiinduló állapot, 25mV-ot hozzáadsz az én táblázatomhoz és kb ott is vagy. Ha nagyon nem megy a kiolvasás, azt használhatod szerintem bár az órajelek ott mások, vagy ehhez a gyári 290X táblához nézed és ehhez adsz hozzás 25-50mV-ot. De persze próbálkozzunk még a kiolvasással, az biztosabb lenne.

    Stock Hawaii XT DPM table:

    DPM0 = 300MHz - 0.96875V
    DPM1 = 516MHz - 1.01875V
    DPM2 = 727MHz - 1.05000V
    DPM3 = 840MHz - 1.07500V
    DPM4 = 890MHz - 1.10000V
    DPM5 = 936MHz - 1.12500V
    DPM6 = 977MHz - 1.18750V
    DPM7 = 1000MHz - 1.21250V

    Ettől függetlenül az 1.27V nekem még soknak tűnik, mi az ASIC quality? GPUZ-vel ki tudod olvasni.

    Megint van egy kis kavarodás, de megoldjuk.
    A memória feszültsége 1.5V, mindig, ezt nem is tudod állítani. Amit a második táblázatban látsz, az az adott DPM szinthez tartozó memória órajel, és az ahhoz a szinthez tartozó GPU fesz, ami ugyanaz mint elsőben.

    Tehát ha idle 1V-os GPU fesszel bírja a memóriavezérlő ( ne kérdezd,hogy függ össze,ha külön tápfesze van... ) az 1625-re felváltást, akkor DPM0-ban elég lehet neked a ~1V, nem kell a full feszt rátolni 300mhz-en. Csak annyira kell megemelni, hogy ha mem órajel felvált,de GPU nem, akkor legyen elég fesz a GPU-nak, hogy ne dobja el magát.

    Mivel kezdetleges az editor, ezért kell ezeket az értékekeket másolni manuálisan a táblák között, tisztább lenne, ha magától csinálná, és csak 1 helyen kéne beírni, de ne legyünk telhetetlenek. :)

Új hozzászólás Aktív témák