Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • fsb1000

    nagyúr

    válasz Bingisz #8016 üzenetére

    Szerintem rosszul gondolod.

    1. Eddig is több sebzést osztottam ki E100-al, mint amennyi HP-t vesztettem.
    2. Ha nincs arty, akkor valószinűleg tovább élek és több sebzést tudok kiosztoni
    3. Ha nincs arty akkor taktikai előnyben is vagyok a korábbiakhoz képest E100-al

    Összeségében több sebzést tudok kiosztani és jobban tudom a csaták menetét befolyásolni, mint amikor 4-5 arty volt a csatában. Ez a szubjektív érzetem, de elvileg stattal is vissza lehetne igazolni. Pl 8.6 elötti átlag dmg-t és a mostanit összahasonlítva.

    Persze mivel 2400+ csatát mentem E100-al ez csak kis mértékű növekedést fog mutatni, talán 3-4 dmg-t, de korábban levezettem, hogy nagy bázishoz viszonyítva jelentősen nagyobb változást kell produkálni, hogy valami kis is lássunk.

    Ha 8.6 elött 20x többet mentem mint azóta, akkor durván 20-al kell szorozni a nagy átlagban bekövetkezett változást azaz 60-80 dng/csata növekedést jelentene, ha a fenti példa valós lenne.,
    Ez durván 3%-os javulás ami szerintem reális.

    De ha nem így lenne, akkor is nagyon jó hogy eltűntek az artysták, vagy max 1-2 öt látni csatánként és csak a jobbak jelentenek komoly veszélyt.

  • Dobi 562

    addikt

    válasz Bingisz #8016 üzenetére

    Ezt az alkalmazkodást nem értem. A 8.6 előtt annyi arty volt a legtöbb 10 szintű csatában, hogy a csata egy unalmas bujkálássá degradálódott. Aki bújt aki nem... Aki nem az gyorsan meghalt. Ha 1-2 tank nem a bujkálást választotta akkor elhullott segítség híján mert sok játékost annyira frusztrált a rengeteg arty, hogy megelégedtek azzal hogy végig kempelték a csatát.

    Hogy lehetett volna alkalmazkodni a helyzethez? Játszhattam volna én is arty-val, de az számomra nem okoz örömöt.

    A 8.6 óta elkezdtem újra a játékot 9-10-es szinten, sőt vásároltam is két 10-es tankot, mert újra jó érzés játszani ott. És bár az artyk továbbra is képesek egylövésezni, de már jóval kevesebben vannak és nem érzem úgy, hogy csak róluk szól a csata. Inkább hasznos tagként válnak a csapat részeivé, aki eddig tudott artyzni, annak ez a "nerf" nem is volt igazi "nerf". Ezt jó stattal rendelkező artistáktól hallottam.

    A "sírás" természetes velejárója a játékban átélt csalódottságunknak, ez a fórum pont erre lett kitalálva. Ide lehet jönni e-péniszt mutogatni, sírni vagy akár tanácsot kérni, nekem ezzel nincs bajom (persze én is a "sírók" közé tartozok sokszor).

  • fsb1000

    nagyúr

    válasz Bingisz #8016 üzenetére

    Akkor elemezzük ki a tévedésed más oldalról is.

    "Ebben csak az a szép, hogy mivel nem tudsz pl. az E100-al annyi sebzést kiosztani átlagban, mint a saját életerőd a csatákban valaki másnak kell kiosztani a győzelem érdekében."

    Ez a megállapítás akkor lenne igaz, ha a csatákban 15/15 E100 venne részt, vagy legalább a csatában résztvevők átlag HP-ja elérné vagy meghaladná az E100 HP-ját.
    A valóságban az átlag HP, még a t10-t12 csatákban is jóval alacsonyabb mint az E100 HP-ja, és különböző tankok is vesznek részt a csatában elvileg különböző feladatokkal.

    Véleményem szerint a fórumokon oly divatos axioma hibás (bár célkitűzésnek kiváló és én is előszeretettel használom), mely szerint a saját HP-dnál többet kell sebezzél akkor vagy eredményes.
    Ez nem így van, mert matek oldalról nézve az ellenfél átlag HP-jánál kell többet sebezzél, és 1.0 killnél kell többet teljesíts, akkor tettél többet mint az átlag.

    Ezt a matekos szemléletet lehetne tovább bonyolítani a tankok szerepével. Sarkitva:
    Egy szuperhevy (pl E100, Maus) feladata, hogy előretörjön a sebzéseket is felvéve, a csapattársait hozza kedvező helyzetbe. Egy artynak meg az a szerepe hogy sebzést osszon, sebzést nem tud felvenni.
    Egy felderítő tank sem van hogy saját HP-janak megfelelő sebzést kiosszon.
    Ellenben a TD-k jellemzően igen. (alacsony HP, nagy sebző képesség)

    ****

    Az E100 eredményed elismerve és csöppet sem kisebbítve megjegyezném, hogy az E100 az a tank (és a Maus-is), amely szakaszban jóval eredményesebb tud lenni. Ennek oka hogy nem egyedül kell vállalnia a tulajdonságai által predesztinált szerepét illetve mindig van biztos támogatása.
    Ami random csatákban nem mindig mondható el.

    A mi két példánkból szerintem nem lehet végleges következtetést levonni a sebzés és wr és kill helyes arányáról, de nyilván jól mutatja a tendenciát.

    Bingisz: 2762 / 62 % / 1,29 dmg/kill= 2141
    FSB...: 2233 / 52% /1.22 dmg /kill = 1830

    Előny: 23% / 19% / 5% dmg/kill 311

    ******

    Gratulálok a 23%-os dmg előnyödhöz, de úgy gondolom, nem csak ez az egyetlen kulcsa a 62%-os winrátádnak az E100-al. Bár az is lehet sosem játszol vele szakaszban.

    [ Szerkesztve ]

  • fsb1000

    nagyúr

    válasz Bingisz #8016 üzenetére

    Mégvalami:
    Emléxel mennyi volt régebben az E100 HP-ja? A csatáim többségét a buffolása elött mentem vele. Arról nem is beszélve hogy a 150-es lövege 2x jobban pattogott mint most.
    Te pedig a buff után mentél vele többet ha jól gondolom

    Nem magyarázkodás (nem érzem úgy hogy kéne), csak mutatja ez a dolog is, hogy milyen nehéz szilárd lábakon álló elméleteket gyártani a statok alapján.

    ///////////

    Egyébként az átlag statod is picivel jobb mint az enyém (wn6 +3% ), de csak a magas WR miatt ami szerintem a szakaszozás következménye (de lehet nem), úgyhogy nem csodálkozom, hogy E100-al is jobb vagy wr-ben.
    Csak a dmg és wr összefüggéssel kapcsolatos véleményeddel nem értek egyet.
    Attól sokkal több változós ez a játék.

Új hozzászólás Aktív témák