Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • parandroid

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz pzstm #93838 üzenetére

    MS-ot én két területen szidom, ami nekem különösen fájdalmas: az egyik a mobil szegmens, amiről beszélni sem érdemes, én teljesen feladtam, hogy valaha valódi alternatívával képesek előállni, pedig minden adott volt hozzá. A másik a konzol, ahol szintén az egyik bődületes baromságot követik el a másik után, mindezt egy olyan kommunikációval megtámogatva, ami alapból bicskanyitogató, és a felhasználók teljesen hülyének nézésén alapul.

    Amit a cég az operációs rendszerek, az irodai csomagok, a levelezőrendszerek, hálózati szoftverek, felhőszolgáltatások, és úgy általában egyéb, elsősorban vállalati/üzleti területen nyújtani tud, az szerintem példaértékű, és folyamatos a fejlődés, ráadásul jó irányba is haladnak. Saját hardverekről nem is beszélve, Surface-szel végre sikerült egy olyan termékkategóriát 'létrehozni', ami tényleg prémium, és tényleg egy szegmens krémje.

    Az a gond, hogy a második bekezdésemben leírtak még fájdalmasabbá teszik azt a jelenséget, amire az elsőben utaltam.

    Személy szerint sem a te személyes sértődöttséged, sem a MS szidásának divatja nem mozdít meg bennem semmit, a fentiek tekintetében még csak elfogultnak sem mondanám magam, különösen nem elfogult gyűlölködőnek, de ettől még van egy nem túl pozitív véleményem a MS konzolja körüli irány kapcsán, amit nem fogok csak azért magamban tartani, mert amúgy 'divat MS-t szidni'.

    Főleg azért, mert nem kibicként, kívülről, ugatok, hanem 5 éve xbox-tulajdonosként, amire a konzol árán felül még játékokra is elköltöttem a hardver árát még vagy kétszer. Hogy az itthon található MS-alapú home-szervert, a két Surface Pro-t, és a két másik, tök legálisan windowsos prémium laptopot, valamint az egész család MS-accounthoz kötödő teljes levelezését, és felhős mentéseit, vagy az O365 Home előfizetést ne is említsük.

    p

    I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

Új hozzászólás Aktív témák