Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • arcitec

    addikt

    válasz Lauda #114099 üzenetére

    Kb ez olyasmi kategória lehet, mint ha egy megvásárolt játék szoftvert megunva, tovább adom nyilván használt piaci áron. pl ami DVD-n simán megoldható. Az elekrotonikus kulcsra most lett ötletem,mivel ott - játékoknál- mail cím / fiók az azonosítás.Nem személyhez kötötten kell kreálni mail cím/fiókot és azt minden további nélkül lehetne értékesíteni. A készítőnek max. annyi beleszólása jogilag lehet és ez a Microsoftra is vonatkozik,ha kiköti, hogy tovább második személynek nem adható. Ilyen pl autó ,repülő építésben létezik, mint megvásárolnak egy régi repülő(rekonstruált) építéséhez eredeti tervrajzokat,de ki van kötve,hogy CSAK egy repülőt építhetnek meg belőle. Szóval minden jogi kérdés,ha a Microsoft jogilag kiköti,hogy tovább nem értékesíthető akkor tutira nem legális. Ellenben ha erre nem gondoltak,akkor valóban,csak a sziszegés marad nekik. U.I: Egyébként meg ha az eredendő tulaj nem használja tovább,hanem/mert vásárol egy újat akkor meg a micrónak tök mindegy is lehet. Egyidejűleg csak egy gépen futhat elvén..

    [ Szerkesztve ]

  • Cs1csó

    félisten

    válasz Lauda #114099 üzenetére

    Egyszerűen számoltak az MS-nél:
    - milyen plusz költsége lenne, ha szigorítanának a licencek felhasználásán (több ember az ellenőrzésére, komplexebb biztonság)
    - emiatt mennyien pártolnának NEM MS oprendszerre
    -vagy emiatt mennyien használnának az idők végezetéig régi elavult rendszereket
    - gondolom az is számít, hogy már nem a Windows a fő bevétel, hanem pl. az Azure

    Tehát szerintem nincs egyetlen minden felett álló ok, a sok kis hatást elemezték, tuti csináltattak erre egy tanulmányt vagy akár többet is költségelemzéssel stb.

    Amúgy én azt érzem, hogy legszívesebben, otthoni használatra ingyenessé tennék és csak a professzionális használatra feküdnének rá (egyszerűbb az ellenőrzése, terjesztése stb.) de ameddig otthoni felhasználóktól is csurran-cseppen addig jó nekik ez "szürke" zóna.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák