Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • LonGleY

    veterán

    válasz twine #39326 üzenetére

    Azért, mert szükségtelen dolgokkal van tömve, fölösleges az egész felülete. Adware-t nyomat a telepítéskor, aztán meg a saját fizetős változatát erőlteti. Én már összehasonlítottam egy-két másikkal, ezért bátorkodok jelzőket aggatni rá. Plusz infókat gyűjtöget, igen. Ezen kívül több géppel találkoztam már, ahol gondokat okozott a jelenléte (és most nem a tört játékok futtathatóságára gondolok).

    Nézd meg pl. a Virtual CloneDrive-ot! Ennyi az egész, nem megy netre sem, system tray ikonra sincs szüksége (hisz a drive-on jobbklikk > eject-tel kipakolható a tartalom). Tökéletesen működik, nincs szükség újraindításra, főleg nem ilyen ismeretlen magicdisc-ekre.

    Vagy ugyanez az egyszerűség WinCDEmu-val...

    Szóval, értem én, hogy kikerülhetők a különféle adware-ek és letiltható tűzfalban, de ha egyszer létezik mellette letisztult megoldás, akkor a létjogosultsága erőteljesen megkérdőjelezhető. Ez nyilván filozófia, én szeretem azokat a gyártókat, akik nem próbálják meg minden áron meglovagolni az ismertségüket, miközben emiatt bloatware-t fejlesztenek. A tiszta, egyszerű szoftvereket gyűjtöm elég sok éve, ezért haragszom az ilyen Daemon Tools féle szutyadékokra.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák