Keresés

Aktív témák

  • szaszlaci

    addikt

    Hi!
    Tudna valaki segíteni, hogy van-e bármi mód leszedni az új dashboard-nak a 128 megás avatar kiegészítőjét?
    Szerk.: Mármint a boxról eltávolítani.

    [ Szerkesztve ]

    ■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

  • szaszlaci

    addikt

    "Szóval van valami módja eltávolítani az új dasboard 128 megás avatar kiegészítőjét?"

    Közben rájöttem hogyan lehet, leírom hátha érdekel valakit:

    Szóval memókártya kiválaszt, és utána Y-t kell nyomni, és ott kiválasztani, hogy "Update delete"

    Egyébként az új dashboard szerintem sokkal jobb minden tekintetben, érdemes felrakni.

    ■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

  • szaszlaci

    addikt

    Sziasztok!

    A következőben szeretnék segítséget:

    Játszottam, kb egy órát, aztán hirtelen függőleges fűrészalakú csíkok jelentek meg. Nem pixelek, mint amikor a VGA-t túlhúzza az ember, hanem csíkok. Dashboard-on szintén.
    Oké, kikapcs, egyből vissza, 5 perc után ismét.
    Szétszerel, földre tesz, fél óra, ismét.
    Ekkor arrébb tettem a DVD-t, és a ventiket a bordákra tettem, hogy azokat fújjal egyből, így nem jelentkezett a hiba.

    Gonholom a HANA chip melegedett túl, és nem a VGA.
    Tehát mi a tipp, HANA-ra borda, ventik 12 Voltra?

    Megemlítem még, hogy jóval korábban, egyszer rakosgattam a lemezeket, és azt hiszem E74-es hibakódot írt ki. Egyszer.
    Ezen kívűl ezek a vonalak mindig is láthatóak voltak, hogyha nagyon megemeltem a fényerőt a TV-n.

    ■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

  • szaszlaci

    addikt

    válasz Markoka1993 #32722 üzenetére

    Tényleg gáz, pedig csak egy kicsit ésszerűbb elrendezés kelett volna, még akár kisebb is lett volna az egész box..
    Most rádobtam egy ventit a VGA bordára, a DVD-t meg mellé raktam. Így az is le van hűtve (50 fok a borda játék alatt), meg tuti nem sül már, és a HANA is több és hidegebb levegőt kap.

    Reméltem, hogy nem kel hozzányúlnom, de tévedtem, még talán bordát is érdemes a VGA-n cserélni. Mondjuk egy olyanra, mint a CPU-n is van. DVD-t meg kivezetni, legalább az se fő így meg..
    Meg persze egy másik borda a HANA-ra.
    Meg talán a RAM-re is kell, meg talán az az NF-nek látszó ezüstkarikás "XBox360" chip is, meg a ....

    Most komolyan, 1000 Ft-ot ráköltenek a gyárban irányított hűtéssel, pár bordával, és tuti nem sül meg soha, mert le van hűtve normálisan.. Úgy szerintem nem sok esélye lett volna a PS3-nak.

    [ Szerkesztve ]

    ■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

  • szaszlaci

    addikt

    válasz 30z.Samu #32727 üzenetére

    "nincs is ilyen problematikám"
    Majd lesz! :) Na jó, ne legyen igazam. Én se 10 fokos szobában játszottam vele..

    Érdekes ez a HANA, mikor elkezdődött a rémisztgetés, direkt megmértem, és nem volt túl forró, 60 fok alatt. Most a PC-m chipjei teljesen passzívak, bizony a bordája is 60 fok fölött némelyiknek, mégis mennek. Remélem még sokáig :K CPU belső maghő valahol 70 fok felett van..
    Az is lehet ám, hogy nem közvetlenül az okozza a problémát, hogy a HANA megsüti magát, hanem mondjuk a VGA túlhevülése folytán kap nagyobb feszültséget vagy akármi más.. Aztán a vége, hogy az megy tönkre.

    ■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

  • szaszlaci

    addikt

    válasz Def26 #32731 üzenetére

    Most már el se indul -E74- kompozittal sem..
    Jól tudom, hogy ez is MS 3 év garis újabban?

    ■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

  • szaszlaci

    addikt

    válasz 30z.Samu #32740 üzenetére

    Talán ebben a topikban nem köveznek meg, ha azt mondom, hülye aki PC-n játszik. (Újabb gémekkal legalábbis.)

    levi1392: nem csak valami speckó háttérfájlt tud lekezelni, ami pl nem jpg?

    ■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

  • szaszlaci

    addikt

    válasz 7600 GS #32745 üzenetére

    Összehasonlíthatatlan a pontossága egy egérrel ez tény. Na de mi fontosabb, a potosság, vagy a játékélmény? Mert ott is összehasonlíthatatlan a kettő, és a kontroller javára. :K
    Nem véletlen a könnyített célzórendszer, hogy a célon marad, hogy egygombos ráközelítés, ...
    Persze ez csak egy vélemény. Nem véletlen sikeres, sztem FPS-t a legjobb vele játszani. Meg hogy ülne le az ember egérrel a TV elé a kanapéra? :)

    ■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

  • szaszlaci

    addikt

    válasz efegyke #32756 üzenetére

    A gyári venti áramából.
    Úgy csináltam, hogy kihúztam a drótot a 3 érintkezős sima ventilátor dugóból, és a plusz venti csatlakozóját beleakasztottam. Kicsit nehéz így elmagyarázni, de így nem látszik a módosítás és teljesen jó a kontaktus. El meg sose mozdul.

    Remélem szerencsém lesz, és cserélik az alaplapot gariban. Tuti hogy az elején módosítom a hűtést. HANA borda, venti 12 Voltra. Ez a minimum, másnak is ajánlom ám, mert a VGA hőcsővel elvezetett utólag odarakott segédbordáját sem lehet megfogni 10 perc játék után.
    Tuti hogy az adja fel, a HANA elégése csak a következmény lehet.

    Csináltam pár képet, mikor még reméltem nem ment tönkre. Annyira nem csúnya (nem látszik), cserébe nem fő meg (remélhetőleg):


    7600 GS: szerintem neked "csak úgy" van egy konzolod is, amúgy gépen játszól. Ha utóbbit feladnád, lehet másképp látnád.
    Arról nem is beszélve, hogy nagy szabadságot ad, ha a PC-nek nem kell multimédiás komolyságnak lenni. Nálam elég egy Intel Atom, 40 Watt sincs, egy venti a gépben, az is a HDD-re. 3,2 Giga négy maggal meg netezésre elég..
    De nem lebeszélni akarlak, csak hát leírom, miért is ez a véleményem. Nem kell elfogadni.

    [ Szerkesztve ]

    ■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

  • szaszlaci

    addikt

    válasz Mr.Grincs #32761 üzenetére

    A légáramlás talán még annyira nem lenne rossz, HA nem csak az akarna hűteni..
    Most komolyan, mibe került volna (legalább a második körben):
    -egy ventit a VGA-ra rakni. Mondjuk slim DVD-vel.
    -vagy egy ventit az üres helyre rakni és odavezetni a levegőt, így a DVD is maradhat a legolcsóbb kivitel
    -vagy közös (hőcsöves) bordával a CPU-VGA hűtést, még az is lehetne nagyobb, van ott hely bőven
    Egyik se rakta volna teli porral és nem lett volna drágbb, mint a hőcsöves módosítást rátenni a VGA-ra. Még halkabb is lehetett volna, bár ez a legkevesebb..

    Az ilyen idióta baromság tud ám dühíteni, mikor egy jó dolgot egy kicsi hülyeséggel rontanak el teljesen. Ilyenkor jólesik szövegelni, mégha céltalan is.

    Már csak azon gondolkozom, az újat vajon teljesen módosítsam: plusz venti(k), plusz bordák, .. vagy csak minimálisan.
    A polcát mindenesetre kihúzhatóra csinálom, hogy teljesen a szabad levegőre lehessen tenni mikor játszok vele.

    don_peter: asszem a Falcon. Nem a legújabb, hanem az egyel korábbi lapos. Amin már a CPU alacsonyabb csíkszélességű, de a VGA a régi.
    13 hónapja vettem, akkor 2-3 hónapig elég sokat játszottam vele, szintem minden nap.
    Aztán szinte semmit. Havi 5 óra.
    És úgy pár hónapja újra többet, heti 3 alkalommal pár órát.
    Szóval nem volt agyonhasználva, fiókban sem volt, oldalai hidegek voltak szóval kapta a friss levegőt.

    [ Szerkesztve ]

    ■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

  • szaszlaci

    addikt

    válasz Sickboy25 #32762 üzenetére

    Új dash: normálisan és szépen fog kinézni :)
    Melegedés? Melegszik keméényen, ebben bizos lehetsz. Én azt javaslom az elején csinálj neki valami normális hűtést, mert úgy jársz mint sokan eddig. Én is azt hittem, hogy ez már új, ez nem annyira forró, ezzel nem lesz baj. Aztán mégis. :C

    Neked is ez az első konzolod, azt gondolom. De szerintem nem bántad meg! :D

    ■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

  • szaszlaci

    addikt

    válasz Mr.Grincs #32767 üzenetére

    Hogy a slimnek jó lesz-e a hűtése? Lehet. Csak kérdés mi lesz akkor a baj.
    Én még nem hallottam hülye hibáktól mentes Microsoft termékről.. Pedig mind kiváló termék lenne, ha nem húzná le valami ostoba tervezési hiba.
    Egér: nagyon jó, egy évig bírja a két ceruza benne, de a görgőjén módosítani kellett, mert hozzáért az aljához :Y . Pedig nem egy 30 Ft-os Genius görgő van ám benne, hanem igényes, komoly.

    Haver egerénél a kapcsoló nem volt tökéletes.
    Windows-nál ....
    ......

    Pár képet láttam a PS3-ról, igen, elég okosnak néz ki az a megoldás, és helytakarékos is, hisz ahol borda lenne, ott inkább a venti van.

    Szerintem is elég jó a víz, hogyha meghagyod a ventiket is. Csak drága és ki kell vágni a konzolt, hogy kiférjenek a csövek.. Meg amit ajánlgatnak 20 ezerért, kicsi kártyás vizet, lehet az se akkora szám. Persze élőben volna jó látni.

    [ Szerkesztve ]

    ■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

  • szaszlaci

    addikt

    válasz Sickboy25 #32769 üzenetére

    Kb 10 perc játék, és a bordák elérik maximális hőmérsékletüket, ahogy azt mértem. És onnantól sütik magukat.

    Hűtésmód? Azt nem tudom melyik. Olvass vissza kicsit, épp ezen gondolkozom, mit kelene választani! Valami kell, ebben biztos vagyok.

    ■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

  • szaszlaci

    addikt

    válasz don_peter #32773 üzenetére

    És a képfrissítés? PS3 nem kicsit erősebb gép. Boxon ritka az 50 fps-el emnő, igazán sima kép. PS3-nál nem volt ilyen?
    Nincs élsímítás, recés a kép, ez tuti? :F

    ■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

  • szaszlaci

    addikt

    Szerintem nagyon kis különbségek vannak grafikában, azért is, mert nem fogják megcsinálni a játékot komolyabbra, letesztelni és optimalizálni, hogy esetleg a PS3-on kicsit szebb legyen.
    PC más, esetleg ott meghagynak 1-2 változtatást, aztán ha akad, ki lehet kapcsolni.

    Ha a DevilMayCry4 tényleg szebb, már megérte X-et venni :)

    Nekem az az egyéni véleményem, hogy az elégésen kívül semmi komoly előnye nincs a PS3-nak.

    don_peter: attol hogy nem érzed még erősebb!
    PS3 egy nyolcmagos procira épül, amit ugyan nem egyszerű programozni (akárcsak az elődjét), de ahogy tudom, sokkal-sokkal gyorsabb lenne...lenne a játék alatt, ha a másik konzol mögött nem a Microsoft állna..

    [ Szerkesztve ]

    ■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

  • szaszlaci

    addikt

    válasz don_peter #32783 üzenetére

    és heihachinak:
    Hát én is erről beszélek, hogy az X-en nem mennek rosszabbúl a játékok.. :W Sőt, tuti nem kéne a Sony konzolja, mert X párti vagyok, a játékok knézete miatt is.

    Szóval ahogy olvastam:
    A hardvere viszont erősebb a PS3-nak, csak épp nincs kihasználva.
    Ha nem a Microsoft gyártaná, aki "jobban jelen van" a játékokban, mint a Sony.
    Ezt úgy értem, például xbox classic megjelenése előtt komoly pénzeket fizetett a fejlesztőknek, hogy az ő gépükre fejlesszen, ilyesmik..

    Aztán mindkét konzolon mennie kell a játékoknak, nem fogják mégegyszer megírni, csak hogy szebb legyen PS3-on.
    Sőt, még valami olyan is rémlik, hogy PS3-ra nem optimalizálják, hanem X-re írják nagyrészt, arra csak ráteszik. Aztán menne ott sokkal gyorsabban, ha megcsinálnák rá normálisan. Csak épp elég nehéz azt a 7 + 1 magot programozni..

    Szóval az érdekelt, csak szöveg ez, vagy tényleg nem gyorsabb rajta a játék.
    Olyanal játszottál, ami CSAK PS3-ra jelent meg? Elvileg azok nagyon jól néznek ki, mert normálisan rájukírták.

    Ez volt ám a PS2-nél is, ha valamire vették a fáradságot és értettek hozzá, akkor elég komoly dolgokat tudtak ám írni rá..

    De mondom, szerintem is agyakorlat az, hogy szebb, jobb, olcsóbb, .... konzol az X360! És ez számít csakis. Meg élégősebb is :(((

    Sickboy25: ha szétszeded és lefotózod a lapot, megmondjuk. De ha leírod a gyártási dátumot, akkor is lehet találgatni. Az ott van a hátulján.
    Közben válaszoltak látom, csatlakozó teljesen pontos valóban.

    [ Szerkesztve ]

    ■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

  • szaszlaci

    addikt

    válasz Sickboy25 #32787 üzenetére

    Fotózd le, majd megmondjuk! Az aljzatot.

    ■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

  • szaszlaci

    addikt

    válasz Sickboy25 #32791 üzenetére

    Bizony zephyr. Jól tudom, hogy itt még a CPU is 90 vagy hány nanométeres? Meg a VGA-n nincs hőcsöves segédborda? Mert ez bizony fűt.. 175 Wattos a tápja.
    Bár! Nálunk az áruházban volt egy ilyen, minden évben ki lett rakva több hónapra egy plexikapszulába, állítva, Burnout ment rajta, tolta a forró levegőt ki, de hibának jele sem volt.

    Kicsi a kép, de ugye azokon a kis réseken nem látható sérülés? Mert ott lehet szétszerelni.

    ■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

  • szaszlaci

    addikt

    válasz Djuree #32794 üzenetére

    Ehh, hülyeségeket írok, azt akartam hogy 200 pár Watt. :W :W

    Legújabb lapról van infója valakinek? Valami Valhalla, állítólag egy tokban lesz a CPU-GPU, nyílván egy bordával. Lehet ilyen lesz a slimben? Lehet valami mini bordával hogy elférjen. :C

    [ Szerkesztve ]

    ■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

  • szaszlaci

    addikt

    válasz heihachi #32802 üzenetére

    Nem írsz hülyeségeket, egyet is értek veled. :R

    "összes magját 100%-ra járatja, akkor azt fizikai számításokra lehet felhasználni"
    Akkor szerinted is van benne egy kevéske plusz, csak kérdés, van-e értelme.
    Végülis szeretem hinni, hogy jól választottam, de meg vagyok győzve, ami eddig aggasztott, az a képfrissítés. Ami meg ugyanannyi a két konzolnál, és nem 50 fps..

    h_mate:
    Azt tudom leírni, miért választottam én x360-at és konzolt:
    -olcsó, egy VGA-t kapsz ennyiért
    -nincs vele sem driver, sem hardware gond. Csak beteszem a lemezt, és megy, azonnal gyorsan. (nagyrészt..)
    -kicsi, odateszem a TV alá, bekapcsolom és megy
    -ha a PC-t kötném össze a TV-vel, sokkal macerásabb lenne a játék és minden más
    -így lehet kicsi hangtalan PC-m, ami mehet egész nap
    -nem kell telepítgetni
    -nem kell beállítani a grafikát meg mindent
    -nagyon jó joypad
    -elég jó játékcímek
    -megy a legújabb is, ahogy tudom minimális grafikai elmaradások lehetnek csak egy PC verzióhoz képest
    -ha kéne wifi, egy adaptert veszek és kész

    [MODERALVA]

    Ami hátrány: értelmes embereket mellőző hűtéstervezés, elég, borzalom, tajgetosz-pozitív.

    [ Módosította: tiv83us ]

    ■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

  • szaszlaci

    addikt

    válasz Mr.Grincs #32805 üzenetére

    Nem mondtam, hogy én így használom, csak a tényt írtam le, hogy törhető. Ez se nem hazugság, se nem titok. Nem hinném, hogy szabályellenes a warez szó használata.
    De majd megmoderálnak ha mégis.

    -nem kell telepítgetni
    nem muszály telepíteni, de ha akarok lehet

    ■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

  • szaszlaci

    addikt

    válasz Markoka1993 #32823 üzenetére

    Ez nem warez fórum, szerintem itt nem fognak igazat adni egyikünknek sem :)
    Én is csak szempontként említettem, hogy figyelembe kell venni. Valakinél számít, valakinél nem.
    Aki a te álláspontodon van, annak nem kell mondani. Aki meg nem, az meg megveszi, mindenki maga dönti el, mit akar. Szerintem ezen kár vitatkozni. :)

    ■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

  • szaszlaci

    addikt

    válasz h_mate #32848 üzenetére

    Ahogy hallottam, mindkét platform multi része jó. De majd megcáfolnak ha mégsem. Az X-nél fizetni kell érte, ami nem szép dolog.
    Hogyha neten akarsz játszani, akkor nem nagyon fog menni csak eredetivel. Ennek két oka van:
    -PS3 nem törhető
    -X törhető, és fejlesztik is, de nincs rá garancia, hogy kiszúrnak-e. Ha ez megtörténik, akkor a konzol azonosítóját feljegyzik, és már soh atöbbet nem mehetsz fel LIVE!-ra. Van, aki évekig használja így, van akit hamar észrevesznek.
    Szóval ha fontos a multi, akkor én az eredeti játékra szavazok.
    Így legalább gond nélkül marad 3 éves elégés elleni garanciád..

    Ilyenekről gari meg hogy kell csiálni, nem törvényes dolgogk, ne a fórumon. Ha információra van szükséged, kizárólag privátban!

    levi 1392:
    "két eredeti játék árából megvan a javítás"
    Ugye nem az ujragolyózásra gondolsz? Ami 7 ezer általában és fé / egy játék ára?
    Mert az helyrepofozás inkább (mégha korrekt is), de ne hasonlítsuk egy teljes alaplap cserével!
    Amin egy kisebb fogyasztású GPU is helyet kapott a régebbivel szemben..
    Cseréljék ki, mindentől függetlenül, mert szart adtak, ez nem kérdés.

    Nem a flash-től ég el a gép, hanem attol hogy minimális ésszerűséget nélkülöző a hűtése..
    Persze senki ne értsen félre, én ellenzem a játékok kalózmásolatát, de ami igaz, az igaz.

    ■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

  • szaszlaci

    addikt

    válasz Def26 #32860 üzenetére

    1.6.0-nál tart már. Hogy az újabb titkosításokat kivédjék (mert sem a játékok sem a ROM-ok nem egyformák) és mellette a LIVE!-ról való ban-t megpróbálják megelőzni. +1-2 okosság még.
    De ez már kezd valóban a törésről szólni, szóval javaslom ne ezen a fórumon !
    ( Ha érdekel és nem csak hibát keresel a hozzászólásomban: Google! )

    ■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

  • szaszlaci

    addikt

    válasz Gebriel #32829 üzenetére

    Örülök, hogy valaki nem csak a "warez" betükupacot látja meg. Aztán mégis kimoderálták, csak tudnám miért :U

    ■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

  • szaszlaci

    addikt

    válasz baliii #32867 üzenetére

    Ha jól értem a hangfalas kérdésedet:
    Amit hozzá adtak szürke soklábú kompozit kábelt, azon van RCA hangkimenet is.
    Átalakítod, és akár PL2-t tudó erősítőre kötheted, így kihozza az 5 csatornás térhangzást. (Be kell állítani a menüben hogy mit kötsz rá.)
    Ha meg HDMI-t hasznász, lepattintotd a szürke burkolatot és befér mindkettő, működik is, nálam így volt.

    Látom megelőztek már, mind1..

    [ Szerkesztve ]

    ■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

  • szaszlaci

    addikt

    válasz tomy_cz #32871 üzenetére

    Elvileg a monitoron tudsz kapcsolgatni melyik bemenetetről menjen.

    A hangfalas válaszom akkor nem volt hiábavaló, egyel feljebb!

    ■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

  • szaszlaci

    addikt

    válasz Xirtam #32874 üzenetére

    Volt a monitoron választógomb (mert ilyet láttam ám) és ennek ellenére nem adott képet?

    ■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

  • szaszlaci

    addikt

    válasz tomy_cz #32878 üzenetére

    Szerintem se lesz nagy különbség. Én a DVI-t javaslom, mert olcsóbban kijössz talán: HDMI-DVI kábel olcsóbb, mint az X-hez egy VGA.
    Persze kérdés, vinni fogja-e a felbontásokat, vagy csak 576, 720,1080-as jelet enged.

    [ Szerkesztve ]

    ■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

  • szaszlaci

    addikt

    Észrevettem valami érdekeset: ha megnézitek a tápdugókat, akkor azok lefele kompatibilisek egymással. Tehát a nagyobb tápot rá lehet tenni a kisebb fogyasztású alaplapra.
    Ez rendben is van, hisz így alaplapcserénél nem kell új tápot adni.

    Na de a legrégebbi zephyr lapos gépnél elég cifra csatlakozó van, olyan, mintha direkt úgy gyártották volna, hogy lehessen egyszerűsíteni, ha majd megjelennek az újabb lapok.

    Lehet persze, hogy nyílvánvaló volt, hogy az idő haladtával egyre jobb lapok lesznek (és nem számoltak az elégéssel), és így tudták előre, hogy kisebb táp is elég lesz.
    Érdekességképp csak.

    Aztán van itt mégegy: állítólag az E74 90%-ban ANA/HANA halált jelent.
    Írta ezt egy olyan ember, aki ért hozzá és foglalkozik javítással. Nos, ő felajánlotta erre a hibára, hogy újra tudja golyózni a GPU-t.
    Most akkor mégse HANA, hanem GPU hiba, mint a 3 LED?
    Aztán újabb pénz, hogy dobnak egy bordát a chipre, mert hogy most az új lapokban már az ég el?

    ■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

  • szaszlaci

    addikt

    válasz tomy_cz #32884 üzenetére

    Vagy veszel egy HDMI elosztót, és azt kapcsolgatod, ami lehet hogy még drágább :) .
    De legalább tuti nem lesz olyan gond, hogy nem ad képet a monitor.

    Én 9 ezerért lehet dugosgatnám :)

    ■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

  • szaszlaci

    addikt

    válasz h_mate #32915 üzenetére

    "3 évente teljes gép csere"
    Ez a legundorítóbb az egészben, és a leg komolyabb érv a konzol mellett szerintem.

    Amit még érdemes figyelembe venned:
    Minek jobb a joypad-ja?
    Melyiket használhatod ceruza elemmel/akksiva, lítiummal?
    Melyik olcsóbb?
    Melyikbe vehetsz HDD-t, ha úgy tetszik, és ha nem kell nem fizeted ki?
    Melyik nem olyan lassú olvasóval van, hogy lehet lemezről is játékot futtatni?
    Melyiken lehetnek szebbek a színek, a kép?
    Minél jön házhoz a garanciafutár?

    Melyik éghet el?
    Melyiknél fizetsz a multiér?

    Melyik való játékra?

    Nálam mindre ugyan az a válasz..

    És melyiken lehet BluRay-t futtatni, amo annyira fontos és élvezetes egy zümmögő konzolon.. A PS3, juhú :C Ja meg lehet "kormányozni" a kontrollerével.

    [ Szerkesztve ]

    ■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

  • szaszlaci

    addikt

    válasz don_peter #32920 üzenetére

    Betéptél? :U :)

    Nem alacsonyítja le senki a PS3-at (függetlenül hogy ez egy X360 fórum), de hát az általam felvázolt szempontokat nézve az X jön ki győztesen.

    Ha írsz értelmes szempontokat, amiben a PS3 ráver (és nem említettem), szívesen olvasnám.

    És igazam van, mert az állam én vagyok. ;)

    [ Szerkesztve ]

    ■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

  • szaszlaci

    addikt

    válasz h_mate #32938 üzenetére

    Én ott vettem az enyémet.
    Ár ott volt a legjobb akkor.
    Újat kértem, a gép annak tűnt, a joy-on volt kosznyom, ami használtra utal.. Kábelek zacskóban.
    1 év normálisan kiállított gari, számla.
    Minden fajta módisítást vállalnak. (hűtés, ...)
    Udvariasak, segítőkésznek tűnnek.

    Használtan én tuti nem vennék ilyet..
    Meg inkább valami nagyáruházban. (Persze ott se vigyáznak rájuk túlzottan, de ez még belefér.)

    ■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

  • szaszlaci

    addikt

    válasz don_peter #32943 üzenetére

    Nem támad le senki, de szerintem nem helytálló az érvelésed..

    -Joypad: oké, ez tetszés kérdése. Minden esetre huzamosabb ideig nem használtam PS3-at, de nem volt az a tipikus formatervezett, kézbe simuló, okosan kialakított Microsoft termék.

    -Elem kérdés: na, itt egyértelmű! PS3 lemerül, nem tudod kicserélni az akksit egy sima alkálira, amíg feltöltöd a hozzá tetszés szerint vásárolt cerkát vagy lítiumot. Lehet kábelezni, szarakodni..

    -Ár: nem kell megvenni HDD-t, Wifit, ... akármit, ha nem kell, (nekem nem hiányzott semmi az Arcade csomagból), és így jóval olcsóbb. PS-t 45-ért? :)

    -HDD: szintén nem kell megvenni, csak ha úgy gondolod szükség van rá. Egy kis moddal a 20-asból csinálsz 120-ast, ha nem lenne elég. És itt csak a HDD-t kell szétszerelni (gari ugye)

    -Játék indítás: téged idézlek : "kit érdekel mi van benne, lehet 32 magos CPU is" Így van. Kit érdekel hány gigás a lemez? Ugyan az a játék. Az egyiknél kötelező a telepítés, mert túl lassú hozzá a BluRay, ezért kapott gyárilag HDD-t!

    -Garanciafutár: Azért az csak nem baj, hogy nem kell rohangálni..

    -Elégés: azt gondoltam, PS3 stabilabb. Lehet tévedtem..

    -Multi: Igen, ez a másik hátrány, azért is írtam külön. Szempontokat írtam, nem fényezést!

    -Melyik való játékra?: ezen érvek alapján nálam inkább az X.

    Ezek logikus érvek, beláthatod te is. Hogyha ezek ellenére te valami megmagyarázhatatlan szimpátiát érzel a fényes fekete bogár iránt, azzal nincs semmi baj. De ne akard megmagyarázni, hogy ezekben a pontokban jobb, mert nem igaz!
    Bár ahogy írod, nálad is a sarokban hever a PS és X-et használsz :C

    [ Szerkesztve ]

    ■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

  • szaszlaci

    addikt

    válasz Csabee. #32974 üzenetére

    Nem lehet kivédeni, csak késleltetni, ez az álláspont. Mit fujatnál, az egész dobozt? Szerintem segíthet.

    alien_: még azt is megkockáztatom, hogy mindkét hibát a GPU forrszemek olvadása okozhatja. Legalábbis nekem újragolyózást ajánlottak E74-re, ami elvileg HANA halál..

    ■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

  • szaszlaci

    addikt

    válasz don_peter #32978 üzenetére

    "Mert nem a tiéd!"
    Ezt most nem értem :F

    ■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

  • szaszlaci

    addikt

    válasz don_peter #32982 üzenetére

    Nem megsértődni kell, mert többen nem értünk veled egyet, hanem venni a fáradságot, és elmagyarázni az értetlen fejünknek, hogy miért is élünk tévedésben.

    Az nem indok, hogy ez a jobb, mert mindkettőt megvettem annyi a lóvém, aztán senki ne mondjon ellent! Egy vita akkor meddő, ha csak vélemény van, indokolni nem tudjuk kellőképpen.

    És nem hinném, hogy összeszokott a csapat, én például pár napja találtam rá a topikra. Engem is leoltottak, mikor a PS3 ereje mellett érveltem, hát meggyőztek.

    Ugye érted, hogy most sem leoltani akarlak, csak hát úgy érzem megint nem volt túl értelmes amit írtál.

    [ Szerkesztve ]

    ■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

  • szaszlaci

    addikt

    válasz Csabee. #32984 üzenetére

    Én most próbálok intézni egy új box-ot, és hát a hűtést nem döntöttem még el, mennyire módosítok, de majd írok róla mi lett a vége.
    Amit javasolhatok neked, ne egy slot-ba rakd, mint a DVD-t, hanem legyen szabadon. Nálam kihúzható görgőkkel lesz megoldva, mint a fiók, hogy teljesen a szabadon legyen mikor játszom. A venti kérdés mennyire praktikus meg szép.. De biztos segít valamennyit.

    f27: engem tényleg érdekel a rengeteg extra sok plusz! :K

    Azért két hozzászólásban, mert a másik nagyon off, senki sem olvassa csak akinek címeztem.

    [ Szerkesztve ]

    ■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

  • szaszlaci

    addikt

    válasz sch_a #32987 üzenetére

    Na ja. Arról nem is beszélve, hogy nem a PS3 a BluRay, az csak képes lejátszani. A lemez persze hogy nagyobb kapacitósú. :W

    De ha nagyobb a játék, az miért is jobb?
    Semmivel nem jobb, csak mégtöbb helyet foglal a HDD-n..

    Igazából nem neked, csak reagáltam arra amit írtál.

    f27 -nek is szól. Azon felül engem ezzel meggyőztek.
    Azért az 50 Giga kicsit hihetelen függetlenül attol, hogy számít-e valamit. Attól, hogy ekkora lemezen vanmég nem sokat jelent. Mondjuk CD-t is mutatok, ami fullra van írva látszólag, aztán 100 Mega sincs rajta..
    50 Giga? Annak a felét rá akarja telepíteni a lemezre és nem fér föl :F
    Mondjuk nem mondom hogy nem lehet, csak furán hangzik.. És ez csak hátrány.

    De igazából én az rengeteg pluszra lennék kíváncsi, amit említettél, erre csak reagáltam, nem érdekes.

    [ Szerkesztve ]

    ■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

  • szaszlaci

    addikt

    válasz don_peter #32992 üzenetére

    "Eddig egyik hozzászólásom sem tetszet neked!"
    Most erre mit mondjak? Azért vitatkozok, mert nem értek veled egyet. Nagy bűn ám egy fórumon..

    "Hiszen a PS kontrollerében alapból van akkumulátor nem, kell cserélgetni..."
    Hát én úgy írnám, hogy nem lehet cserélgetni. Mit teszel ha játék közben lemerül??
    Amúgy lehet X-hez lítiumot venni és asztali töltőt, tehát csak belerakod, mikor nem játszol.
    Van választásod, nehogy már ez hátrány legyen.. :))

    "nem lenne garancia futár, ha kevesebb gép adná fel...."
    Na de van, és ez tök jó dolog. Ahogy írtad, PS is hajlamos meghalni, mégha nem is ennyi. Mégse jön futár. (Sony mennyi gart is ad? Ha jól emlékszet TV-re 2 év. De lehet csak egy.)

    "hogy jobb a fejlettebb blu-ray."
    Már miért lenne jobb jelenleg játékkonzolokhoz a BluRay??? Olyan lassú, hogy muszály feltelepíteni a játékot, ellenben a DL-el, amit lehet lemezről is futtatni teljesen jól.
    Ezen kívül az árában is meglátszik: BR játékok mindig drágábbak 1-2 ezressel, és tuti hogy ez csak az alapanyag miatt van.
    (Évekkel ezelőtt hihető volt, hogy húú, milesz ha nem fér el a DL-en a játék? Hát elfér..)

    "Meséld már el hogy teszel be egy normál pc-és vinyot a Boxba?"
    Költségspórolás végett szétszerelem a külső 20-as keretet. Így nem fog elveszni a box garanciája ugye. Aztán egy kis szoftveres moddolással belerakom a 120-as vinyót, és ezután teljes értékű lemezként fogja használni. Mintha egy 120-ast vettem volna többszörös áron.

    "melyik való játékra"
    Mindkettő arra való. Csak szerintem a box sokkal inkább. Egy mondatban olcsóbb, nagyobb a szabadság, jobb a támogatás, szebb kép. Nálam a telepítés amúgy se "konzol-érzés", az maradjon csak meg a PC-s szenvedésnél. Konzol = bedobom a játékot és megy.

    ■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

  • szaszlaci

    addikt

    válasz Mr.Grincs #32993 üzenetére

    Ha sikerül intézni a konzolt, akkor tuti hogy lesz valami normális. Levegő lesz az is biztos, hisz itt annyira nem számít a zaj.
    Ha lenne lóvém valami olyat csinálnék, mint amit linkeltél, de a ventiket is hagynám benne. Ezt nagy felelőtlenség kiszedni, azt gondolom, hisz melegszik ott minden.
    Még egy új borda a VGA-n sem halott ötlet, egy új házban az egész.
    Az is számít majd, hogy meg lehet-e bontani úgy, hogy aztán azt még le lehessen garoztatni. Ha nem, akkor tuti megoldást kell kitalálni.

    f27:
    "de még mindíg annyira jelentéktelen külömbség,hogyha nincs elötted a két gép akkor már nem is anyira látható! "
    Én is így gondolom. Hülyeség komolyabban latba vetni a megjelenítést, inkább a kis extrákat kell figyelembe venni. Nálam így egyértelműen box.

    ■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

  • szaszlaci

    addikt

    válasz ToBeY #33002 üzenetére

    Tápcsati?

    ■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

  • szaszlaci

    addikt

    válasz f27 #33005 üzenetére

    Mielőtt félre értenél, nem mondom hogy a PS szar, csak nálam mégis inkább a box. Miért is?

    Akksi: ez hülyeség amit írsz. X-hez is lehet kapni madzagot, (csak hogy nekem kéne jó pár méter, azért rádiós, hogy úgy is használjam.) Szóval a cserélhető mindig jobb, mint a beépített. De ez nem olyan óriási hátrány a PS-nek, de nem előny, az tuti! 2 db 2650-es Duracell, 3 hónap úgyis, ha használva van sokat.

    Lemez: szintén jobb, ha én döntöm el, fel akarom-e telepíteni. Vagy PS3-nál nem kell semmit telepíteni?? Mert ha kell, akkor állítósod szerint 50 giga adatról van szó, ahhoz meg lassú a BR. Tehát azért települ, mert lassú.

    HDD: nem használok ilyet, állítólag meg lehet azért csinálni. Nem mintha 20 giga kevés lenne.

    És a többi:
    -Szebb képet többen mondják, de nagy különbség azt gondolom nincs. Szóval lényegtelen.
    -Szabadság alatt értettem a kontroller akksihasználatát, azt, hogy nem kell mindent megvenni hozzá: HDD, Wifi, mittomén.
    -Nem sok értelmét látom a 7 iránynak. Normális szélessávú hangfalakból aki összerak egy rendszert, annak külön szobája van erre, mert eléggé elveszi a helyet az oldalsó kettő. Az meg nem konzolról fog filmet nézni, hanem vesz egy BR lejátszót. A mini zsebdobozokról meg ne beszéljünk.. Tehát ez csak papíron előny.
    -headset: bedugod a kontrollerbe, ami mikrohullámon megy. Majdnem bluetooth :)
    -Live! Gold: igen, szar dolog a fizetés érte..

    -Megésülés. Ez az egyetlen komoly érv, amire mindenki mást mond, mennyire jellemző a PS-re. Én arra hajlok, hogy azok nem sülnek meg, de azért az se tökéletes szerintem.
    Ki adna el megsült gépet, ha le lehet garoztatni? Mert azt senki nem szedi szét módosítás végett, így nem is marad a nyakán.

    -A törhetőség az egy komoly érv valóban, már a box mellett. Ha ezt nem veszem figyelembe, akkor is az X maradna, mert arra 3 év gari van így elégés ellen.

    De talán érthető, hogy eléggé közel áll egymáshoz a két konzol azért, nálam se olyan pályahosszal nyer az X, hanem a "legyen inkább az".
    Ami sokat tesz, az ára. Egy Arcade pack nem kerül sokba..

    Mr.Grincs: rom és a borda közé ventit? Ott 2 mm van kb :)) De ha elé rakod, akkor valamennyi hely van. Valóban valami szélcsatorna kialakítása lehetne előnyös, máshol elfér bőven.

    ToBeY: akkor keresi a kapcsolatot, szinkronizáld újra. Ha a játék alatt kapocsl ki, fagy le, akkor a megnövegedett áramfelvétellel lehet a gond. Tehát tápcsati rosszul ériontkezi csak, ha szerencséd van.

    4sal3: csak ha fennt hagyod a hülye avatarokat. A dashboard nem foglal semmit a kártyáról. Vagy el vagyok maradva?

    heihacha: milyen igazad van, kivagyok már egyfolytában gépelni, mióta meghalt a fos box, 3 napja csak kockulok mit lehetne tenni.

    sch_a: ;)

    ■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

  • szaszlaci

    addikt

    válasz Csabee. #33024 üzenetére

    Szerintem nem életbevágó a HDD. Gyorsabban töltődnek a játékok, de fel kell telepíteni.
    Egy játékkal találkoztam, aminek durva a mentése: darabonként 10 mega. Bioshock.
    A több 1 Mega alatt van.
    Meg a GTA4, ha másolt, akkor állítólag játszhatatlan, HDD rendbeteszi.

    Úgy tudom, újabb játékokhoz kell az új dash.

    ■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

  • szaszlaci

    addikt

    válasz Mr.Grincs #33032 üzenetére

    Én is ezt akartam, míg észre nem vettem, hogy nem lehet. De lehet ám másik ventit is a helyére, de akkor:
    -telifújja porral
    -a forró levegő nem fog távozni, és forrósítja kezdetnek a RAM-ot, NB-et, CPU-t, majd a végén a VGA-t is szerintem.. Persze próba után lehet csak ezt kijelenteni.

    Csabee: nem hallottam, hogy az eredetivel komoly gondok lettek vona. Az se tökéletes, de azért legjobb tudomásom szerint nincsenek nagy bajok. Nekem az az álláspntom, ha 1000 Ft-nál többe kerül rá egy HDD, akkor nem kell. Még annyit se ér. De van aki szerint jó dolog.

    f27: jólvan, nem téged akartalak meggyőzni, csak hát leírtam, hátha más is elolvassa, így talán jobban tud majd dönteni.

    4sal3: igen. De az avataros részt le lehet törölni! Ugyan az marad a dash, csak a 3D-s hülye figurák nem lesznek.
    Memókártya, aztán ott lehet valahol.

    [ Szerkesztve ]

    ■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

  • szaszlaci

    addikt

    válasz Mr.Grincs #33040 üzenetére

    Amint sikerül egy működőképes géphez jutnom, visszatérhetünk rá.
    Bordát szerintem fúrni kell, aztán valahogy felfogatni. Mondjuk egy P4-est, az akkora mint a CPU, elég jó ide.
    A kicsik ragasztásához nincs ötleted? Mert én Zalmannal raktam fel, de egy nap után az leszedhetetlen. Olyan kéne, amit el lehet azért távolítani..
    Jó volna valami megbízhatót összerakni (ha van ilyen), hogy ne kelljen szarakodni sem a garral sem javítással.

    f27: na, hát én is ezt mondom!

    bLaCkDoGoNe: Ha nem tudsz dönteni, fogd kézbe a két kontrollert!

    ■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

  • szaszlaci

    addikt

    válasz Mr.Grincs #33057 üzenetére

    Ez a külön csövet vagy csatornát kialakítani nem is rossz ötlet. Viszont akkor kelleni fog még plusz venti, ami a többi cuccot hűti.
    Viszont a DVD-t anélkül nem egyszerű megoldani, hogy ki ne lenne véve a házából. (Kérdés, számít-e, mert a drive cserélhető ha tönkremegy, a lemez meg nem tudom mennyire szereti a hőséget.)

    Amikor rádobtam egy ventit a VGA-ra, teljesen jól lehűtötte. De még így is 50 fok körül mozgott játék alatt, szétszerelt házzal, kivett DVD-vel! A gyári megoldásnál a segédbordát se tudtam megfogni,nemhogy a központit..

    Csabee.: Szerintem Burnout Paradise marha jó, verekedösből meg Dragon Ball Z: Burst Limit nekem bejött. (igaz csak azt próbáltam) De látom a kollega ajánlotta már.

    bLaCkDoGoNe: nekem az a véleményem, hogy FPS-t talán a legjobb joypad-al játszani :Y Nyílván nem a leg pontosabb, de játékélményben nekem jobban bejött. Kell idő, míg megszokod, de ellenben a PC-vel nem az lesz a lényeg, hogy milyen gyorsan és pontosan rántod az egeret a célra, hanem hogy miként helyezketsz. Inkább Gears Of War-ra való, és kevésbé Serious Sam játékokra.
    Meg ugye rengeteg célzáskönnyítés is van ám a játékban. Használod és szerintem meg fogod szeretni. Lehet a PS-é sem rossz ha megszokja az ember, de nekem az ilyen pici, könnyű törékeny semminek tűnt, mint egy távirányító.

    [ Szerkesztve ]

    ■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

  • szaszlaci

    addikt

    Hallottatok valamit arról, hogy egy külső meghajtót akar kiadni a Micr., amin lehet majd játékokat is futtatni, mindezt a belső meghajtó kímélése érdekében?

    Így kultúráltan lehetne a hűtést is megoldani: belső ROM ki, helyébe venti, a külső meg dobozban lesz nyílván, tehát ki is fog nézni valahogy. És nem erről beszélek, hanem sima DL-es elvileg.

    sch_a: :)) ezen jót derültem.

    [ Szerkesztve ]

    ■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

  • szaszlaci

    addikt

    válasz Mr.Grincs #33080 üzenetére

    Nem tudom a pontos méretet, de kicsi, nem fér oda a venti. 3 milliméternél kevesebb tuti. A DVD alja alakítja ki a légcsatornát, hogy a ventik keresztűlszívják a bordák között a levegőt.

    Djuree: szerintem is baromság, de lehet kiderül, mégse. Valahol olvastam, hírek között talán (nem itt). USB-vel menne, külön táp nem kell neki. És direkt játékoknak csinálták. Flash kapcsán merült fel, hogy akkor nemkell megbontani a gépet. Megtalálom belinkelem.
    Füles meg nem jár az Arcade-hoz, csak joy :)
    .
    .
    Amúgy el kellene azt hinnem, hogy egy normálisan lehűtött box el fog égni? Mert ha igen, akkor nem a hűtéssel van a baj. Hisz normálisan hűtött <-> túlmelegszik nem passzol össze.
    Lehet, hiába van hűtve, valami kényes egyensúly felborul benne akármitől, aztán valami túláramot kap, és az a vége, hogy elég.. Aztán ezt nem ismerhetik be, inkább a hűtésre fogják. :F

    Meg van még az utóhűtés, érdekelne mit gondoltok róla. (Nekem nagyon sántít, lehúzásszagú baromság.)

    ■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

Aktív témák