Wonderbook: Book of Spells

A játék

Sanyarú sors vár a Harry Potter játékokra, a filmátiratokról rendszerint a többnyire közepes, sajnos több esetben viszont a siralmas jelző ugrik be nekünk. Egyedül a LEGO Harry Potter volt a franchise-ra épülő két játék voltak amik után csettinthettünk egy jót, ugyanis ezek mint a többi LEGO alapú játékok, szórakoztatóak és élvezhetőek voltak. Most végre itt van a Wonderbook, ami teljesen más szemszögből közelíti meg a témát. Kivételesen nem Harryt vagy a kompániája egyik tagját irányítjuk, hanem egy szimpla kis elsőévest, akit ugye a fentebb említett karaktergenerálás során oszthatjuk be a kiszemelt házba - mint említettem pár mondaton kívül ennek semmi befolyásoló tényezője sincs - és ez már egy egyedibb ízt ad a játéknak. Semmi erőltetett sztorivezetés, semmi ránk tukmált kiválasztott, semmi hősködés... Egy teljesen átlagos varászlótanoncot irányítunk, aki engedélyt kap a zárolt részleg egyik kötetének kikölcsönzésére és egy tanár segítségével felfedezi a könyvet.

Zárolt részleget említettem? Ó igen, ott tárolják a roxfortos diákok elől a sötét erőket leíró, fekete mágiára tanító, ártó szándékú könyveket. Bezzeg nekünk csak a spéci varázslástan tankönyvet sikerült szereznünk, pedig úgy megidéztem volna egy-két rondaságot az iskola kellős közepén... Elsős létünkre semmi varázsigét nem tudunk, ezt gyorsan fogjuk pótolni alkalmi tanárunkkal, akinek Fazekas Károly kölcsönzi (kicsit túljátszott szereppel) a hangját. A könyvet Miranda Dabrak (angol HP-ben Miranda Goshawk) nagy becsben álló boszorkány írta saját felfedezései során. Egy olyan könyvet szeretett volna megalkotni, amiből tanulhatnak az ifjú varázslók és boszorkák, mert akkoriban ilyen nem volt elérhető, ezért 200 évvel ezelőtt megjelentette a Varázslástan című művét.

A könyv első kézbevételekor poros - mármint a digitális megfelelője. Le kell porolnunk, amit az Eye érzékel még pálcátlan kézzel is. Természetesen pontatlanabb, mint egy Kinect, de ad további beleélési faktort, ami többször vissza fog köszönni a játék során, az ehhez hasonló megoldások kíséretében. A könyv öt fejezetre, ezen belül két részre oszlik, ahol összesen húsz varázslatot fogunk majd elsajátítani, minden fejezet végén pedig záróvizsga vár ránk a megszerzett tudásunkról kell számot tennünk - a kihívásfaktor persze alacsony, sőt, nem is tudjuk elrontani, maximum egy két dorgáló szó fog minket érni Karcsi bácsitól.

Minden fejezetben új varázslatokat tanulhatunk meg, kötetlen sorrendben. Mivel ez egy zárolt részleges könyv, így olyanok is előfordulnak benne, ami nem a tananyag része és esetleg nem is használták a film során. Minden mozdulatunk a csökkentett gömb fényerős Move-hoz fog kötődni, ugyanis a karaktergenerálás során kiválasztott pálcát fogja imitálni, a képernyőn pedig nem is ezt, hanem a pálcát fogjuk látni. Amik kifejezetten viccesek a bumszlival a közepükön, a filmben ugye nyílegyenes, vékony szálkák voltak a varázslók kezében. Mikor elsajátítunk egy új igét, megtanuljuk az ahhoz szükséges csuklómozdulatot, valamint az egyszer elmondandó varázsigét. Egy minimális hangfelismerés tehát került a programba, habár szintén nem kell Kinect-szintre számítanunk, sokszor megteszi egy "paprikás krumpli" csatakiáltás is, szerencsére egyből megtanuljuk azt non-verbálisan használni, azaz elég lesz a mozdulat is.

A varázslatokhoz rendszerint egy kis történet is tartozik, melyben papírmasé-bábszínház keretein belül nézhetjük végig annak eredetét. Ez számomra nagyon érdekes volt, mert kíváncsi voltam, hogy hogyan lehet elmélyíteni a Potter-univerzumot és a körítés még tetszett is, a vicces kis előadások újabb plusz pontot értek el nálam a játék javára. Az már kevésbé tetszett, hogy helyenként egy-egy szó hiányzik és azt nekünk kell behelyettesítenünk a képernyőre vetült szövegbe - aláírom, enélkül a Wonderbooknak nagyjából a fele a TV-re révedéssel telne és kellett egy kis interakciót becsempészni.
Trófeavadászoknak jó hír, hogy a Wonderbook az egyik legkönnyebben kiplatinázható játék, ugyanis a kihívási faktora alacsony, főleg az idősebb, "gyakorlottabb" felhasználók esetében.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények