Új hozzászólás Aktív témák

  • Petykemano

    veterán

    Sziasztok!

    Nemrég cseréltem egy Ryzen 1700X-et 5600G-re.
    CPU-Z és Winrar benchmark szerint minden érték jobb.
    A hostgép Windows 10 home.

    A minap lefuttattam Virtualbox-ban (6.1.34 r150636 (Qt5.6.2) ) futó Ubuntu linuxon (2110; 5.13) egy bench.php és micro_bench.php teljesítmény mérő kis programokat. (php 7.4) és a korábban az 1700X-szel mért eredményekhez képest regressziót tapasztaltam. A bench.php kb 20-30%-kal lassabb, míg a micro_bench.php futása kb 100%-kal tart tovább.

    Feldobtam gyorsan egy XAMPP-ot is a hostgépre . Ahhoz sajnos nincsenek az 1700X-szel mért referencia értékeim. XAMPP a bench.php esetén négyből három művelet csoportnál olyan gyors, mint amit vártam, egynél (string manipulation) viszont sokkal lassabb, mint a virtualbox esetében
    A micro_bench.php esetén viszont 2x gyorsabb, mint a virtualboxos esetben, de nem is volt gyorsabb mint az 1700X volt virtualboxban.
    Persze ezeket az értékeket nehéz mihez hasonlítani.

    Ezek a néhány másodperces php benchmarkok egy szálon futnak, tehát nincs rá hatással a magok száma.

    Kérdezni akartam, hogy tapasztalt-e valaki hasonlót?

    Az SVM be van kapcsolva a BIOS-ban és engedélyezve van a Virtualbox beállításai között

    Nem virtualboxos környezetben futtattam már ugyanezeket a php benchmarkokat AMD EPYC Milan környezetben és ott nem tapasztaltam ilyen teljesítménycsökkentést, ezért nem gondolnám, hogy a zen3 hibája lenne. Persze egy Cézanne nem ugyanaz, mint egy Milan.

    Ennyivel gyengébb lenne a Cézanne (5600G) virtualizációs képessége, mint a Summit ridge (1700X) volt?
    Vagy újra kéne húzni az virtualboxot?
    A virtualbox a legújabb, újratelepítettem a host extensionst és a guest additions-t is.
    Vagy esetleg a jelenlegi Linux kernel (5.13) lenne a ludas?

    Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

Új hozzászólás Aktív témák