Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Sub-ZeRo

    nagyúr

    válasz jobesz #70820 üzenetére

    Stabil már most is... Én 7-ről váltottam és nem bántam meg. Főleg, hogy ryzen gépem van...
    Amúgy meg ha olvasod a topikját, eléggé specifikus bajai vannak, lásd 1809-es frissítés, hogy csak azoknak állt fent a baj, aki az elérési útvonalakat piszkálta. Nekem eddig egyik nagy frissítéssel sem volt gondom... Lehet tudom használni a gépet, nem tudom...

    Érdemes kivárni a 2022 végét, ha stabil változásmentes rendszerhez szoktunk
    Minek vársz addig? Ott a linux, az is stabil. Jah, meg a 10-is... Esetleg akkor sz@r, ha húzod a gépet és nem bírja, akkor össszeomlik a rendszer és nem stabil... De erre is volt példa nem régen, hogy már windows is lett újratelepítve, mert azzal van a gond, de nem... A tuning...

    "Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

  • King Unique

    titán

    válasz jobesz #70820 üzenetére

    Aha, szerinted... Szerintem meg nem éppen, csatlakozva a másik fórumtag tapasztalatához. Nálam is stabilan működik már évek óta a Windows 10, illetve laptopoknál az említett 1709, 1803, sőt akár a legújabb 1809-es verzió is. Az lehet, hogy pláne globális szinten a változatos hardver- és szoftverkörnyezet miatt is nem mindenkinél hibamentes, de ennyi erővel ilyen alapon a régebbi Windows-verziók, illetve a más típusú operációs rendszerek sem. Na meg, ha azt nézzük, hogy ez alapján már 700+ millió eszközön fut, meg ezen statisztika szerint desktopon a piaci részesedése is elég jelentős, akkor megint nem az jön le, hogy még éveket kellene várni arra, hogy használni lehessen...

    Az pedig megint nem igaz, hogy csak az LTSC kiadás használható rendesen, pláne hogy a home usereknek olyan hivatalosan nem is nagyon lehet... Többeknek érdekes módon sikerül ez a Home, Pro, Education kiadásoknál is, nekem is megfelel otthonra évek óta a Pro. Az összesítő- és a funkciófrissítéseket pedig lehet szüneteltetni és halasztani az egyes kiadásoknál, de ingyenes és egyszerű külső programokkal a Home-nál is egyszerűen. Ahogyan a csoportházrendben a frissítések konfigurálása is megoldható. Letiltani végleg pedig nyilván nem javasolt mindennemű frissítést, ennyi erővel nem támogatott XP-t is lehetne használni...

    Aztán az sem úgy van, hogy a Windows 10-nél kizárólag csak a DX12 az újdonság, ez így merőben pontatlan... Ha megnézzük, hogy milyen publikus / kevésbé reklámozott újítások vannak csak az utóbbi verzióknál, mint pl. a 1703, 1709, 1803, 1809, akkor számtalan kisebb-nagyobb újdonságot és fejlesztést találni a régebbi Windows-verziókhoz viszonyítva. Az persze más dolog, hogy ezekből ki mit és mennyire használ. Viszont a lényeg, hogy van bőven hasznos fejlesztés, ami a mindennapi használatnál is jól jöhet és az messze nem igaz, hogy csak és kizárólag a DX12 lenne az...

    Aztán visszatérve erre a 2022-re, aki nem akar az új Windowsra váltani, az valóban használhat akár régebbit is. Legalábbis amíg van a régi Windowshoz támogatás a Microsoft és a hardvergyártó részéről egyaránt. Akiknek régebbi hardvere van és OK azokon 7/8.1 support, akkor pl. az utóbbit érdemben tudják akár a hivatalos támogatás végéig (2023) is használni, hacsak ki nem döglik alóla a hardver. Viszont az újabb hardvereknél már most vannak olyanok, amelyeknél kb. csak Windows 10-hez van a gyártó részéről megfelelő támogatás, az új laptopoknál meg pláne. Ez a jövőben pedig ráadásul majd nyilván egyre inkább jellemzőbb lehet. Tehát a lényeg, hogy bizonyos esetekben már eleve nem (lesz) opció a régebbi Windowsok használata az új ellenében...

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák