Keresés

Aktív témák

  • priti

    addikt

    Slim? Nem téma? Vagy még senkinek sincs? A flash az már warez? Nem kell chipelni is?
    Kapok melóhelyről asztali gépet itthonra, így a sajátom eladom, de az nem egy gamergép, ezért gondolkodom egy XBOX-on mellé, de még csak most ismerkedem a történettel. Melyik alaplap a legjobb, ha használtat 360-at vennék? Kicsi fejtágítás jöhetne a warezről, mert nem vagyok képben és nem akarok szart venni. Priviben is jó, ha tippként értékelhető a warezosoknak és érzékeny rá a topic. Most egyáltalán miért jár a ban? A másolt játékért, vagy azért mert hozzányúltál az xbox-hoz?

    Hardverlesen

  • priti

    addikt

    Ez a topic attól döglik meg, hogy tilos a warez azt kell mondjam.

    Itt nem tudod meg milyen sata vezérlő kell a flash-eléshez, nem tudod meg honnan lehet leszedni a legújabb cuccokat, hogy lehet megoldani, hogy külső USB-s HDD-ről fusson minden és ne kelljen az a selejt DVD ROM, ami csak idő kérdése hogy összeszarja magát, melyik alaplap milyen, a különböző alaplapok és tápok kapcsolata, de még alapfogalmak sincsenek összefoglalva, pl. mi az a dashboard, milyen hibái vannak az XBOX-nak, mi az hogy újragolyózás, 3 ledes hiba meg a többi, mi az a jtag, még egy nyomorék első hsz sincs. Semmit nem tudsz meg, ami érdekelhet.
    Itt van fél maroknyi ember aki elmondja, hogy az xbox egy konzol amibe játékot kell tenni és mindegyik ugyanolyan.
    (Na ne bacc, téééényleg? )
    ...aztán ezernyi hsz-en át üres szófosás jön unalom ellen meg egy halva született próbálkozás játékok cserélgetésére, kb. két nap alatt rájöttök kinek mi van meg, mivel vagytok vagy öten rokonsággal együtt, a topicot meg mindenki leszarja, mert kitörölheti az ember azzal, amit itt olvasni lehet. Én nem azt mondom, hogy lépésről lépésre le kell írni a flash-elést. Nem kell, mert aki ült gép előtt még a DOS-os időkben annak nem nagy kihívás, meg a vonatkozó anyagokba tesznek txt file-t amiben le van írva, de legalább annyi infó lehetne itt, hogy az embernek ne kelljen két napot netezni, hogy átlássa mi is az az XBOX és valami fogalma legyen arról, hogy mit is árulnak az aprókban.

    Egyébként most, hogy nagyjából képbe kerültem azt kell mondjam, hogy amit megtudtam az lehet hogy többnyire warez, de egy átlagos srácnak, aki azért vesz box-ot, hogy játszon szerintem van annyira kínai, hogy beleférhetne itt is. Azt se tudja mi az hogy VIA, meg eleve nincs is PC-je, azt se tudja hogy kell kiírni egy xbox-os lemezképet, hogy az mtkflash meg társairól ne is beszéljünk, nem értem mit kell ezeken ennyire fennakadni. Akinek meg mond valamit az úgyis megtudja, csak máshonnan és utána abba a topicba fog írogatni, ahová van értelme itt meg a fű se nő.

    [ Szerkesztve ]

    Hardverlesen

  • priti

    addikt

    válasz #57833216 #2170 üzenetére

    Te én elfogadom, csak utálok kétszáz helyre regelni. Annak meg semmi értelme, hogy megbeszélitek ki mennyit költ játékra.
    A cserélgetés rendben is lehetne, mert a PH!-s rang, esetleg az aprónetes üzletekből származó minősítés alapján meg lehetne előlegezni egymásnak a bizalmat akár ismeretlenben is, de így hogy megölitek a topic-ot a szófosással már nem vonz tömegeket finoman szólva. Ezzel elintézni egy érdeklődőt, hogy minden box ugyanolyan, hát ez szerintem gáz.

    (#2171) ViTaZi

    Én ezt értem, de most ha valaki akar venni egy konzolt, felmegy az apróra például és mivel itt megkapja, hogy minden box ugyanolyan rábök egyre ami olcsó, aztán kap egy gépet, aminek a GPU-ját valami vaddisznó hőlégfúvóval testápolta le hogy fél napig működjön 3 led-es hiba nélkül és ezt ti pontosan tudjátok, de ki nem köhögné senki, aztán ott vannak a különböző hűtések, amiket például újragolyózáskor tesznek fel túlnyomórészt és nem sportból stb. stb.

    [ Szerkesztve ]

    Hardverlesen

  • priti

    addikt

    válasz #57833216 #2173 üzenetére

    Azért vagyok itt, mert most foglalkozom a témával és itt is feltettem egy amolyan témaindító kérdést pár hsz-el korábban és ránéztem, hogy reagált e valaki rá, persze nem, de már nem is kell, azóta megtaláltam a válaszokat, csak gondoltam ha mégis rászánta valaki az időt arra, hogy válaszol arra reagálok, ha más nem, egy köszönöm erejéig. Azért vagyok itt, mert a PH!-n többnyire megtalálom a számításom egyrészt, másrészt mert olyan emberekkel találkoztam, akiktől úgy váltam el, hogy nem volt semmiféle okom tisztességtelennek nevezni őket.
    Elképzelésem sincs mire vagytok kiváncsiak. Valaki beírja, hogy ma megvettem xy című játékot és nagyon szar, vagy jó, vagy élménybeszámolót ír arról milyet multiztak, belefér, nem mondom hogy nem, de ezt a topicot akkor keresi fel valaki, ha tervezi mondjuk a vásárlást. Valami minimális kooperáció szerintem lehetne. Úgy állítotok be, mint ha én lennék az ellenség, mert van képem megjegyezni, hogy szartok mindenkire nagyívből. Minden box ugyanolyan, válasszá' vazeg csomagot, oszt jóvan. Nemtom fájna leírni tapasztalatot, hogy te kis hülye aki még nem használtál konzolt elmondom hogy én meg használok és mittom xy GB méretű lemezzel érdemes, mert azalatt sok idő megy el telepítgetésre vagy kényelmetlen vagy tudomisén, valami gyakorlati tapasztalat, valami kis morzsa. Menjek anyámba mer' itt nincs warez. LOL, no comment.

    Hardverlesen

  • priti

    addikt

    válasz Xirtam #2175 üzenetére

    Megveszem a boxot, benne van a wifi, van net és akkor mi van? Van egy fix grafikus felület ami elér online tartalmakat vagy hogy van? Van böngésző? Itt az a live, havonta ezerért vagy mennyiért az amolyan hálózatra csatlakozáshoz szükséges jelszó csupán, vagy mi van benne mi nincs báááármiről csak valamiről beszéljünk már :O

    Hardverlesen

  • priti

    addikt

    válasz ToBeY #2179 üzenetére

    Nem értek egyet. Egy átlag júzer szeretne venni egy gépet minél olcsóbban. Hol kezdi? A használtaknál. Itt nem lehet ennyire megkerülni a warez-t, mert egyszerűen ahhoz kellenek háttérismeretek, hogy egyáltalán tudja, hogy mi az amit árulnak. Lehet hogy téged ez meglep, de én nem foglalkoztam még a konzollal és fingom sem volt mi az a JTAG és úgy voltam vele első blikkre, hogy biztos valami flash és ha akarom akkor az eredeti állapotot visszaállítandó újraflashelem aztán kész attól az még lehet nekem egy jó kis legális gép olcsóbban. Oké hogy utána tudtam nézni sokmindennek, de nem volt könnyű és kellett hozzá PC-s tapasztalat sok helyen, hogy átlássam, hogy mi újság van. Nem mindenkinek van tapasztalata korábbról, de mindenki olcsón szeretne jót venni. Lehet újat venni, de az soha nem lesz olcsó a használthoz képest. Egyébként arra jutottam, hogy újat veszek, ráadásul slim-et, amire ráteszem a vízhűtésem ami megmarad a PC-ből. Pedig a slim-re nincs még flash minden sarkon, és ha szétszedem ugrik a gari, de nem mindenki vágyik ügyintézésre és most hogy megtudtam, hogy a túlmelegedés áll a hibák hátterében inkább előzöm meg, mint hogy a garira támaszkodva hagyjam elpusztúlni, hogy aztán intézhessem, én (meg szerintem sokan mások sem) nem vágyom rá, hogy garanciális ügyintézés legyen a napi program, hogy valami futárt várva dekkoljak az ajtó előtt.

    [ Szerkesztve ]

    Hardverlesen

  • priti

    addikt

    válasz ollie #2178 üzenetére

    Milliószor beszéltünk, bár inkább régebben a poltopicban, amikor még nem voltál modi, de szerintem pontosan tudod, hogy tisztában vagyok a szabályokkal. A PH nem vállalhat felelősséget minden hsz-ért, a hsz írójáé a felelősség. Nem a warezon akarok rugózni, hanem az XBOX-on. Nem én, vagy a PH tehet róla, hogy itthon a kettő szinte ugyanaz.

    #2182) Pavti

    Világos érv. Nekem az a meggyőződésem, hogy a hiba megfelelő hűtéssel megelőzhető, azaz 20 évig megy gond nélkül ha rendben van. Ami a cserebelsőt illeti nem feltétlen új, illetve nem tudhatod. Aki járt már gyárban az tudja, hogy cél például a hulladék minimalizálása. Simán el tudom képzelni alkatrészek újrahasznosítását, vagy az ismert újragolyózást például egy speciális növelt olvadási hőmérsékletű forraszanyaggal. Az hogy itthon van egy két embernek gépe amivel meg lehet csinálni az egy dolog, attól az a GPU nem ment át a visszcsekken, csak lutrira újra lett forrasztva valami folyasztószeres löttyel. A szakszerű MS szervízben egyébként semmi kivetnivalót nem látok, nem is várom el a gyártóktól, hogy tonnaszám halmozzák a veszélyes hulladékot, szerintem ha egy hibát meg lehet előzni, akkor kár megvárni. Nyilván a gyártók a fogyasztásból élnek így nem cél 20 évre tervezni valamit.

    [ Szerkesztve ]

    Hardverlesen

  • priti

    addikt

    válasz ollie #2188 üzenetére

    Ez inkább olyan Ávós módszer szokott lenni. Amennyire én látom egyéb adókerülő online üzleti tevékenység megszűntetésére tett kísérletként szokott előkerülni többek között ez a kártya is. Persze ha nagyon megkapargatom az APEH nem feltétlen teszi szivecskés frémbe a hardveraprót ...hááát... nem hiszem. Van ebben az országban nagyobb zsiványság is elég. Konkrét esetről tudsz? Megkeresték már a PH!-t a témában? Nyúlós ügyek ezek kivétel nélkül azért, szerintem pár felhasználó hsz-én kívül más egyéb motiváció is kell ahhoz, hogy a vonatkozó szerv belekezdjen a jogászkodásba. Ezzel nem mondom, hogy kezdjünk warezolásba, de néha túl feszesnek érzem a moderálást, picit talán lehetne néha lazulni, hogy informatívabb legyen egy-egy téma kibeszélése. Ez is egy szempont nem?

    Hardverlesen

  • priti

    addikt

    válasz Rabbitf_24 #2206 üzenetére

    Nem döglött, ez rosszabb, ez reménytelen. :DDD Majd szóljál, ha már előrendelted, el ne flejtsd beírni a topicba, azonnal értesítem a bulvársajtót!
    Na minden jót. Engem ez sokkol, hogy emberek hím létükre lemennek plázacicába. Ez hogy "lefoglaltam és Úr és Isten és Úristeeeeen!!!" ez a shoppingolás láz na ez nekem sok. Egyszerűen életidegen, sorry.

    Hardverlesen

  • priti

    addikt

    válasz Pickle Rick #2297 üzenetére

    DVI-hoz van átalakító HDMI-re mivel ugyanaz a digitális video jel megy mind a kettőn így néz ki, filléres pár száz Ft.

    Ha valaki megunta a GOW2-őt és jár a Ferenciek tere környékén 3000Ft-ra elcserélem vele.
    Van egy régebbről megmaradt 20"-os Samsung 1600x1200-as felbontású monitorom, DVI és a szokásos RGB VGA csati van rajta, ha valakinek kell esetleg Xbox-hoz eredeti játékokra is elcserélem, illetve beszámítok játékot.

    [ Szerkesztve ]

    Hardverlesen

  • priti

    addikt

    Slim hűtésről:

    Ma hoztam el, első xbox-om, így viszonyítási alapom nincs, hogy a korábbiakhoz képest jobb e, de kipróbáltam most pár demo-t és hát :(

    Egyáltalán nem hangos ezt alá kell írni, nem zavaró a venti, hallottam már halkabbat, de elmegy. Viszont játék közben odatettem a kezem a GPU feletti szellőzőrácshoz a házra és süt (1080p, HDMI kábel) úgy hogy az asztalra van fektetve körülötte semmi, a fali split klíma fújja rá a 23 fokos levegőt kb. 4 méterről , szóval a borda az valami brutál forró lehet, még nem kaptam szét a 3 napos cseregari, meg az esetleges gyári ramhiba miatt várok még pár napot a hűtéscserével, de ez szerintem alkalmatlan. Egy demot szedtem le, nem 2 órát játszottam egyfolytában, a DVD nem is ment... Ebből annyi lesz a 3 ledes, mint égen a csillag. Oké hogy 2+1 év gari, de azt nem gondoltam volna, hogy egy automatikus ventifordulatemelés már meghaladja az MS mérnökök erejét 2010-ben... ezt a hűtést is sikerült alulméretezni.

    Hardverlesen

  • priti

    addikt

    válasz Tomics #2363 üzenetére

    Az a baj, hogy tetőtérben élek, mert saját lakásra nem futja egyenlőre és már a TV is rendesen befűti a szobát, van klíma, de annyira nem vagyok tele, hogy éjjel-nappal be legyen kapcsolva, szóval nekem anyagilag is érvágás, ha valami ennyire forró a szobában, mert egyébként sincs hűvös finoman szólva. Drága már a villany és azért a klíma elég sokat zabál. Ha egy xbox árát simán kifizetnéd az átalány tetejére te is átgondolnád az érem másik oldalát is. Nekem is ugyanúgy pénz a pénz, én se szívesen dobom el a garit, mert egyébként annyira nem hangos, ha zúgna ezerrel, mint egy 2GPU-s videokártya akkor nem vacilálnék, de így tényleg csak a hatásfok miatt lesz érdemes rátenni a blokkokat meg azért, mert a hőleadó radi messze nem melegszik ennyire át így nem dolgozik talán ekkorát a klíma ellen. 30-40 fok közötti rendszerfolyadékkal simán megúszom, ez így meg süt.

    Hardverlesen

  • priti

    addikt

    válasz Agrona #2364 üzenetére

    Lemezt még nem tudok próbálni, mert nincs perpill egy darab se :B de ahogy kinyílik... pff, mint egy faltörő kos. A tálcának az egyik oldalán nincsenek pöckök, szóval élből rosszúl teszik az asztalra az összes videón szinte, mert ez a DVD bizony fekvő tálcás, ha állítva van a box simán darálhat. Semmi nem tartja a lemez tetejét amikor behúzza a talpára állított box.

    Hardverlesen

  • priti

    addikt

    válasz Agrona #2369 üzenetére

    Mivel a meleg levegő felfelé száll és közvetlen a borda felett van (elvileg az oldallapon, gyakorlatilag a tetején) szellőzőrács fektetve talán jobban tudja leadni a hőt a borda és kevésbé fűti agyon a környezetét így ha nem is jön ki a 3 led, vagy más GPU hiba egyébként sem (bár szkeptikus vagyok) akkor is drasztikusan csökken az élettartam a magas hőmérséklet miatt. Például a google is közzétette a szervereiben a HDD-k élettartamát és azok amik a ventihez közelebb voltak 35-45 fok közötti üzemhőmérsékleten bírták a legtovább. Szóval egy rossz hűtéssel jelentősen tud csökkenni az élettartama elég sokmindennek. A RAM se szereti a meleget.

    (#2370) Xirtam
    Az üzletben mondta a faszi, hogy 3 napon belül oda vigyem és cserélik azon túl meg gariztassam. Szerintem olyan kötelezettséget vállal valaki amilyet akar, egyéni szolgáltatás része is lehet a 3 nap, vagy az is lehet, hogy nem tud róla, hogy megszűnt. Ez nekem is új egyébként, biztos vagy te ebben? Éppen hogy szigorították a fogyasztóvédelmet én úgy hallottam.

    Ez az érintőgomb meg abból a szempontból jó, hogy nem lököd meg a házat amikor behúzod a lemezt, de menüből is be lehet húzni, viszont ha be van dugva a táp szinte meg se tudod fogni a konzolt úgy, hogy véletlenül ne kapcsold be, mert a DVD gombjára is bekapcsol és elég nehéz az egyikhez nem hozzáérni. Ezzel persze együtt lehet élni, de talán egy minőségibb DVD tálca befordítható pöcökkel mind a 4 sarkában többet ért volna

    [ Szerkesztve ]

    Hardverlesen

  • priti

    addikt

    válasz Agrona #2373 üzenetére

    Az utánhűtésnek nem sok értelme van szerintem, itt igazából a terhelés alatti hőmérséklet számít élettartamban és az az okozta delta számít hőtágulásból eredő problémáknál. Inkább az érhet valamit, hogy talán meg tudtad azért jelentősen növelni a szállított levegő mennyiségét az extra ventikkel és a ház mint környezeti hőmérséklet tudott hülni egy kicsit, így pár alkatrész jobban érzi magát, javult picurkát a bordán is a hőleadás emiatt csökkent talán valamit a max hőmérséklete a GPU-nak, de ez elég soványka, legalábbis amit láttam, hogy a házra aggatnak még két ventit, messze van az a lényegtől az a baj.

    Hardverlesen

  • priti

    addikt

    válasz Agrona #2377 üzenetére

    A gép szétszedése nélkül jobbat nem lehet kitalálni, én se tudok jobbat. Aki ráteszi lelkiismeretből az végülis megtett mindent, amit gari mellett lehetett.
    A GOW2-őt áruló srác mér' székesfehérvári? :W Nehogymár demokon éljek :O

    Hardverlesen

  • priti

    addikt

    válasz Xirtam #2387 üzenetére

    A kereskedelmi gyakorlatban a garancia az értékesítésben előny, a gyártónak meg költség, olyan bárhol lehet, hogy csökkentett garanciaidővel alacsonyabb beszerzési árat lehet kialkudni nagykereskedelemben, de ilyenkor az értékesítő köteles jelezni a vásárlónak, végfelhasználónak külön, saját garancialevéllel a garanciaidőt külön papíron, mivel az eltér a hivatalostól és neki kell intézni a beszállítóval, nem bélyegzőt kell nyomnia a hivatalos papírkára meg ráírni az eladás időpontját, mert az úgy 3 év, ezt nem teheti meg ha külön megállapodás köti. Ha így tesz és az MS-t valaki peres úton támadja, amiért nem cserélik a gépét 2 évesen és papírral igazolja, hogy megkapta a hivatalos 3 éves garit, akkor bezár a bazár, mert az MS szó nélkül cseréli azonnal a gépet, utána meg keményen rászáll az értékesítőre. Szerintem az MS nem köt külön megállapodásokat az értékesítési csatornákban nálunk, mert fika tételek forognak itt, valszeg egységesen 3 év mindegyikre és ennyi, csak tájékozatlanságból keverik itt a szart az üzletek. Ha a kiskereknek megint fogalmuk sincs mit árulnak szokás szerint, akkor abban nincs semmi új. Megszoktuk.

    Hardverlesen

  • priti

    addikt

    válasz Xirtam #2419 üzenetére

    Magad mondtad, hogy azért jó XBOX-ot árulni, mert semmi közöd a garanciához, nem te finanszírozod, nem te fizeted a futárt meg a javítást. Majd pont te döntöd el mennyi idő mi? Ha beintesz a vevőnek és a dobozban lévő papírt nem töltöd ki, adsz helyette magad nyomtatta garlevelet és azt a vevő elfogadja, akkor az már egy külön megállapodás, de az is csak arra irányul, hogy te milyen kötelezettségeket vállalsz, így ettől még a papír ki nem töltése tisztességtelen kereskedelmi gyakorlat.
    A rendszer nem bolondbiztos, mert ki az a hülye kereskedő, aki kiépített szervízhálózat mellett olyan garanciát vesz el a vevőjétől, ami neki semmibe sem kerül úgy, hogy adott időtartamra átvállalja a garnciális ügyintézést saját költségére, hát max a magyar.

    (#2420) Rabbitf_24

    Nem kell blokk meg számla, semmit nem tudnak vele kezdeni, a saját rendszerük érdekli őket, a BOX-ra, vagy dobozra ragasztott matrica, szóval egy S/N ami alapján azaonosítják hogy az ő gyerekük, (ha olyan a rendszerük hogy van valami egyedi azonosítót tartalmazó matrica ami csak a dobozon van, csak akkor kell a doboz is) meg az a garipapír, amit beletettek a csomagba és értékesítéskor kitöltöttek neked.

    [ Szerkesztve ]

    Hardverlesen

Aktív témák