Aktív témák

  • Barthezz2

    MODERÁTOR

    Üdv!

    Szeretném összehozni a gép netjét a telefonommal, bluetooth-on keresztül, van is rá egy korrekt leírás, de xp-re. Egy részen elakadtam, és fogalmam nincs, hogy kellene. Bemásolom:

    2. lépés: Bluetooth-kapcsolat konfigurálása

    a) Kapcsold be a teló és a PC Bluetooth-át.

    b) A "system tray-ben" aliasz a tálcán, az óra melletti BT-ikonra jobb klikk > Bluetooh-beállítások megnyitása > COM-portok fülre katt > az ablakban alul: Hozzáadás > Bejövő. Ekkor megad egy új COM-portot ilyen néven: COM# (nekem COM9 lett, de a szám lényegtelen)

    c) Start > Vezérlőpult > Telefon és modem beállításai > Modemek fül > Hozzáadás

    A varázslóban a pipát elveszed a "A modemfelismerés kihagyása. Magam fogom kijelölni a modemet egy listából." opció mellől, majd Tovább > ekkor megadod az előbb megadott bejövő portot, azt a bizonyos COM#-et.

    3. lépés: A hálózati kapcsolat engedélyezése a telefon számára

    a) Start > Vezérlőpult > Hálózati kapcsolatok > jobb klikk > Megnyitás

    b) Az oldalsó kék sávban klikk az "Új kapcsolat létrehozása" menüpontra.

    c) A felbukkanó varázslón először Tovább > Speciális kapcsolat létrehozása > Bejövő kapcsolatok elfogadása > kijelölöd azt a bizonyos COM#-et (én az összeset kipipáltam, mert nem tudtam, h melyiket köll :) )

    d) A "Virtuális magánhálózati kapcsolatok engedélyezése" pontra katt, majd Tovább.

    e) Az összes felhasználót kijelölöd a következő ablakban, majd e következő ablakot békén hagyod és Tovább > Befejezés.

    Namost, a 3. lépés nem megy. Lehet én vagyok hülye, de össze vissza kerestem már, és nem tudok sehogy úgy új hálózati kapcsolatot létrehozni, ahol ki tudnám választani a 2. lépésben beállított portot.
    Tudna nekem ebben segíteni valaki?

    Everybody lies.

Aktív témák