Új hozzászólás Aktív témák

  • Aszpirin

    senior tag

    válasz tacsk0 #39285 üzenetére

    A macOS a nagyon gyakran írt és olvasott fájlokat RAM-ban cache-eli, pont az SSD élettartama védelmének érdekében. A hosszabb ideig nem használt, nem rögzített (mozgatható) memóriaterületeket pedig akkor swapeli (tömörítve), ha megtelőfélben van a memória, és kell még operatív memória, esetleg fontosabb a file-cache, mint az alig használt, de memóriában tartott, mozgatható adatok memóriában tartása. A swap (ami valóban a beépített SSD-n található tehát csak nagyon extrém esetekben lesz folyamatosan írva-olvasva, és nem tudom elképzelni, hogy ilyen esetet maga a bittorrent okozzon. Ezért ha maga a bittorrent nem cache-el valamelyik rendszerkönyvtárban, és külső adattárolóra/adattárolóról dolgozik, akkor maga az oprendszer nem fog cache-elni "magától". Azt sajnos nem tudom, hogy a bittorrent alkalmazás programozói szábndékosan nem cache-elnek-e rendszerkönyvtárban (nem igazán fogom, miért tennék, de soha nem lehet tudni...) ezért nem tudom a választ a kérdésedre, de hátha segítenek valamennyire a fentiek a megnyugvásban. Én arra tippelek, hogy ha HDD-re torrentezel, akkor nem lesz cache-elés a beépítet SSD-n, szóval emiatt nem félnék a torrentezéstől M1/M2 alapú gépen.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák