Új hozzászólás Aktív témák

  • Chal

    addikt

    válasz gery2123 #721 üzenetére

    Nem okoz gondot ha folyamatosan megy, viszont fogyaszt. Lusta vagyok visszapörgetni, de ha jól rémlik akkor nekem is ugyanilyen grundfosom a paldóhoz, és kb. 70W-ot kajál. Persze nem egy nagy dolog anyagilag nézve, de környezettudatossági szempontok, meg a szépérzékem miatt azért én tettem rá vezérlést (ha nem megy a kazán, akkor kis útókeringetés után megáll, ezt a saját építésű home automation rendszerem figyeli/kezeli). Nálam viszont csak kiegészítés jelleggel van padlófűtés a járólapos helyeken, ami nagyon kevés és kicsi terület, szóval feleslegesnek éreztem visszacsatoltan vezérelni (azaz nem hőfok alapján kapcsolgatom, hanem ha amúgy is hőt termel a kazán, akkor küldöm a padlóba is).

    Ráadásul ha jól értem, akkor a HMV-t is ez a kazán csinálja nálad, szóval ha nem fogod tavasszal áramtalanítani, akkor a következő szezonig fizetnél a semmire 10-15eFt-t. Már ha nem csavargatod ki a vezetékeit minden tavasszal a csatlakozóból, ősz végén meg vissza.... Szóval szerintem megéri rá tenni valamit, ha mást nem, egy dugvillát biztos :)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák