Új hozzászólás Aktív témák

  • poffsoft

    addikt

    Sziasztok!
    kb 3 napja kezdődött egy érdekes gond a hero h7500+-al:
    őrületes módon merülni kezdett az akksi (2800mAh): full feltöltéssel a megszokot két nap helyett 10-12 óra alatt nullára (kikapcs) lement, gyakorlatilag terheletlenül.
    Kerestem az okát, annyit találtam (wakelock detector), hogy a com.android.emmc nevű folyamat nem engedi mélyalvásba a telót. Elvileg ez rendszerfolyamat, de semmi infó róla...(ja, ktk 0.2.3 rom)
    Jelenleg némi szenvedés után találtam megoldást: DS battery saver, agresszív profillal.
    Ennek alkalmazásával gyakorlatilag 0 közeli készenléti fogyasztást produkál a telefon.
    Viszont most újabb problémával szembesültem:
    Nofrills helyett felment a cpu tweaks (mivel a nofrills gyanúsan nem működött, gyakorlatilag állandóan maximumon tartotta a frekit, governortól függetlenül), és most azt vettem észre, hogy valójában csak az első magot (core0) használja a telefon. A többi három folyamatosan vagy offline, vagy csak egyszerűen 0% terhelésű. Ezt a cpu stats appal nézem.

    A cpu tweaks segítségével be tudom kapcsolni mind a 4 magot , és ekkor szárnyakat kap a telefon, terhelés alatt is (pl. igo betöltése).
    Viszont a következő screen off után megint csak a core0 dolgozik, míg újra nem erőltetem minden mag bekapcsolását. Addig pl hiába terhelem a telefont, nem indul a többi mag.

    szóval, azt hiszem ennek nem így kellene működnie.
    Valami tipp, hogy miért lehet ez?
    Ill. megnézné valaki hogy nála mi a helyzet ezekkel?

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák