Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • mihal

    csendes tag

    válasz Syl #2203 üzenetére

    Igen mindegyiket végigcsináltam. Az az érdekes, hogy akkor dobja fel ezt az ablakot, amikor USBN átakarom adni a Virtualboxos gépnek a webkamerát.
    Sima USBS pendriveot simán látja, csak a webkameriát nem akarja.

    [ Szerkesztve ]

  • MaCS_70

    félisten

    válasz Syl #2203 üzenetére

    Éni s Canon szkennert használok, illetve csak használnék. Pontosabban a virtuális gépeim legfőbb feladata a szkennelés lenne, az összes többi cél okafogyottá vált.

    Hosszú évekig ment is a dolog, azonos guest XP-vel, hostként először Win7-tel, most egy Win8-cal és két Win10-zel.
    A PC-k és a Canon eszközök, illetve azok driverei nem változtak, tehát gyakorlatilag minden a régi, mégi egyik napról a másikra MINDEGYIK gépen én is ezt a hibaüzenetet kapom:

    A(z) Canon MP600 (((vagy MX860))) [0104] USB eszköz csatlakoztatása sikertelen a virtuális géphez: Munka XP.

    USB device 'Canon MP600' with UUID {d65d1358-04cc-47e7-839a-2495ee173f06} is busy with a previous request. Please try again later.

    Eredmény kód: E_INVALIDARG (0x80070057)
    Komponens: HostUSBDeviceWrap
    Interfész: IHostUSBDevice {c19073dd-cc7b-431b-98b2-951fda8eab89}
    Callee: IConsole {872da645-4a9b-1727-bee2-5585105b9eed}

    Olyannyira, hogy idegességemben nulláról újrahúztam egy guest XP-t, és első indításra, első csatlakoztatási kísérletre is ezt dobja.
    Nosza, készítettem egyorsan egy Win7-es virtuális gépet: dettó, az sem hajlandó átvenni az eszközt (amúgy a többi USB-eszközt sem), már elsőre arra hivatkozik, hogy folymatban van egy másik átvételi folyamat. (Helyesebben vannak eszközök, amik elsőre csak nem csinálnak semmit, aztán másodikra már arra hivatkoznak, hogy az első kísérlettel vannak elfoglalva.)

    A neten találtam egy csomó panaszt erre, de nekem egyik megoldás sem működött, valamint az utóbbi időben a VirtualBoxot használó ÖSSZES barátom erre panaszkodik.

    Ha van valakinek ötlete, azt nagy örömmel fogadnám, mert így ez az egész rengeteg plusz munkát okoz nekem... :(

    Köszönettel: MaCS

    Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

Új hozzászólás Aktív témák