Új hozzászólás Aktív témák

  • vlevi

    nagyúr

    válasz Geth #8228 üzenetére

    De, olvastam.
    Az egész onnan indul, hogy az újabb telepítésű rendszereket fogja inkább érinteni a dolog. Utólag nem törlik le csak úgy.
    Az én szememet ez a szövegrész ütötte meg:
    " ...also announcing that we are going to remove the SMB1 binaries in a future release. Windows and Windows Server will no longer include the drivers and DLLs of SMB1... "
    Azt is láttam, hogy
    "We will provide an out-of-band unsupported install package for ...",
    Szóval lesz lehetőség utólagos telepítésre, csak egyre nehezebb lesz.
    Aztán majd megjelenik a Win12, amivel már nem lesz kompatibilis az az "unsupported install package".
    Kb olyan ez, mint, amikor észrevettem, hogy van néhány ősrégi file, amire szükségem lenne. Már nem emléxem mit kerestem, de a lényeg, hogy az XP-s gépem mentésében találtam meg, és az XP-s gyári mentés az még szalagos mentés file formátumot használt, ami CD-re volt kiírva.

    Azt a szalagos mentés file-t viszont nem lehetett már megnyitni hetessel sem, nemhogy 10-el. Fél napot b***tam el azzal, hogy feltelepítettem egy XP-t virtuálba, összemókoltam az NTBACKUP-ot, hogy működjön, aztán kiderült, hogy nem azt kerestem :D

    Itt pedig egy 2019-es cikk arról, hogy a Microsoft miket talált SMB1-el kapcsolatban.
    [link]

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák