Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • HSM

    félisten

    válasz Ghoula #12155 üzenetére

    Egy dolgot felejtessz el, hogy én nem feszeltem alul. Azért kevés a fesz, mert egy 82% ASIC-ú, tehát magas szivárgású 290-esem van. A fair összehasonlítás a második képeden lévő, gyári beállítású lenne, az szépen mérte is, hogy hasonló áramfelvétel volt. Nem mindegy, 135W vagy 169W az átlag, amit a VRM-nek meg kell hajtani, és a hűtésnek meg kell hűteni. :U A második képeden lévő 180W sokkal közelebb áll az én 169W-omhoz. Ha fair tesztet akarsz a hűtések közt, akkor kicsit vegyél csak vissza a feszből, hogy neked is 170W-ra jöjjön ki az átlag. ;)
    Nekem az a tapasztalatom, ezek az IR/Chil vezérlők elég pontosan mérnek. :K A működésükhöz szükség is van erre.

    Azon nem vagyok amúgy meglepve, hogy az X-es csip jobbfogyasztási mutatókat tud, a 7970-ek is leverték ebben a 7950-eket. Itt is ugyanaz a mese, nem véletlen van a sima 290-ben lekapcsolva pár számoló és kisebbre véve az órajel. ;)

    A második képeden 93 fokos VRM az elvileg az, ami a kari hátuljában van, és a GPU-t eteti. :K

    Amúgy ne lepődj meg... Az 1,1V helyett 1,15V önmagában +10% fogyasztás, az órajelemelés még 10%, máris 21%-al több a fogyasztás, ez már 163W elméletben. Erre rájön, hogy melegebb GPU-nak romlanak az elektromos tulajdonságai, több áramot vesz fel. Ez meg az egyebek a maradék 15W. ;]

    Amúgy a kép csalóka, a képemen a zölddel jelöt rész a lap felé nyitott. :K Csak ugye kevés hőt fúj arrafelé a kis bordafelület miatt. A piros részen prakikusan semmi lamella nincs, vagyis kb. 1mm csak, amúgy tömör. :K
    Majd ha bebújok úgyis az asztal alá hőfokot mérni, megpróbálok csinálni róla rendes képet, amin látszik, de nem ígérek semmit.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák