Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Chrimey

    újonc

    Kedves Fórumozótársak!

    Egy egészen új konfigurációról van szó, konkrétan a következőről:

    OS: Windows 10 Pro x64
    Alaplap: MSI B150A Gaming Pro
    CPU: Intel Core i5-6600K 3.50 GHz (akció miatt K-s) /Cooler Master Hyper TX3I Intel CPU hűtő/
    VGA: MSI Geforce GTX 1060 6G Gaming X
    Memória: Kingston Hyper X Savage (4x4GB) DDR4 2133Mhz
    HDD:Seagate Barracuda 2TB 7200rpm
    Táp: Chieftec smart 600W
    Ház: Aerocool Cyclops Advance
    Monitor: Acer Predator XB241H

    Sok videót és tesztet lehet látni youtube-on hogy konkrétan ugyanilyen CPU-val és GPU-val ellátott konfigurációk hogyan teljesítenek 1-1 játéknál (az egyszerűség kedvéért beszéljünk 1 konkrét játékról GTAV)

    Nos, az alap és igen komoly probléma abból fakad, hogy 15-20 percig szolgál ki úgy a VGA (na nem biztos ugyan, hogy ő a ludas) ahogy kéne, azaz ez alatt az időintervallum alatt gyönyörűen hozza a várt teljesítményt azonos beállítások mellett amit a teszt videókban is látni. Amikor észrevettem, hogy valami nincs rendben, MSI afterburnerrel monitorozásba kezdtem és itt most megpróbálok mindent a lehető legpontosabban leírni...

    alapjáraton: max 5% GPU usage GPU Clock 202 Mhz Mem Clock 405 Mhz 43 fok

    GTA V:
    gond előtt:(~120 FPS)100% GPU usage GPU Clock 1949 MHZ Mem Clock 4007 Mhz CPU:90-100% 60fok
    utánna: (~50 FPS)100% GPU usage GPU Clock 1949 MHz Mem Clock 3802 MHz 57 fok CPU:60-70% 55 fok
    utánna alapjáraton: 100% GPU usage GPU Clock 1949 MHz Mem Clock 3802 MHz 61-62 fok

    Tehát 20 perc után gyakorlatilag a felére csökken a teljesítmény és ezután a végtelenségig lehet félteljesítmény mellett játszani, azonban a játékból kilépve újabb érdekesség tárul elém, mégpedig hogy alapjáraton is a csúcsteljesítményen ragad a VGA és közel 100% usage mellett gyönyörködhetünk az asztalban ( a hőmérséklet akkor sem megy 61-62 fok fölé)

    Ezt a jelenséget csak az újraindítás teszi helyre újabb 15-20 percig amikoris minden kezdődik előről.

    Néhány tény így a végére:
    - próbáltam régebbi és legfrissebb driverrel is
    - a jelenség minden játéknál de játék elindítása nélkül is ugyanúgy előjön
    - 100%os fanSpeed mellett is
    - afterburner v4.3.0 csak monitorozásra használtam, semmi OC

    Észrevételeitek előre is köszönöm és további szép napot kívánok mindenkinek!

  • Chrimey

    újonc

    válasz newdesign #845 üzenetére

    Pontosan ilyen dologba futottam bele én is, és ez volt a megoldás szerencsére...nagy kő esett le a szívemről bár nem gondoltam volna hogy így fogja kezdeni pályafutását a masina... :D Köszi a választ :R

Új hozzászólás Aktív témák