Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • RohenHun

    csendes tag

    Sziasztok!
    Kb 3 év használat után eltört a Creative Fatal1ty HS-800 Jack fejhallgatóm. Most szeretnék 1 újat venni ezért helyette. Kb 10-15 ezer ft-ra gondoltam. Mivel laptopon és tableten használnám, ezért a Creative Tactic3d Alpha és Sigma megtetszett, de ha jól értettem, akkor a Sigma már nem lesz többé kapható, ezért az Alpha-ról lenne pár kérdésem:
    1. A Fatal1ty-hez képest milyen hangja van zenében ill. játékban, vagy elég az is, h sztetek jó-e. (mert Fatal1ty a másik, amin gondolkozom, h megvenném újra, de ha jobb az Alpha, akkor az Alpha-t veszem)
    2. A fületek kényelmesen belefér? (Fatal1ty nekem ilyen téren jó volt, de a napokban egyik ismerősnél próbáltam ki egy Genius Europe HS-G500V-t, és az meg kicsi volt rám)
    3. Esetleg vmi miatt más fejhallgatót ajánlanátok-e Alpha helyett, vagy az jó lesz nekem?
    Válaszaitokat előre is köszönöm!

  • RohenHun

    csendes tag

    Sziasztok!

    Történt ma, hogy a Creative Tactic3d Alphámon hallottam 1 reccsenést, ahogy a fejemen volt, és ahogy megnéztem, észrevettem, h 2 helyen el kezdett törni
    1. Sztetek ilyenkor használjam tovább, és majd ha végleg eltört, akkor vigyem gariztatni, vagy ne használjam, és vigyem rögtön gariba. Itt a következő kérdés, hogy én az iponban vettem februárban, szóval szerintetek ilyenkor az ipon-nak kell írni, vagy keressek meg vmilyen creative szervízt, ha van? Kicserélik ezt garanciában különben, vagy erre nem érvényes?
    2. Másik, hogyha nem sikerülne ez, akkor gondolkozom 15-20k között új vételében, a Creative Tactic3d Sigmának olvastam, h vmennyi része fémből van, van róla tapasztalat, h jobban bírja, mint az Alpha? És a hangminősége megfelelő, vagy más fülest vegyek? Laptopon használom játékra és zenehallgatásra vegyesen.
    Előre is köszönöm mindenki segítségét!
    Képek róla:
    Belülről:

    Kívülről:

    [ Szerkesztve ]

  • RohenHun

    csendes tag

    válasz kalozhun100 #14975 üzenetére

    Én a helyedben a Kingston Hyperx Cloud-ra is rápillantanék. Nekem is Creative Alpha-m volt, de eltört, és amikor akció volt 23k-ért vettem edigitalon. Hangzásilag sokkal jobb(nem hiába dicsérik össze-vissza a fejhallgatós topikban, csak keress rá úgy, hogy Takstar Pro 80, ez ennek az átcímkézett és mikrofonnal kiegészített változata). Alumíniumból van 1 része, és rendkívül strapabíró. Semmi negatívumot nem találtam róla, pedig már másfél hónapja megvan (mikrofont nem próbáltam, mert a laptopét használom, így arról nem tudok nyilatkozni, de zenére és játékra a hangja döbbenetesen jó, sok zenét újra előveszek, és nem hittem el, hogy ugyanazt hallgatom, annyival jobbak :D )

  • RohenHun

    csendes tag

    Sziasztok!

    Félig off, csak gondoltam itt is megosztom, amit a fejhallgatós topikba linkeltek, amivel bizonyos mértékben le lehet tesztelni a fejhallgatódat. Csak kíváncsiságból gondoltam leírhatnánk, hogy melyik fejhallgatóval milyen a térérzés ezalatt a videó alatt:
    [link]
    Jelentem, hogy Hyperx Cloud-dal notebookra kötve (szóval alaplapi hangkártya) tökéletesen lehet hallani az irányokat és távolságokat is a videó alatt. (játékoknál is ezt figyeltem meg, de ez a videó nagyon tetszett, ahogy játszik a térérzeteddel).

  • RohenHun

    csendes tag

    válasz Reven23 #15409 üzenetére

    Én a Hyperx Cloudot venném a helyedben, de most 25k körül látom. Gyakran szokott edigitalon 20k-ért lenni, de úgy látszik most megint vissza állt az ára. Sokat néztem teszteket, mire erre esett a választásom. Asus g75vw-ről hallgatom az 1. verziót (Nem a Cloud 2-t, de elvileg csak 1 usb-ben különböznek, és nem túl jó az, plusz még drágább is). Sokan mondják, h alaplapiról nem jó hallgatni, de sztem így is szuper, ha meg még jobbat akarnál, akkor vennél hozzá 1 külső hangkártyát (de sztem egyelőre a fejesd vedd csak meg, ha belefér a keretedbe). Nézz rá a Fejhallgató topikban is úgy, h Takstar Pro 80 (ez lett átcímkézve, és több extrát raktak mellé). Röviden: kiváló hangzás (térhangzás is), nagyon jó minőségű anyagokból van összerakva, teljesen kizárja a hangot kívülről, és kapsz hozzá 1 csomó extrát. Egyszer vegyél sztem jó fejest, és ez sztem 5-7 évig simán kibírja :D

    Szerk: Meg azt elfelejtettem írni, h kb majd 2-3 napig még változik a hangzása pozitív irányba. Nekem 1. fura volt, de másfél óra zenehallgatás alatt jelentősen változott a hangja, és akkor már nagyon tetszett. Utána még kicsit változott a hét folyamán, de már nem annyira jelentőset.

    [ Szerkesztve ]

  • RohenHun

    csendes tag

    válasz Reven23 #15414 üzenetére

    Nincs mit! :)
    Különben én is úgy voltam vele, mint te. De gondoltam, h most nem akarok egyszerre hangkártyára is pluszban költeni, ha meg nem lennék megelégedve vele, akkor max később vennék bele. Aztán elkezdtem zenét hallgatni, és azt vettem észre, h 2-3 óra eltelt ezzel... :D
    Szóval én anélkül is megvagyok, bár biztos, h jobb lenne vmivel, de nekem ez is bőven megfelel.
    Nekem előtte Creative Tactic3d Alpha-m volt, amihez járt szoftver, és eléggé sokat állítgattam, mire megfelelő lett a hangzása, de aztán 1 év után eltört. A Cloud-ot meg csak bedugod, és mehet a zenehallgatás vagy játék :D
    Ami még nagyon tetszik, h a régebbi fejeseimen a hangszerek és pl lövések is kicsit összefolytak (vagy nem tudom, h lehet ezt szépen megfogalmazni), a Cloud-dal meg minden hangszert olyan érzés hallgatni, h szét tudod választani őket egymástól, és játékokban a gyors sorozatlövésnél is megtudom számolni, h pontosan hány golyót lőtt ki :D
    Meg arra készülj fel, h nagyon kiszűri a külvilágból a zajokat, szóval én néha felrakom zenehallgatás nélkül, ha hangzavar van mellettem, és tudok nyugodtan tanulni ;]

  • RohenHun

    csendes tag

    válasz kalozhun100 #15419 üzenetére

    Én hagytam a fenébe. 1 automatikus üzenetet küldtek, szóval el se olvasták, hogy postán küldjem el erre a címre, de ha az én hibám, akkor hiába garanciális, vmi 5000-10000ft-ot kell fizetni érte (amit majd javítás után közölnének velem, ha kell. Szóval nincs az, h akkor nem kérem...). Kb annyiba került a fejhallgató is, meg annyira nem voltam megelégedve vele (a törés, pedig nagyon vigyáztam rá. Meg a hangzás se volt az igazi. Nem volt rossz, de nem is volt annyira jó.). Úgyhogy kb fél hónapig túrtam a netet, h mit vennék helyette, ami nagyon jó minőségű és jó hangzású. A Cloud-ot meg dicsérték mindenhol, kivéve, h egyeseknek kicsit halk a mikrofon, de azt meg úgyse használom, szóval ezt vettem meg. De nem bántam meg, és úgy érzem, h jó pár évig társam lesz :D
    Meg szüleimnek vettem egy Invotone HD2000-t 6900ft-ért, és kb ugyanolyan a hangzása vagy lehet, h vmivel még jobb is az Alpha-nál, és félteni se kell annyira.

    [ Szerkesztve ]

  • RohenHun

    csendes tag

    válasz kalozhun100 #15421 üzenetére

    Megtaláltam, amit küldtek.
    " If, based on the inspection, Creative concludes that the product(s) do not require any servicing and/or replacement, Creative reserves the right to return the product(s) to you. All warranty will be excluded in cases of damage or abnormal product usage. During inspection, if any item is determined to be out of warranty or do not need to be repaired; a minimum non-refundable €30 diagnostic and handling fee will be incurred. You will then be contacted by a member of Creative Labs Returns Department, who will then advise you of the repair cost. "
    Most hogy bizonyítod be, h a sérülés nem a te hibád. Lehet, h vki elfogadja, vki más meg éppen nem. És akkor ahogy most olvasom, az is lehet, h a 30 euróért meg se javítják, csak megnézik, és visszaküldik. Nekem különben ide kellett volna küldenem:

    Creative Labs c/o Gergely Farkas
    Transdanubia Logistikai Kft H-2071 Paty
    M1 Business Park E/6.
    Epulet HUNGARY

    Most nem tudom hirtelen, h 1 vagy 2 év garancia jár rá, de ha 2, akkor meg még később is megtudnám csináltatni, de igazából használni nem használnám, mert a Cloud annyival jobb. A hangkártya meg nekem is torzított kicsit, én anélkül használtam leginkább. Meg sokszor volt, h pl videónézésnél néha fura hangokat adott.
    Erre gondoltam különben: [link]
    De nem csak youtube-nál, hanem más videóknál is. Szóval mégegyszer tuti nem ezt venném, hanem vagy az Invotone HD2000-t, ha csak 7000ft-ot akarnék rááldozni, vagy a Cloudot, ami 20-25k körül van.

    [ Szerkesztve ]

  • RohenHun

    csendes tag

    válasz MrRL19 #15459 üzenetére

    Ha jó a jackes, akkor én a helyedben azonnal megrendelném edigitalról a hyperx cloud-ot 20k-ért. 25-28 szokott lenni, és kb 45k-ig nem kapsz jobbat.

  • RohenHun

    csendes tag

    válasz Boba0514 #15825 üzenetére

    Szia!

    Esetleg a Hyperx Cloud-ra nézzél rá. Én is szemüveges vagyok, és egyáltalán nem zavar a fejhallgató, ha hosszan hordom se (eddigi legjobb fejhallgatóm kényelem szempontjából is) . Nagyon kényelmes, és ennél jobb hangzásút nem igazán fogsz találni. Néha 20k-ért láttam leakciózva edigitalon. Sztem olvass utána, nekem bevált.
    Itt meg belinkelek amazonról véleményeket, akik cs-re használják (angolul van):
    [link]

    [ Szerkesztve ]

  • RohenHun

    csendes tag

    válasz Boba0514 #15828 üzenetére

    Sztem meg kb ugyanolyanok, de leírom a különbséget. :D
    Az a különbség, hogy ott van usb-s rész, de arról én szinte mindenhol azt olvastam, hogy nem olyan jó, mintha a cloud 1-et pl xonar u3-ra kötnénk, neked pedig van hangkártyád, úgyhogy jack-el jobb hangot kapnál (hacsak nem szeretnéd, hogy mégis usb-n csatlakozzon). A cloud 2-nek 1 hajszálnyival jobb a mikrofonja azt mondják, viszont ha jack-el használod, akkor rövidebb a kábele, mint az 1-nek. Szóval én emiatt az 1 mellett döntöttem, de a 2 se rossz, csak én mikrofont nem használok, az árkülönbségből meg simán tudtam volna venni 1 olcsó hangkártyát, amivel jobb hangzást értem volna el, mint az usb-sel. De a te döntésed, és mindegyikkel jól jársz.

    [ Szerkesztve ]

  • RohenHun

    csendes tag

    válasz Boba0514 #15834 üzenetére

    Főleg Robocraft-tal játszok, azzal simán kijön, h honnan lőnek. De szerencséd van, mert régebben akciósan megvettem a Cs:GO-t is, és kipróbáltam most azzal is 10 percre, 2 hangszórós üzemmódon hallgattam a fejhallgatón(azt írták steam-en, h a fejhallgató beállítás ugyanaz, de azzal nem próbáltam). Botok ellen toltam, de pontosan hallottam, h honnan merre mennek, és honnan lőnek. Hallgattam, majd a térképen figyeltem, és mindig jól gondoltam, h honnan jött a hang, szóval biztos, h jó. És én alaplapi hangkártyával tolom, szóval neked még sztem jobb is lesz.
    (Nekem a sima Cloud 1 van, de elvileg a hangkártyáddal ugyanazt a hatást elbírod érni jack-en keresztül Cloud 1 és 2-vel is, ha nem jobbat, mint a Cloud 2 usb-n keresztül.)

    [ Szerkesztve ]

  • RohenHun

    csendes tag

    válasz pucz #15841 üzenetére

    Én a helyedben a Hyperx Cloud 1-et vagy 2-t venném meg. Fejhallgatós topikba is írhatsz, de ott is a Takstar Pro 80-at szokták ajánlani (kb 35 ezer Ft-ig), ami = a Hyperx Cloud-al, csak azon nincs mikrofon és extra párna, míg a Cloud-hoz adnak. De ez csak tipp. Különben sokan csak ezt az 1 headsetet szokták ajánlani, mivel a többit semmibe veszik, szóval ez is mond vmit. Néha akciósan szokott lenni a Cloud 1 20k-ért. Zenére jobbat biztos, h nem fogsz találni (35k-ig kb), de nekem játékra is nagyon bejön, szóval nem tudok róla negatívat mondani. Mikrofon részét nem használom, de ha az meg nem tetszene, akkor max vennél + mikrofont, mert le lehet venni a fejesről. Ha interneten megrendeled, akkor meg ha nem tetszene, akkor visszaviheted pár napig, de nem hiszem, h élnél ezzel a lehetőséggel :D
    (Ezt 1 elégedett Hyperx Cloud tulajdonos írta :D )
    Ui: Superluxot régebben nagyon ajánlották, de helyette most már a Takstar modelljeit szokták ajánlani a fejhallgatós topikba, szóval azért ez is jelent vmit

    #15840 Boba0514: Nincs mit! :)

    [ Szerkesztve ]

  • RohenHun

    csendes tag

    válasz pucz #15844 üzenetére

    Biztos, hogy lehet, mert a Cloud is sztereós, és mégis hallom vele a térirányokat, szóval ezekkel is lehet játszani. (Sztem a fejhallgató topikba is írjál bele, veszteni nem vesztesz vele, és ott sok olyan ember van, akinek ez a hobbija, és már 60-70 fejhallgatót is meghallgatott) Amit írtál Superlux az meg pont jó, összekevertem már a többi típussal, mert azokra írták, hogy sziszegős a magasuk, de ennek a modelnek pont nem, úgyhogy ez is jó választás. Viszont ez fél-nyitott, úgyhogy vmennyi hang ki és be hallatszik, nem tudom, hogy téged ez mennyire zavarna, csak megemlítem.
    Különben nem mondtam, hogy rossz lenne a Superlux, sőt nagyon jó, amit kinéztél, de a Cloud meg nagyon nagyon jó :D

  • RohenHun

    csendes tag

    válasz DokiBaxxi #16210 üzenetére

    Hyperx Cloud 1 nem jöhet szóba? Én is Creative Fatality Gaming Headset-el indultam, majd Creative Tactic3D Alpha, és most Hyperx Cloud 1, és a Cloud mindenben alázza a régebbieket (kényelem, anyagminőség, térhallás, zenehallgatás). Fejhallgató topikba is folyton ajánlják Takstar Pro 80-ként keress rá, ez ugyanaz, csak jár hozzá pár extra (mikrofon, cserélhető párna...). Sztem olvass utána, én 1 hónap olvasgatás után választottam ezt, és nem bántam meg.

  • RohenHun

    csendes tag

    válasz Maotun #17219 üzenetére

    Szia!

    Miért nem jó akkor a Hyperx Cloud 2, ami szintén usb-s, virtuális 7.1, és mindenki ismeri, és ajánlott?

  • RohenHun

    csendes tag

    válasz Highground #17424 üzenetére

    Nyugodtan megveheted a Cloudot, a 2. kiadásnak akkor van csak értelme, ha nagyon szar a hangkártyád, vmiért mindenképp usb-n akarod használni a headsetet, vagy esetleg nagyon fontos a mikrofon minősége, mert elvileg kicsit finomítottak rajta (Én az 1. kiadást venném a helyedbe, ha ez a 3 nem illik rád, vagy tudod, h főleg jacken fogod használni). Még a fejhallgatós topikba is folyton ezt ajánlották a 20 ezres kategóriában, csak ott Takstar Pro 80-ként emlegették (a Cloud ugyanez mikrofonnal). Roppant kényelmes, és a Kave 5.1-et sztem megeszi reggelire hangzásban is :D
    1 "hátrányt" tudok elmondani, mégpedig ha viszonylag hangosan hallgatsz zenét, akkor nem biztos, h észreveszed, ha mondjuk hívnak telefonon, vagy szólnak hozzád, mert egész jól kiszűri a zajokat is a külvilágból. A játékokba meg nekem megvan bőven a térhangzás, ezt a hangkártya keveri ki, szóval attól is függ, de míg én alaplapomon lévővel is megvagyok elégedve, neked még sztem jobb is lesz.
    Amikor kibontod és kipróbálod, kell majd kb 1-2 óra, hogy bejáratódjon, és akkor jön meg igazán a hangja (előtte is jó, de 2 óra után viszonylag sokat változott számomra pozitív irányba, és teljesen megvagyok vele elégedve).
    Ja és még rád nézve 2 "hátrány" érhet. Egyik, hogy amazonon láttam, hogy akiknek nagy feje van, azok írták, h őket szorítja kicsit (azt írták, h 195cm felettiek). Illetve, hogy innentől kezdve nem fogod érteni, hogy hogyan bírtad ki a Kave-et, és próbálsz megszabadulni tőle XD

Új hozzászólás Aktív témák