Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tsebacsi

    nagyúr

    válasz Brian_GT #7597 üzenetére

    Szia!

    A Cavimanussal kapcs. sokat nem tudok mondani, a gyártó neve maga nem jelent sok jót minőség terén, aztán ki tudja... A jó real 5.1-ek sajnos 20k fölött indulnak, Roccat Kave [link] pl. Természetesen a real és a virtual 5.1 közötti különbség tapasztalható/érezhető, de nem olyan drasztikus szerintem. Zoltankakuk ebben kompetensebb. Zenére pl. nem javasoljuk a real 5.1et mert nem lesz olyan jó, mint egy stereo-val.

    Amit megadtál árat, pont egy légüres tér, alatta ott van a Creative Sigma [link] (14k), fölötte picivel az Asus Echelon [link] (18k) és a ThermalTake Shock One [link] (19k). Sajnos Creative Rage-et most nem lehet itthon szerezni, a gyári 80 euró meg kicsit borsos, annyiért már a Corsair 1500-at [link] szoktuk mondani (24k).

    A real 5.1-ek nagy része (talán az összes?) jackdugós, ajánlott hozzájuk egy hangkártya pluszban (Asus Xonar). A virtualok ugye stereo-k, és szoftveresen oldják meg a térhangzást. Ehhez szinén igényeltetik egy hangkártya, amit egyszerűen egy usb-be integrálnak, vagy magába a fülesbe (pl. Rage). Ezek előnye, hogy bármilyen pc-be vagy laptopba dugva ugyanúgy szólnak, csak a drivert kell telepíteni.

    [ Szerkesztve ]

    Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

  • Tsebacsi

    nagyúr

    válasz Brian_GT #7599 üzenetére

    Húú mennyi kérdés :))

    Természetesen úgy értettem a Genius-t, hogy kommersz gyártó, nem rosszak a termékei, de nem is rendelkeznek kimagasló minőséggel. Ráadásul hangcuccok terén nem is nevezhető névnek :(

    A Kave jó cucc, de sajnos ha az alaplapid foglalt, akkor érdemes venned egy hangkártyát hozzá (Asus Xonar DG pl.) különben nem tudod miről meghajtani.

    Az Echelon sima stereo, jack-es, programmal vagy a fentebb említett hangkártyával tud virtuális térhangzást.

    A ThermalTake Shock és Shock One is virtuális, igaz a One komolyabb cucc, már USB-s is.

    A Corsair 1500 és 2000 ugyan az, csak a 2000 a wireless kiadás. A tesztek alapján a legjobb virtual 7.1-es füles a 30k alatti kategóriában. Csak a Rage tudja megközelíteni, az is inkább ár/érték arányban.

    Az 5.1-es fülesek 3-4 jack dugót szoktak használni, szóval az 1 sima zöld nekik nagyon kevés :(

    Ha választanom kéne neked, azt mondanám Shock One. USB-s, szóval nem kell hangkártya, ha az 5.1-et akarod hallgatni, simán kihúzod az USB-ből vagy a win hangbeállításainál átállítod az elsődlegest az alaplapira. Én a Rage-nél kihúzogatom az usb-t pl. :B

    Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

  • Tsebacsi

    nagyúr

    válasz Brian_GT #7603 üzenetére

    Zoltankakuk-nak volt Sirusa. Írt is róla egy összefoglalót, h kicsit visszaolvasol, megtalálod. Most linkeltem pár napja.
    Amúgy igen, jó kis füles. Amúgy a csúcs a razer Tiamat 7.1 vagy Tritton 720.

    Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

Új hozzászólás Aktív témák