Új hozzászólás Aktív témák

  • GoodSpeed

    addikt

    LOGOUT blog (1)

    Tegnap óta a BitLocker előkerült mint teljes értékű titkosító modul. Aztán volt egy kis meglepi... A mostani meghajtóim a két NVMe SSD-n kívül mind megvoltak az előző gépemben is, amin Windows 10 PRO volt...

    Csak ott ugye fixen SATA-san rögzítve. A laptopon meg Home esetében eddig nem volt piszkálva...
    A lényeg ,hogy elszántam magam az AOMEI backupper - LOGOUT.hu Számtech cikk használatára, a beépített helyett... Már a Windows 7 féle blokkszíntű biztonságimentés is jelzi, hogy Bitlocker által titkosított rendszerlemez meghajtóról a titkosítatlan merevlemezre biztonsági mentést végrehajtani biztonsági szempontból nem a legjobb...

    Azokat a meghajtókat amiken nemcsak játékok vannak, szerettem volna titkosítani:
    A 3 HDD-ből egy merevlemeznél sikerült minden probléma nélkül, ami pont a legrégebbi, egy WD6400AAKS még 2008-ból... a többinél nem. SSD-knél a harmadik NVMe-s SSD-t is engedte volna, de azon csak Steam-es, Origines, Uplay-es játékok vannak... és igaz ez a többi SSD-re is.

    Mint mondottam volt, ezek a merevlemezek 8-15 évesek.. és korábban működtek. Aztán gyorsan rájöttem, hogy az USB kapcsolattal lehet gond, és tovább pontosítva:
    A két merevlemez amire a fentebbi képen látható üzenet jön: SHARKOON Swift Case Pro USB 3.0, még a 6400AAKS AXAGON EE35-XA3 USB 3.2 GEN 1 ALINE BOX 3.5" és itt működik is minden további nélkül. Tehát külsőház és vezérlő Bitlocker inkompatibilitás állhat fent. A vicc, hogy az AXAGON EE35-XA3 USB 3.2 GEN 1 ALINE BOX 3.5" csak SATA II-es még a két Sharkoon SATA III-asok. Azért írtam le ezt ide, ha valaki más is így járna, ezzel is számolni kell :D

    be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

Új hozzászólás Aktív témák