Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • gyikhuszar

    tag

    válasz V/ #50390 üzenetére

    Egy pár kerékszettről van szó (felnik, küllők, agyak, befűzve).

    Most már tudom, hogy EU-s szabály :( . Nyilván mindegy, de az eladó biztosan tudta, és nem valami etikus, hogy nem hívta fel rá a figyelmem.
    Valamint akármennyire próbáltam utánajárni (még vámtarifászámoknál is keresgéltem), sehol nem találkoztam ezzel a büntető vámmal. Mindenhol csak kb. annyi volt leírva, hogy 150 euro felett vám, áfa, kezelési költség (postai vámügynök szolgáltatás).
    Ma angolul rákerestem, hogy "anti dumping duty bicycle parts", így már van néhány találat cikkekre és fórumokra, de kb. ennyi.
    Most elég tanácstalan vagyok, mert a szóban forgó kerékszett a 800+ euros árat nagyon nem éri meg. Visszaküldeni csak úgy érhetné meg, ha írásban kérem, hogy ne indítsák a vámeljárást, hanem egyből küldjék vissza. Ezt meg szerintem látja az eladó is, és erre hivatkozva megtagadhatja a pénz visszaküldését.
    Vagy hivatkozhatok a 14 napos no reason returnre, de szerintem ehhez át kellene először vennem a csomagot. Ahhoz viszont be kell fizetnem a sarcokat, amiket biztosan nem kapok vissza.
    Nem tudom, hogy a no reason return pl. működik-e úgy, hogy nem veszem át a csomagot.

Új hozzászólás Aktív témák