Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • King Unique

    titán

    válasz Alveus #135251 üzenetére

    Na és te elolvasod és értelmezed amit írok, vagy csak lendületből reagálsz rá valamit? :D

    "bukó, céges laptop, tehát jogtiszta."

    Ami egyrészt egy szóval nem volt említve és ennek híján nem meglepő, ha feltételezve lett az okosított használat... Másrészt ha már céges laptop és jogtiszta licenc, akkor azt normál esetben nem a dolgozó frissítgeti és szervizeli, hanem a céges IT és probléma esetén lehet hozzájuk fordulni, majd ők megoldják, ezért is roppant érdekes ez a történet. Meg ha Enterprise LTSC kiadás, akkor ott alapesetben nagyobb tételben vállalati licencekről lehet szó, nem is 4 fős garázs bt-ről, az előbbi helyen pedig pláne lennie kellene rendszergazdának aki ezzel foglalkozzon, stb. ;)

    "hogy be van állitva, hogy ne telepitgessen önállóan drivereket, majd én szépen megoldom"

    Itt nem derült ki, hogy mi lett beállítva és hogyan, meg a linkelt leírásoknál is többféle módszer ismertetve van. Valamint ha már komplett leírások vannak arról, hogyan lehet tiltani az automatikus driverfrissítést, akkor vélhetően nem véletlenül, meg nem azért mert nem működik, hanem mert beállítható és működik.

    "kiváncsivá tettél, hogy azon kivül, hogy neki állna netet turni és kitotozni melyik kavart be."

    Hát ahol csak ennyi az IT support szintje, ott lehet nem sokat ér. :D De jobb helyeken eleve központilag felügyelve van a gép és nem frissítget magától összevissza, kezdődik ott. :)

    "legelső szösszenetben irtam hogy windows frissités, nem driver, nem egyéb, és irtam hogy nem figyeltem a számát csak restartolta a gépet."

    Abban a legelső szösszenetben pont nem derült ki, hogy milyen frissítés, a "Mostanség jött ki valami frissités windowsra 10-re (1809)" lehet havi CU, driver, stb.... Max, csak tippelni lehetett, hogy talán valamilyen havi CU volt, 1809-es verziónál ha a legutóbbiakat nézzük, akkor lehet a KB5003171 / KB5003217 Aztán ott van az is, hogy visszanézhető ám milyen frissítések lettek telepítve, eleve ott van a telepítésnél a dátum, + szükség esetén eltávolítható az adott frissítés, stb., ezek sem újdonság. :B

    "ki beszélt általános használatról? Itt arról van szó, hogy windows frissités után, a gépházat nem lehet megnyitni"

    Értem, tehát akkor ezek szerint nem sikerült elolvasni és értelmezni az előbb linkelt leírást, ahol világosan szerepel, hogy az LTSC krtikus berendezésekre és környzetbe (pl. speciális gyártósori és orvosi berendezések, ATM, kioszk, stb.) való és nem otthoni használatra, ahol a leírtak alapján pedig hogy inkább az utóbbiról lehet szó, ha a gépház megnyíitása a téma... :DDD

    "Az ltsc verzió elvileg arról szólna, hogy hosszan támogatott, és STABIL!"

    Az LTSC kiadás arról szólna, hogy kritikus rendszerekre való és max. olyan értelemben stabilabb a normál frissítési ágnál, hogy 10 év az alap verzió életciklusa, nem 18/30 hónap. Másfelől viszont nem éppen a legjobb, mivel nem kap meg bizonyos fontos újításokat, fejlesztéseket, meg ha pl. olyan bug van a 1809-ben ami csak újabb verziónál lett javítva, akkor az az LTSC-ben benne is marad, + a driveres támogatása is gyérebb lehet, több mint egy 1 éve már az Office 365 sem támogatott rajta, stb., pont ezért nem feltétlen javasolt a mindennapi, általános használatra...

    "Én ennyit kérdeztem, találkozott-e vele valaki, igen, nem?"

    Igen, találkozott, amire linkelve lettek az általános megoldási javaslatok, ahol pl. a PowerShell app újraregisztrálás többeknél megoldott már ilyen problémát. Igaz itt nem igazán Enterprise LTSC kiadást használnak otthon a fórumtagok, hanem általában Home és Pro kiadást, meg céges laptopon is gyakran Pro szokott lenni, vagy Enterprise. :))

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák