Új hozzászólás Aktív témák

  • Wlac

    Ármester

    Sziasztok!

    Amatőr kérdés, de ilyen is kell. Öcsém Lenovo E125-ös gépén szinte bármilyen feladat végrehajtása szenvedés. A legnagyobb és leglátványosabb probléma a YouTube videók nézése. Nem hogy a HD-val nem tud megküzdeni, de a 480p-s videók is brutálisan akadnak. Amikor az egész videó be van már töltve, akkor nincs gond (csak ugye a YT nem csinálja azt, hogy egyszerre behúz mindent), illetve a merevlemezen lévő 720p-s filmek is remekül mennek. Tippre azt mondanám, hogy az E350-es CPU gyenge, de őszintén szólva ennyire nem kellene rosszul szerepelnie.

    A gépet anno kéz alól vettem, és olyankor Linux futott rajta, azzal, ha jól emlékszem, nem volt semmi ilyesmi probléma. A gond tehát Windows eredetű. A 4GB memória miatt 64 bites Win 7 Home van rajta, minden frissítés up-to-date. Szerintetek mi okozhatja az ennyire gyatra teljesítményt? Van olyan frissítés esetleg, ami ennyire belassítja, vagy a javításokkal párhuzamos rendszerigény-növekedés csak az XP sajátossága volt? Okozhatja esetleg az, hogy 64 bites rendszer van fent, és teszem azt, nem szereti a CPU-t? Van bárkinek bármi ötlete, hogy mit lehetne tenni, hogy javuljon a teljesítmény? Értem én, hogy gyenge a hardver, de ennyire azért nem. Kösz előre is!

    “The wha-"

Új hozzászólás Aktív témák