Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Aszpirin

    senior tag

    válasz UX #39494 üzenetére

    Mondom, hagyd a fenébe a Mac-et, ilyen ellenkondicionálással, ami benned van, soha nem lesz neked jó. Kötelező a munkahelyeden Mac-et használnod? Mert ha nem, akkor nem értem miért bosszankodsz olyan dolgokon, amit egyszerűen mellőzhetnél. Windows-t kell használni, osz t jónapot. Még anyagilag is jobban jársz egy windowsos géppel.

  • Czo

    őstag

    válasz UX #39494 üzenetére

    Nem ertem a problemadat. Nalam, az OSSZES alkalmazasra be van kapcsolva az iCloud mind a gepen, mind az iOS eszkozokon. Ennyi "folder" van letrehozva az iCloud Drive gyokereben (ezek ugye, az iCloudos dokumentumok). Mivel en is itt hozogattam letre a sajat dolgaimat, igy nem zavar, a tobbi sem. Nem jovok be ide, ki sincs rakva a Sidebarra, mert minek. Az itt letrehozott, sajat dolgaimat hasznalom, mindent kisymlinkelve oda, ahol nekem kenyelems:
    - Downloads: symlink a ~/Downloads -ra
    - Documents, Desktop: Be van pipalva, hogy legyenek a dokumentumjaim es a desktopom iCloudon
    - Dropbox OLD: symlinkelve a ~/Dropbox -ra, hogy ami ott volt, ez a Path van benne beallitva, az otvabbra is megtalalja magat mindenfele atalligatas nelkul
    - System: itt pedig egy csomo appnak a ~/Library-ban levo cuccai vannak (akar az Applications Supportbol, akar a Preferencesbol), amik vissza vannak symlinkelve oda. Igy nem csak az adataim vannak meg, pl projekt fileok Xcodehoz, vagy a tobbi kornyezethez, hanem az appok beallitasai is, igy tok mind1, hogy melyik gepem ele ulok le, mindenhol meg lesz minden beallitas is.

    Azt tudtad egyebkent, hogy itt hamarabb itt voltak a "gyari", tehat az alkalmazasok folderei? Az jott kesobb, hogy itt tetszolegesen letrehozhatsz foldereket, es generikusan, barmit tarolhatsz benne. Ekkor tudta kivaltani az iCloud a Dropboxot, ami jo, mert ugye minek fizessek 2 helyre, ha eleve a legnagyobb iCloud csomagot fizetem, legalabb tudom masra is hasznalni.

Új hozzászólás Aktív témák